17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Srnec 2007
Srnec 2007
vloženo: 10.2.2014 18:05
autor: Michal / admin /

úlovky (svět)

Zimbabwe díl 13.
Zimbabwe díl 13.
vloženo: 4.1.2018 12:09
autor: Radek

trofeje

Moji letošní srnci
Moji letošní srnci
vloženo: 28.8.2012 06:20
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

Sele
Sele
vloženo: 1.6.2016 08:30
autor: Děda z lesa

zbraně

Brno Super
Brno Super
vloženo: 27.2.2012 21:59
autor: Trlifaj Vladimír

fotopast

***
***
vloženo: 29.1.2015 07:34
autor: Ladislav Mlynský

myslivecké umění

Lipinky-10/95
Lipinky-10/95
vloženo: 23.1.2014 17:13
autor: Jiří Lengyel,starší
Statistika
  • 243637 fotek (8 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (4 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760971 komentářů fotek (17 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362792 hlasování fotek (69 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39912 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 19 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

letnina

Tak jsem se do toho konečně pustil. Na doporučení p. Scherera preferovaná líska + kopřivy, tak uvidíme.
vložil: Petr Hruška
vloženo: 4.6.2016 22:01
zobrazeno: 3776x
hodnocení: 16 hlasů



Komentáře:

6.6.2016 09:53 vložil Ellhenický Petr
Stříkáte ji někdo solným roztokem?
6.6.2016 08:49 vložil Kedar
Kopřiva, topinambur, vrba, topol - zvěř brala vše. Zůstaly jen nejsilnější konce větviček z topolu. A dělal jsem i vojtěšku tímto způsobem. Výsledek byl, že v krmelci seno i vojtěška zůstane, tato "letninová"verze byla vždy pryč. Je s tím více práce, ale za půl dne nachystáte letniny a letniny..... Suším na větrané půdě v přítmí.
5.6.2016 12:16 vložil Václav Novák ml.
pro Jiří Zábran: najít spolek, kde každý člen suší letninu je zřejmě rarita, ale pokud to tak u vás je, tak jste ukázkový spolek. Pokud někdo dělá pro zvěř něco navíc a nebere to jen jako povinnost, tak si zaslouží říkat správný myslivec...
5.6.2016 12:11 vložil Václav Novák ml.
pro Petr Hruška: Je pravda, že pan Scherer propaguje nejvíce babyku. Byli jsme u něho doma s kroužkem na přednášce, vše nám ukázal a také povídal o letnině. U nás je ovšem srnčí zvěř asi velmi vybíravá, protože nám letninu příliš nebere. Dělali jsme jak lísku, tak babyku a spoustu dalších a stejně nic. Leda bychom to měli špatně nasušené, ale to se mi nezdá. Možná děláme někde chybu. Jetelinové seno nám srnčí ovšem brala velmi dobře. Pod krmelcem zůstaly jen dřevnaté stonky.
5.6.2016 09:25 vložil Jiří Zábran
Pravda , srnčí raději bere letninu než seno u mne vede kopřiva, maliní a židovské brambory . Spolu z manželkou děláme kolem 200 otepí . 30 ks dělá každý člen našeho MS.
4.6.2016 22:54 vložil Petr Hruška
Já jsem jako přirozeně lenivý člověk používal výhradně kopřivy(rychle přibývají). Většinou do 3.dnů zůstanou jen odrhnuté stonky a to za jakékoliv sněhové pokrývky. Pan Scherer však na přednášce označil za nejvíce preferovanou letninu právě babyku a lísku sbíranou teď začátkem června a nevidím důvod proč mu nedůvěřovat. U nás babyka k nesehnání. Pravdou je, že na té lísce se mi osvědčilo stříhat mladé "vlky" ze starších stromů rostlých ve stínu. Celé větve jsou tak prakticky zelené-nezdřevnatělé. Myslím si ale, že jaká koliv dobře ve stínu usušená letnina je 100x lepší než sebelepší seno. Kdyby se všechny ty hodiny strávené na senách strávily přípravou letniny, tak pro srnčí uděláme podstatně víc. Samozřejmě to chce stříhat s rozvahou a ne do dola, aby zůstalo i na příští rok....tak za mě asi tak.
4.6.2016 22:28 vložil Václav Novák ml.
Letnina je výborné krmivo pro srnčí zvěř a proto pro Vás palec nahoru. Rád bych se zeptal jestli se Vám osvědčila letnina z kopřiv, protže jsme ji z dětmi zatím ještě nezkoušeli. Dělali jsme jen letninu z listnatých stromů, javor babyka, dub, lípa atd., která se nám příliš neosvědčila a zvěř ji prakticky nebrala. Je ovšem možné, že to bylo zimou, která byla téměř bez sněhu.
4.6.2016 22:26 vložil Jiří Netík
Už jsem se lekl, že je to konopí! Možná by zvěři šmakovalo. 1****

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.