17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Prízrak z hmly
Prízrak z hmly
vloženo: 14.11.2017 21:46
autor: Miroslav Kandráč

úlovky (svět)

Los Kamčatka
Los Kamčatka
vloženo: 30.1.2013 08:10
autor: mirojevo

trofeje

Trofej jelena z úlovků
Trofej jelena z úlovků
vloženo: 24.11.2016 13:52
autor: Ondřej Tomek

zvěř v přírodě

Obnova
Obnova
vloženo: 11.2.2015 08:39
autor: Děda z lesa

zbraně

PRO RADOST.
PRO RADOST.
vloženo: 20.9.2019 02:35
autor: Jaroslav Vlosovský

fotopast

....
....
vloženo: 19.7.2016 23:14
autor: Jindřich Mach

myslivecké umění

farbiar..
farbiar..
vloženo: 2.2.2014 16:32
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243680 fotek (13 dnes)
  • 8552 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (5 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761019 komentářů fotek (16 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363015 hlasování fotek (45 dnes)
  • 57304 hlasování videí (1 dnes)
  • 39915 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 5 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

S Katkou na Soutoku - 3

Romantik by si přál, aby tyto kaprovité ryby uvízlé v zaplavené louce byly původními divokými (šupinatými) kapry. Realita je taková, že to jsou introdukovaní amuři uniklí z VDNM (svědčí o tom jejich četné oděrky - byli zřejmě potlučeni turbínami vodní elektrárny).
vložil: Jiří Wenzl
vloženo: 4.4.2020 02:37
zobrazeno: 2774x
hodnocení: 17 hlasů



Komentáře:

4.4.2020 17:16 vložil tomáš pátek
Samej kapr kam moje oko dohlédne po štice ani vidu:-))
4.4.2020 15:34 vložil Jiří Šikl
A v levém horním rohu je štika?
4.4.2020 14:34 vložil Jiří Wenzl
Toto jsem o divokém kaprovi teď našel na netu: "Původní divoký kapr (někdy označovaný jako sazan) je ryba žijící v proudných řekách s teplou vodu a má daleko k dnešním vysokotělým vyšlechtěným liniím určeným k chovu ve stojatých vodách. Svým nízkým tělem připomíná spíše amura, má velké zlaté šupiny, dva páry vousků a mohutné zaoblené ploutve. V současnosti je stále vzácnější a pravděpodobně největší nebezpečí pro něj představuje křížení se šlechtěnými kapry vysazovanými nebo uniklými do řek ." Tak nevím...
4.4.2020 14:20 vložil Jiří Wenzl
Pane Dvořáku, hádka není na místě - jsem rovněž jen rybář konzument (amura konzumuji na Vánoce, chutná mi víc než tradiční kapr-lysec mnohdy s bahenní příchutí). Pokud jsou to opravdu původní divocí (dunajší?) kapři, tak o to bylo naše tehdejší pozorování cennější. Nechtělo se mi věřit, že by mne tehdy potkalo takové štěstí.
4.4.2020 13:52 vložil Jindřiška Padalíková
1****
4.4.2020 09:14 vložil Jiří Netík
Jsem jen rybář konzument, těžko můžu posoudit. Amur je velmi chutná ryba. Na Soutoku je přes 50 druhů ryb a připravuje se nějaké natáčení dokumentu o rybách.V úterý budou volat filmaři, chtějí nějaké záběry ze soutoku.
4.4.2020 08:04 vložil Karel Dvořák
Nechci se hádat s Vámi pane Jiří, ale na fotografii zcela jistě nejsou amuři ale kapři!!!!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.