17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

V sobotu 7.2.2015 se nám povedlo ulovit 15 ks
V sobotu 7.2.2015 se nám povedlo ulovit 15 ks
vloženo: 10.2.2015 12:10
autor: Bohuslav Kozák

úlovky (svět)

Můj první kamzík
Můj první kamzík
vloženo: 11.10.2013 23:35
autor: Daniel Donaťák

trofeje

Můj páteční.
Můj páteční.
vloženo: 5.8.2020 07:27
autor: Ladislav Bodi

zvěř v přírodě

Bachyně
Bachyně
vloženo: 26.4.2016 19:18
autor: Martin Žatka

zbraně

Hirsch III.
Hirsch III.
vloženo: 19.4.2015 10:27
autor: Karel Obrtál

fotopast

Opatrná
Opatrná
vloženo: 5.6.2016 15:04
autor: Kamil Špaček

myslivecké umění

JELEŇ
JELEŇ
vloženo: 29.2.2012 16:43
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243642 fotek (5 dnes)
  • 8551 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760979 komentářů fotek (8 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362812 hlasování fotek (16 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39912 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 10 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Pro Ivana Salajku

Polesí Mor. Nová Ves patřilo do roku 1931 Liechtensteinum. Od roku 1932 patřilo pod státní správu lesů Hodonín.
vložil: Jiří Netík
vloženo: 2.5.2020 07:52
zobrazeno: 1631x
hodnocení: 20 hlasů



Komentáře:

3.5.2020 21:04 vložil ivan salajka
Jiří, polesí Těšice bylo zrušeno 22.8.1940 a bylo sloučeno s polesím Moravská Nová Ves. Vedoucím polesí Těšice před zrušením byl Karel Svoboda,dále hajný Michal Valenta a pomocný zřízenec Jan Novák(ten zmizel neznámo kam) nahrazen pomocným zřízencem Josefem Miklíkem- bydlel na Těšické Hrázi,před Hnátkem.
2.5.2020 22:15 vložil ivan salajka
1 Fořtem polesí Moravská Nová Ves byl Rudolf Janaczek, dle jeho zápisků ,které vlastním to byl slušný lesník,přesto byl pravděpodobně odsunut po válce s Brněnskými němci do Německa( měl ženu Elfrídu). -informacei mám nepodloženou,ale pozdravoval z Německa v 60 letech formany ,kteří vozili z lesa dřevo na nádraží do MNVsi.
2.5.2020 22:06 vložil ivan salajka
Na mapě je Rasův remíz i Odtrženec, to vše bylo Habsburků.Ředitelství STÁTNÍ SPRÁVY LESŮ HODONÍN BYLO ,ASI V MÍSTĚ DNEŠNÍHO SÍDLA POLICIE ČR V HODONÍNĚ.
2.5.2020 22:00 vložil ivan salajka
Jiří ,Morybundus už je snad pryč, Zjištuji ,že máš skvosty z místa mého bydliště. Už se musíme sejít a předat si informace o polesí Moravská Nová Ves. Pro pana Wenzla ,les od Mikulčických vykopávek k Hodonínu patřil Habsburkům -označení jejich hraničních kamenů je HG- Panství Hodonín -to získali Marie Terezie a František Lotrinský. Více možno někdy při setkání - třeba máte pro mě taky zajímavé informace jak Jiří. Jiří děkuji 11111
2.5.2020 15:09 vložil Jiří Wenzl
Já jsem se dosud domníval, že polesí M.N.V. patřilo Habsburkům v rámci jejich hodonínského panství, a po vniku ČSR v roce 1918 přešlo pod hodonískou správu státních lesů. Je ale možné, že ho nejprve Lichtenštejnové koupili v rámci politiky nově vzniklé ČSR "pryč s Habsburky!", a do rukou státu přešlo později.
2.5.2020 09:24 vložil Josef Panic
V r.1951 se Těšice staly součástí Mikulčic.
2.5.2020 09:03 vložil Lubomír Prokeš
1****
2.5.2020 08:17 vložil Roman Macho
Úplné poklady. 1*****
2.5.2020 08:07 vložil Jiří Netík
Pod Hodonín patřily i Tvrdonice od roku 1936

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.