17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

srnec
srnec
vloženo: 8.2.2012 12:07
autor: Ladislav Valenta

úlovky (svět)

Keď Diana praje.
Keď Diana praje.
vloženo: 10.7.2014 16:15
autor: Jan Chlpáň

trofeje

Pán daněk II.
Pán daněk II.
vloženo: 4.10.2019 22:08
autor: Jiří Netík

zvěř v přírodě

u kořisti 3
u kořisti 3
vloženo: 30.3.2013 11:06
autor: Marek Drha

zbraně

Rytina zásobníkové botky, moje práce.
Rytina zásobníkové botky, moje práce.
vloženo: 4.10.2019 20:27
autor: Stanislav Satoria

fotopast

Žeby rys ?
Žeby rys ?
vloženo: 7.2.2013 06:24
autor: mirojevo

myslivecké umění

.F.
.F.
vloženo: 21.1.2013 17:19
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243634 fotek (5 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9797 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760963 komentářů fotek (9 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362769 hlasování fotek (46 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39911 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 15 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Ing. Bohumil Lošťák 1

Dnes si připomínáme třetí výročí úmrtí Ing. Bohumila Lošťáka, 1. ředitele LZ Břeclav a autora nádherné knihy ZELENÁ PERLA.
vložil: Jiří Netík
vloženo: 5.5.2020 20:14
zobrazeno: 3206x
hodnocení: 27 hlasů



Komentáře:

14.5.2020 21:06 vložil Lubomír Černý
Hezké přání..
8.5.2020 13:16 vložil Antonín Polách
Slyšel jsem o něm že byl pěkný bouřlivák.Bylo nějaké sezení na okrese,on se tam pohádal ,a při odchodu vytáhl dýku ,a pořezal jim od kanclu čalouněné dveře.
7.5.2020 12:32 vložil Jiří Wenzl
Inko, myslel jsem, že ta sýkorka je vycpaná. Že by se takto krotce chovala živá koňadra? Pokud s panem Lošťákem fungovala v nějakém symbiotickém stavu, pak jedině kvůli snadné dostupnosti potravy.
6.5.2020 21:31 vložil Pavel Kalvoda
Před lety jsme se s Pavlem Konečným vraceli z lesa a na Pohansku jsme potkali takovou "podivnou postavičku" s vlasy "na Máničku". Pavel s pánem prohodil pár slov přes boční okénko auta, nevěnoval jsem tomu moc pozornosti... Když jsme se zase rozjeli, řekl mi Pavel, že to byl pan Lošťák. Byl jsem úplně v šoku... stařeček, kterého jsme právě potkali mi vůbec nepasoval do postavy autora mé oblíbené knihy a do postavy někdejšího ředitele lesního závodu už vůbec ne... Dnes se za svoji tehdejší přezíravost stydím :-(
6.5.2020 15:26 vložil Jindřiška Padalíková
Že prý tu sýkorku na čepici měl ochočenou. :)
5.5.2020 23:52 vložil Jiří Wenzl
Pana Loštáka osobně neznám, soudím jen dle toho co vím z tištěných i elekronických médií ( tedy včetně Zelené perly). Připadá mi, že měl dva životy - jeden jako seriozní ředitel LZ Břeclav (tuším do r. 1974), ten druhý jako poněkud výstřední důchodce.
5.5.2020 20:39 vložil Jindřiška Padalíková
Byla to osobnost na pravém místě. Naše lužní lesy mu přirostly k srdci. Často si na něj vzpomenu.
5.5.2020 20:19 vložil Jaroslav Novotný
Neskutečný člověk , ohromný znalec a milovník přírody.Rád na něj budu vždy vzpomínat.A Zelenou perlu mám taky.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.