17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Daněk
Daněk
vloženo: 1.11.2014 00:33
autor: Martin Saifrt

úlovky (svět)

PL 2015
PL 2015
vloženo: 13.2.2016 07:12
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Říje 2012
Říje 2012
vloženo: 2.2.2013 10:51
autor: Aleš Náhlý

zvěř v přírodě

Spokojená
Spokojená
vloženo: 5.2.2017 08:29
autor: Martin Hruška

zbraně

Vzpomínka na dědu
Vzpomínka na dědu
vloženo: 8.1.2012 13:44
autor: Ivo Kolář

fotopast

Na újedi 1
Na újedi 1
vloženo: 26.10.2017 19:09
autor: Jiří Netík

myslivecké umění

jeleň
jeleň
vloženo: 31.1.2015 14:47
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243709 fotek (6 dnes)
  • 8556 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761031 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363198 hlasování fotek (19 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39918 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 14 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Plnění slibu.

Již v červnu loňského roku jsem sliboval, jakmile bude tento srnec po přehlídce trofejí, tak že jsem vložím fotku se štítkem. Na první pohled je vidět na štítku ZELENÝ PUNTÍK, což u nás označuje srnce průběrného (odstřelového). Vážení pánové (Karel Klein, Aleš, Jiří Břeň a Zdeněk Bechyně), zde vidíte že byl odlov srnce správný. Příště Vás prosím, pokud neznáte parametry a kritéria chovnosti srnců v dané honitbě, tak se zdržte svých komentářů!!!
vložil: Tomáš Baborák
vloženo: 11.3.2015 21:06
zobrazeno: 3912x
hodnocení: 11 hlasů



Komentáře:

14.3.2015 05:30 vložil Tomáš Baborák
Ahoj Zdenku, děkuji za tvůj názor, ale tento srnec není uloven v naší podhorské honitbě, kde bych rovněž na takového srnce s největší pravděpodobností nestřelil. Já lovím ještě v jiné honitbě v okolí Hradce Králové a tento srnec je odtud. Tady je úživnost honitby na úplně jiné úrovni a věř mi že máme v naší honitbě srnce, kteří ve třech letech vykazují daleko lepší kvalitu trofejí a proto je tento srnec u nás průběrný.
14.3.2015 00:00 vložil Zdeněk Urban
Tomáši, přiznám se že jsem nesledoval tenhle tvůj případ s tímto konkrétním srncem a až teď jsem si přečetl všechny komentáře spojené s touto trofejí. Jelikož nebydlíme zase tak daleko od sebe a trochu to tam u vás znám, tak vím, že místo tvého pobytu je poměrně ve vyšší nadmořské výšce a úživnost pro srnčí zvěř není zrovna v neklepší jakostní třídě. Tím pádem by ani trofeje tam u vás v podhůří vě většině případů nemohou dosahovat bodově ohromujících hodnot. Ale vyjímka může potvzovat pravidlo. Já bych osobně na takového srnce ve třech letech nestřelil, i kdy tam u vás může mít lovné parametry. Asi bych ještě rok, nebo dva počkal co udělá. A ještě bych chtěl říct, že hodnocení z chovatelské přehlídky je sice papírově směrodatné, ale v reálu může být úplně mimo a věř mně, že jsem se s tím mnohokrát v praxi setkal osobně. Kolikrát si říkám, jestli daní hodnotitelé na chovatelských přehlídkách nejsou omámení alkoholem, protože to je kolikrát síla co dokážou splodit a napsat na štítek. Ale tím neříkám, že je to tvůj případ.
13.3.2015 08:05 vložil Tomáš Baborák
To určitě někdo napsat může, tyhle věci nedělám a pokud se podíváte na fotografie srnce uloveného, tak tam je datum 25.6. a na štítku je tento datum rovněž dobře viditelný :-)
12.3.2015 19:54 vložil Erika Doležalová
Jen počkejte kolego, určitě vám někdo napíše, že jste dal k trofeji štítek jiného srnce.. :-) Lovu zdar!
11.3.2015 22:25 vložil Ladislav
Tomáši dobře jsi to napsal, tady je soustu chytrolínů

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.