17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Náhodné,ale milé setkání
Náhodné,ale milé setkání
vloženo: 7.6.2015 20:38
autor: Petr Votápek

úlovky (svět)

Karpatské jelene z maďarsko-ukrajinskej hranice
Karpatské jelene z maďarsko-ukrajinskej hranice
vloženo: 18.9.2015 07:34
autor: NH

trofeje

PÉŤŮV RARIŤÁK.
PÉŤŮV RARIŤÁK.
vloženo: 2.10.2015 04:11
autor: Jaroslav Vlosovský

zvěř v přírodě

Čerstvě vytlučeno
Čerstvě vytlučeno
vloženo: 10.9.2019 08:59
autor: Děda z lesa

zbraně

 Stephen Grants Patent...Na žádost Jana Franka...1
Stephen Grants Patent...Na žádost Jana Franka...1
vloženo: 9.5.2013 21:27
autor: František Mlčoch

fotopast

...
...
vloženo: 23.1.2012 15:53
autor: Josef Cimerman

myslivecké umění

farbiar..
farbiar..
vloženo: 2.2.2014 16:32
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243686 fotek (6 dnes)
  • 8553 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (3 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761024 komentářů fotek (3 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363073 hlasování fotek (30 dnes)
  • 57305 hlasování videí (1 dnes)
  • 39917 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 6 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Bouřkový srnec

31. května jsme s přítelem Tomem vyrazili na lov. Každý jsme si sedli jinam. Bylo před bouřkou a večer dýchal zvláštní atmosférou. Zvěř jako by tušila, co se bude dít, zůstávala v úkrytu. A tak jsem se jen kochala výhledem do naší krásné krajiny. Jak se začínalo šeřit, pomalu jsem šoulala k jiné kazatelně a doufala, že přijdou prasata. To už v okolí začínalo bouřit. Asi na půli cesty jsem zaslechla ránu. Po chvíli volal Tom, že střílel na srnce, ale nemůže ho najít. Odběhl do lesa, kde už bylo příliš šero na hledání bez psa. Na nástřelu ani ve směru, kudy srnec odběhl, nebyla žádná barva. Bohužel jsme s sebou tentokrát neměli Herušu, a tak rychle do auta a honem pro ni. To honem znamenalo dlouhých 25 km domů a 25 zase zpátky. To už se bouřka nezadržitelně blížila. Z nebe padaly provazy, burácely hromy, blesky a po zemi se valily proudy vody... No, to bude tedy těžký dosled, říkala jsem si. Trvalo nám asi hodinu, než jsme s Herušou dorazili na místo. Bylo už po bouřce a já měla pocit, že voda musela smýt veškerý pach postřeleného srnce. Nasadila jsem Herušu na nástřel a vydala se za ní. Zdálo se mi, že jde po stopě živé zvěře. Nechala jsem ji, ale asi po 200 m se na mě podívala a já věděla, že musíme zpátky. Tentokrát jsem ji nechala delší dobu ověřit nástřel a po prvních pár krocích bylo jasné, že teď jde správně. Vedla mě z louky dolů do lesa, přes spoustu větví, Tomáš za námi běžel se zbraní... V jednom místě Herušu něco „praštilo“ do nosu a já věděla, že srnec už je blízko. A po pár metrech jsem už baterkou svítila na zhaslého srnce... Byla to obrovská úleva. Bez Hérry bychom srnce těžko hledali i za světla, odběhl ještě něco přes 100 m do nepřehledného lesa. Rána byla na měkko a srnec vůbec nebarvil. Ještě že ji máme, holku naši šikovnou :-). LOVU ZDAR!

Odhad věku srnce 3 roky, možná 4.
vložil: Kateřina Kolářová
vloženo: 5.6.2011 14:54
zobrazeno: 3571x
hodnocení: 23 hlasů



Komentáře:

1.8.2011 17:04 vložil Jaroslav Doubek
Gratuluju, nejen lovci !! Skvělá práce psa.
9.6.2011 21:29 vložil Jiří Lengyel,starší
Skvělé....Hlavně slovní doprovod!
5.6.2011 22:00 vložil Terka Apeltová
Ještě že posloužila čtyřnohá kamarádka!!!přeji Lovu zdar k dobrému srnci!!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.