17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Kapitálny baran
Kapitálny baran
vloženo: 24.5.2014 07:06
autor: JUDr. Norbert Horváth

úlovky (svět)

**
**
vloženo: 21.1.2015 12:07
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

moje tvorba
moje tvorba
vloženo: 9.4.2013 12:53
autor: Miloslav Šlapanský

zvěř v přírodě

Schengenská dohoda I.
Schengenská dohoda I.
vloženo: 12.1.2020 10:07
autor: Jiří Netík

zbraně

Prinzezna
Prinzezna
vloženo: 28.2.2016 10:33
autor: Daniel Donaťák

fotopast

...
...
vloženo: 11.7.2017 20:17
autor: Michal Vokurka

myslivecké umění

farbiar
farbiar
vloženo: 9.1.2012 16:00
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 242435 fotek (22 dnes)
  • 8454 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9718 inzerátů (8 dnes)
  • 285 diskuzí (0 dnes)
  • 759573 komentářů fotek (28 dnes)
  • 12998 komentářů videí (0 dnes)
  • 3361900 hlasování fotek (199 dnes)
  • 57289 hlasování videí (0 dnes)
  • 39637 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 18 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Čtvrtá

V sobotu po denní směně jsem i přes značnou mlhu vyrazil k řepkovému poli, které ze tří stran obklopuje pole, louka a velký komplex lesa. Pomalu šoulám k nízkému přenosnému posedu na louce u větrem rozlomené staré třešně. Na poli ale v termovizi zahlédnu typickou siluetu lišky, ihned zaklekám, zapínám zásadku, přísvit a ejhle...bílá tma. Značně rozhořčen balím fidlátka a jedu rozmrzelý domů.

Úterý, to je další den, který můžu využít k lovu jak ráno, tak večer. V hlavě mám pořád řepkové pole, ne které se ráno vzhledem k směru větru nedostávám a tak usedám na jiné místo, kde ale až do plného rozednění pozoruji jenom srnčí. Večer se situace mění, otáčí se vítr, značně se otepluje a do večer vzal sníh za své. Škoda, říkám si, na sněhu je to přeci jen jiné, lepší. Usedám v 17:15 na již zmíněný přenosný žebřík u třešně. Vítr je řekl bych na hranici únosnosti k lovu ale doufám. Do 20:00 hodin vydržím, plánuju dopředu.

Na řepce je klasicky velký pohyb zvěře. Honcování zajíců stále probíhá v plném proudu, v termovizi lítají po poli jak blázni. Postupně se přidává srnčí, dančí holá, po chvíli i skupinka výrostků, kteří do lopat na sníh nošených na hlavě mají ještě pár let čas. Dnešním záměrem byla liška ze soboty, ale toto pole občas navštíví i černí rytíři, sáhl jsem proto dnes po výkonnější ráži ale přesto velice příjemné na výstřelu, 6,5 creedmore. 19:45 hodin, posledních 15 min a jdu. Zebou mě nohy, jdi hned co se asi za 15 min změní, letí mi v hlavě. Děda ale vždycky říkával: do kdy si řekneš, do té doby seď. Ani o minutu méně! Již mnohokrát se mi potvrdilo, že mluvil pravdu a těsně před odchodem se situace zcela mění. Stejně jako dnes, kdy myšlenka na dědu ukončila svůj let neurony, beru do ruky termovizi a v plánu dnes naposledy projíždím pole. Kolem pole však přímo přede mnou asi na vzdálenost 80 m pozoruji lišku, která se rychle blíží. Vítr, to je ten pravý pomocník a dokonale tlumí mé rychle pohyby. Termovizi vedle sebe, CZ 557 do ramene, odjistit, uklidnit kříž na komoře kmotry, která není dál než 20-30 m. Není čas ani na doostření a večerem houkne mega z firmy Lapua, která lišku sráží k zemi.

Tak tedy čtvrtá, mladá malá fenka. Děkuji Dianě, sv. Hubertovi a sv. Eustachovi za přízeň. Do konce měsíce je ještě dost času. Lovu zdar !
vložil: Michal Kyselý
vloženo: 11.2.2026 18:43
zobrazeno: 1030x
hodnocení: 4 hlasů



Komentáře:

12.2.2026 19:25 vložil Jiří Cikryt
Lovu Zdar!
12.2.2026 06:39 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
12.2.2026 06:37 vložil Josef Balat
Lovu zdar !

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.