17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

V roce 2011
V roce 2011
vloženo: 7.3.2013 10:55
autor: H.J.

úlovky (svět)

Po roce v Rakouských alpách
Po roce v Rakouských alpách
vloženo: 23.10.2020 19:35
autor: Václav Bartoněk

trofeje

Pán daněk II.
Pán daněk II.
vloženo: 4.10.2019 22:08
autor: Jiří Netík

zvěř v přírodě

Sbohem Moravo
Sbohem Moravo
vloženo: 27.4.2016 23:22
autor: Jiří Netík

zbraně

Nůž rytý na zakázku II.
Nůž rytý na zakázku II.
vloženo: 12.2.2015 14:11
autor: Petra Hanzlíková

fotopast

tlačenice u slaniska
tlačenice u slaniska
vloženo: 21.1.2013 20:52
autor: Miroslav Milata

myslivecké umění

Igor Pičulin - Slovinský malíř III.
Igor Pičulin - Slovinský malíř III.
vloženo: 23.7.2020 21:20
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243686 fotek (6 dnes)
  • 8553 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (3 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761023 komentářů fotek (2 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363059 hlasování fotek (16 dnes)
  • 57305 hlasování videí (1 dnes)
  • 39916 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 8 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Můj vozový park, aneb jak dělat myslivost na vozíku?

Když jsem zde před pár dny představil video s mým nejnovějším přírůstkem techniky, která mi pomáhá provozovat myslivost na i vozíku, setkal jsem se s kladnými reakcemi. Rozhodl jsem se tedy představit kompletní sestavu mé techniky do terénu - jak jsem již uvedl u videa, kdo si může být jist, že nic z toho nebude potřebovat. Když jsem v červenci 1987 ve svých 31 letech ve po pádu ze střechy ve zlomku vteřiny ochrnul na dolní polovinu těla (dg. paraplegie), skončila tím po sedmi letech praxe moje vysněná lesnická kariéra, a taky mé krátké, ani ne dvouleté, členství v MS v Miloticích u Kyjova se nejevilo dále perspektívní. Vždy jsem byl vlastně ležák, kterého tehdejší socialistické zdravotnicví bezradně přesunovalo z jedné nemocnice do druhé. Kupodivu tehdejšímu zdravotnímu systému nečinilo problém, že v nemocnicích absencí antidekubitního programu dekubityvznikaly, a následně se léčily. Moje nemocniční martyrium skončilo až sametovou revolucí - domů jsem se definitívně vrátil až na Vánoce 1989. Pak bylo třeba řešit bezbariérové bydlení - s občasnými návraty do nemocnice. Tato adaptace naživot na vozíku trvala nekjonečných deset let, kdy pohled na mé zahálející lovecké zbraně spíše děsil, než by přinesl potěšení. Ke cti mých kolegů z MS slouží, že mmne pro nečinnost z MS nevyloučili, ale ponechali mi alespoň čestné členství, než se z té nenadálé životní změny vzpamatuji. Po třiceti letech na vozíku se sice nemohu pochlubit loveckými úspěchy, mohu se alespoň pochlubit svým vozovým parkem, jež je povětšinou produktem mé snad ještě fungující hlavy a mých funkčních rukou. Mým prvním vozidlem do terénu byla tříkolka na ruční pohon (1992), kterou i z kondičních důvodů pravidelně pendluji mezi Kyjovem a Miloticemi (7km).
vložil: Jiří Wenzl
vloženo: 8.3.2017 23:56
zobrazeno: 3399x
hodnocení: 32 hlasů



Komentáře:

10.3.2017 21:42 vložil František Mlčoch
Klobouk dolů!!!!
10.3.2017 11:15 vložil Jiří Lengyel,starší
Všicni vidíme Jirko,že když Tě neposlouchají nožky tak hlava funguje beze zbytku,lépe jak některým zdravým-Jirka L.
10.3.2017 10:28 vložil Jiří Lengyel,starší
1***
10.3.2017 01:12 vložil Jiří Wenzl
Děkuji, paní Szokeová, ale já to tak neberu. Pouze se důsledně řídím heslem: "Co mne nezabije, to mne po posílí". A postačí mi, když se kolegové inspirováni mým příběhem dají urychleně do oprav zchátralých posedů. Stát (vlastně sedět) se to přece může každému...
9.3.2017 20:22 vložil Vlasta Szokeová
Jste prostě jednička, obdivuji Vás !!!!!
9.3.2017 00:39 vložil Jiří Wenzl
Omluva za překlepy - při tom vzpomínání jsem měl myšlenky jinde.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.