17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Dobrý srnec 97 bodů CIC
Dobrý srnec 97 bodů CIC
vloženo: 1.2.2013 09:41
autor: Aleš Náhlý

úlovky (svět)

Antilopa
Antilopa
vloženo: 20.4.2020 20:20
autor: Zdenek Mares

trofeje

uloveno NP Šumava, honitba Kašperskohorské městské lesy
uloveno NP Šumava, honitba Kašperskohorské městské lesy
vloženo: 18.9.2012 10:42
autor: Ondřej Koubek

zvěř v přírodě

Zatoulané
Zatoulané
vloženo: 2.11.2017 09:01
autor: Děda z lesa

zbraně

Nessmuk
Nessmuk
vloženo: 13.4.2016 20:07
autor: Miroslav Pixa

fotopast

ako by ich jedná mater mala...
ako by ich jedná mater mala...
vloženo: 4.5.2020 14:42
autor: pali1

myslivecké umění

diviak
diviak
vloženo: 21.3.2018 21:04
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243664 fotek (13 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9796 inzerátů (8 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761001 komentářů fotek (16 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362936 hlasování fotek (74 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 9 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Co lze vystřelit .

vložil: Jiří Zábran
vloženo: 22.11.2020 07:37
zobrazeno: 5007x
hodnocení: 12 hlasů



Komentáře:

3.1.2021 13:55 vložil Rudolf Husák
Ještě doplňuji!!!!!!!.....Při výstřelu došlo k enormnímu zvýšení tlaku prachových plynů z nezjištěných důvodů a k následné destrukci....... .....Tak znělo vyjádření kriminalistického ústavu v Praze s.Jirkovský. Státní zkušebna zbraní v Praze měla odlišný názor. Podotýkám,že tehdy hájil stávající režim zájmi státní a nikoliv soukromé!
3.1.2021 13:36 vložil Rudolf Husák
Dobrý den pane Zábran,nechci se Vás nějak dotknout ale dle přiložené fotografie s nadpisem "co lze vystřelit", jsem to pochopil jako návod a stejně jako Karel Chalupník! K této fotce uvedu vlastní zkušenost, kdy se mě na společném lovu v r.1986 při výstřelu kulové patrony 7x57R - v té době výrobce BSV (Blanické strojírny Vlašim), roztrhl nový troják Merkel Suhl 7x57R 16/70/16/70. Při míření a následném odmačknutí spouště, tedy s flintou u oka, (neměl jsem s sebou puškohled),se mě roztrhl celý hlavňový svazek trojáku. Levá broková hlaveň odlétla do zoraného pole cca 40m, pravá broková hlaveň narazila po cca 20m do olšových větví a spadla do potoka. Kulová hlaveň z polovinou odtržené kulové komory, zůstala na řemenu, háky svazku zůstaly v baskuly a v ruce mě zůstala pouze roztržená pažba. Některé části trojáku jsem vůbec nenašel. Při výstřelu došlo k enormnímu zvýšení tlaku prachových plynů k následné destrukci trojáku, kdy se střela pouze zařízla do drážek hned za komorou a vytvořila vlastně zátku a celý hlavňový svazek velkým tlakem odlétl z baskule. Oddetonovala mě továrně vyrobená kulová patrona zakoupená v Lověně Kolín s dokladem a stáří 5 let. Naštěstí,nic netušíc jsem to přežil, ale nechtěl bych něco podobného už zažít. Tak asi tak...
9.12.2020 11:52 vložil Karel Chalupník, MVDr.
Já to měl na mysli tak, že demonstrovat takovou s prominutím pitomost může vést k tomu, že to někdo bude chtít zkusit taky. Je to jako publikovat lezení na sloupy s vysokým napětím nebo jízdu na nárazníku tramvaje. Tady hrozí že ten náboj oddetonuje, explozívní hoření a já nevím co ještě.
6.12.2020 19:17 vložil Jiří Zábran
Pane kolego, bohužel jste to pochopil zcela opačně . Ničím se nechlubím .
24.11.2020 12:24 vložil Karel Chalupník, MVDr.
Pane kolego opravdu zbytečně riskujete...před tímhle chováním varovat a ne se chlubit a svádět před napodobováním.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.