17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Svatebni cesta
Svatebni cesta
vloženo: 10.10.2020 09:03
autor: Milan Dejda

úlovky (svět)

Los Kamčatka
Los Kamčatka
vloženo: 30.1.2013 08:10
autor: mirojevo

trofeje

Srnec
Srnec
vloženo: 2.9.2015 06:28
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

Předčasný tok bažantů
Předčasný tok bažantů
vloženo: 13.2.2019 13:48
autor: Miroslav Franěk

zbraně

Pro rybáře
Pro rybáře
vloženo: 13.9.2015 13:10
autor: Karel Obrtál

fotopast

...
...
vloženo: 26.2.2018 17:48
autor: Michal Sedlář

myslivecké umění

***
***
vloženo: 16.8.2015 15:03
autor: Jiří Lengyel,starší
Statistika
  • 243800 fotek (15 dnes)
  • 8558 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9822 inzerátů (11 dnes)
  • 280 diskuzí (0 dnes)
  • 761089 komentářů fotek (2 dnes)
  • 12938 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363657 hlasování fotek (58 dnes)
  • 57197 hlasování videí (0 dnes)
  • 39937 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 6 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Pořád stojí

***
vložil: Děda z lesa
vloženo: 19.4.2020 09:15
zobrazeno: 2517x
hodnocení: 21 hlasů



Komentáře:

20.4.2020 18:45 vložil Roman Vrána
Vím, že podmínky nejsou jednoduché, znám se s mnoha lesníky i z vedení polesí, ale všude se najdou různí lidé (to ve všech oborech). Třeba náš obecní hajný, z vlastní aktivity nechal dovézt do lesa koně - tím myslím cvičební nářadí z kterého odmontoval madla a nasadil mu jakousi hlavu, asi to měl být jelen. U tohoto výtvoru nechal vybudovat asi pískoviště či co. K tomu stezku, hned vedle pěkné zpevněné svážnice a pár metrů od našeho krmelce, který je místě víc jak 50 let.Viz fotka v galerii, foceno mobilem a ještě před namontováním hlavy. Stezku beru i to pískoviště nebo co to má být, ale vyřazený kůň z tělocvičny, to už je moc.
19.4.2020 20:44 vložil Jiří Netík
Romane, vůbec s Vámi nesouhlasím. Nevím, jestli Vám něco říká HOSPODÁŘSKÝ SOUBOR a VEGETAČNÍ STUPEŇ ?.My jsme v 1. veg. stupni. Jilm ničí grafióza, jasan chalára. Ořešák a šlechtěné topoly zakázali ochranáři. Takže jedině dub a babyka. Nedej bože jak se u nás namnoží bekyně velkohlavá jako na některých polesích, kde vloni byly holožíry. A zasáhnout se nesmí. Na polesí mám vyvěšeno 1700 budek. Smrkaři mohou poděkovat za kůrovce ochranářům, kteří ho namnožili na Šumavě. A k tomu se přidalo sucho
19.4.2020 12:19 vložil Jiří Horák
No neházela bych všechny lesníky do jednoho pytle a ani zemědělce. Dříve platilo že by lesník měl sázet tolik stromků,aby bylo na vánoční stromky, zvěř měla co zkousnout a na pořádný les. Dnes státni orgány usoudily že stačí jen na ten les. To ale nefunguje. Stromky se stále kradou na vánočáky a zvěř je zkousává jak to dělá od pradávna. Tudíž z toho vyplívá že lidi se střílet nemůžou tak to odnese zvěř. Prostá logika šimla.
19.4.2020 10:29 vložil Jiří Pospíšil
Pan Vrána má pravdu,souhlasím s ním !!!
19.4.2020 09:40 vložil Roman Vrána
Dlouho nebude, jako u nás. Poražených stromů je už na můj vkus hodně a těch poškozených ještě víc. Nevím kam až to chce nechat státní správa dojít. Dopadne to stejně jako s kormoránem. Nedávno mi u řeky zastavil hajný od povodí, jestli nevím kdo tam dává budky pro ptáky, že se mu to nelíbí. Hlavně že každých 5m je zničený strom, to je zřejmě v pořádku. Přístup těchto lidí moc dobře nechápu, stejné jako v lese, sto let se sází smrk a když přijde brouk, hledají se všechny možné i nemožné okolnosti, co je špatně. To že se v lesích špatně hospodaří, jsem ještě od žádného lesníka neslyšel. Je jasné, že o skladbě porostů se rozhoduje výš, ale je to k zamyšlení. Teď se snad bude sázet to co je odolnější, ale zase je tu problém - zvěř. Takže už se zase brečí, je třeba ji vystřílet - populační hustota na 1000ha / 0 kusů. Český lesník mi začíná čím dál více připomínat českého zemědělce, jehož největším nepřítelem je jaro, léto, podzim a zima a to mám mimo jiné i zemědělské vzdělání. Je to dáno dobou, kde peníze jsou vždy až na tom prvním místě.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.