17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

dar od našich patronů. Děkuji
dar od našich patronů. Děkuji
vloženo: 10.8.2014 13:43
autor: Tomáš Pražák

úlovky (svět)

zlaty jelen
zlaty jelen
vloženo: 4.3.2013 17:29
autor: Vladimir Benadik

trofeje

Můj páteční.
Můj páteční.
vloženo: 5.8.2020 07:27
autor: Ladislav Bodi

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 8.1.2013 08:29
autor: Marek Drha

zbraně

Lancasterka
Lancasterka
vloženo: 7.9.2012 10:25
autor: Petr Staněk

fotopast

Meďo I
Meďo I
vloženo: 10.4.2015 21:42
autor: Ladislav Mlynský

myslivecké umění

"Tužkofixoakrylová" malba na papíře
"Tužkofixoakrylová" malba na papíře
vloženo: 4.10.2012 22:15
autor: Ivo Ondráček
Statistika
  • 243686 fotek (6 dnes)
  • 8553 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (2 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761022 komentářů fotek (1 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363054 hlasování fotek (11 dnes)
  • 57304 hlasování videí (0 dnes)
  • 39916 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 8 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

dobrý beran

Úvodem chci předeslat, že jsem se k tomuto úlovku pouze nachomýtl s kamerou v ruce. Kromě trofeje, kterou Vám prezentuji mne zaujal i příběh, jež se kolem ulovení odehrál. Na lov přijel děd a vnuk. Starý pán měl velice omezenou pohyblivost, těžce chodil po rovině s pomocí hole a jedna ruka díky těžkému postižení moc nefungovala taky. A přijel ulovit berana. Vnuk, který dědu doprovázel a moc chtěl dědovi k ulovení muflona dopomoci, jej dopravil s pomocí loveckého průvodce ke kazatelně. Tam nastal další problém, protože starý pán nebyl schopen sám vystoupit ani na první příčku. Vnuk jej vzal na ramena a na kazatelnu vynesl. Když se objevil beran, pomohl přiložit dědovi zbraň do ramene, pomohl se zamířením a děd tohoto berana ulovil. Následovalo opět snesení starého pána dolů, transport k autu ..... A kdo neviděl ty nádherné plameny ve vlhkých očích starce, těžko asi pochopí to nesmírné štěstí, jež zalilo jeho duši. A o tom ta myslivost také je. O velikém přátelství, které se na lovu rodí, o nádherných zážitcích, které nás v duši zahřejí ještě za mnoho let při vzpomínce na úspěšný lov.
vložil: Jiří Kučera
vloženo: 29.1.2011 20:14
zobrazeno: 4798x
hodnocení: 79 hlasů



Komentáře:

7.2.2011 19:18 vložil petr hvižď
mate pravdu o tom ta myslivost je
30.1.2011 21:07 vložil myslivec
dojemný příběh krásná trofej ale řekl bych 7 a víc 6 ani náhodou jinak nádhera
30.1.2011 20:43 vložil Jiří Kučera
Pro Jirku H. - nejsem si jistý, ale myslím, že berana odhadli na 7 let. Už to je pár roků. A mně v hlavě uvízl hlavně ten příběh. A teď na mne tahle fotka vyskočila z archivu. Děkuju všem přispivatelům za slova uznání. Lovu zdar.
30.1.2011 16:59 vložil petr vesely
To je to krásné na naší myslivosti, jen je škoda, že se to vše dost rychle vytrácí.
30.1.2011 16:35 vložil Milan Dejda
Přeji lovci lovu zdar,vnukovi za doprovod a pomoc dědovi k ulovení takovéto trofeje patří dík našich patronů,panu doktorovi za krásný popis příběhu bodík,při čtení příběhu sem musel zamáčknout slzu dojetí a to nejsem žádnej měkota.Ještě jednou díky
30.1.2011 16:08 vložil Vladimír Kal
Hlas a blahopřeji. Lovu zdar. Krásné, tak to má být.......Hubert
30.1.2011 15:26 vložil marie stanikova
vše je již napsáno...
30.1.2011 10:55 vložil René Hlaváč
Krasný příběh,napsaný životem,lovu zdar a vám Jiří bod
30.1.2011 10:49 vložil František
Krásný příběh :)
30.1.2011 08:00 vložil Erika Doležalová
Dojemný příběh, v dnešní době kdy každý většinou myslí jen sebe opravdu zahřeje u srdce. Dědovi Lovu zdar a vnukovi se takový krásný skutek jistě mnohonásobně vrátí.
30.1.2011 07:16 vložil Štefan
Tak Jirko tú medajlu určite nejakú má.
30.1.2011 01:45 vložil jiří janek
Velice silný lidský příběh ,dávám bod a k ulovení muflona lovu zdar.
29.1.2011 23:51 vložil jirka hanys
Jiří,beran má 6 let??nebo 7let?
29.1.2011 23:48 vložil jirka hanys
Jiří,beran má 6 let??nebo 7let?
29.1.2011 21:58 vložil jirka hanys
Pěkný příběh.Dobrý beran,Lovu zdar lovci a jeho průvodci
29.1.2011 21:09 vložil Vladimír Krasula
Příběh lepší úlovku, blahopřeji a děkuji za obé.
29.1.2011 21:09 vložil Tomáš Palička
Moc dobrý určitě zlatý beran,anonymnímu dědovi a vnukovi Lovu zdar a vám bod za článek a foto.
29.1.2011 21:06 vložil Lenka Kocourková
Super beran.
29.1.2011 20:32 vložil Radim Knot
Ještě k tomu průběhu lovu,nádhera, snad budu míta taky jednou takového vnuka...
29.1.2011 20:31 vložil bohuslav šeda
Krásné doktore ,to může napsat jen myslivecký život.
29.1.2011 20:29 vložil Radim Knot
Tak to je muflon jak má být!!! Ta výrazná čabraka!! Lovu zdar!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.