17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Srnec z Bíle Vody
Srnec z Bíle Vody
vloženo: 8.2.2014 17:05
autor: Martin Žák

úlovky (svět)

neptun
neptun
vloženo: 17.2.2012 09:41
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Srnec
Srnec
vloženo: 13.9.2019 11:35
autor: David Zimek

zvěř v přírodě

Malá potvůrka
Malá potvůrka
vloženo: 2.5.2020 08:36
autor: Děda z lesa

zbraně

MAJÍ SVÉ KOUZLO.
MAJÍ SVÉ KOUZLO.
vloženo: 31.7.2014 04:09
autor: Jaroslav Vlosovský

fotopast

Macko
Macko
vloženo: 16.11.2014 17:11
autor: Ladislav Mlynský

myslivecké umění

zátišie s farbiarom..
zátišie s farbiarom..
vloženo: 22.5.2013 16:13
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243637 fotek (8 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760971 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362797 hlasování fotek (1 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39912 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 4 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Lončák

Lončák,
Ve středu podvečer, jsem vyrazil na srnce. Zemědělci zaseli kolem kukuřice pás triticale, který již posekali na siláž, takže vznikl pás široký 20 m. V sobotu ráno jsem zde obeznal mladého tříletého vidláka s parůžky max. do půli slech. Jednoznačně lovný srnec. V 18,30 hod. jsem již šoulal kolem šumenského potoka s tím, že si ve finále sednu na žebřík. Došoulal jsem až k žebříku, aniž bych spatřil jakoukoliv zvěř. Po chvilce jsem zavábil říjnou srnu, ale bez výsledku. Po další chvílí jsem se rozhodl zapískat srnče. Reakce byla velmi rychlá. Z kukuřice vyběhla srna směrem k šumenskému potoku, kde měla odložené srnče. Za malou chvíli totiž vytáhla zpět i se srnčetem. Oba kusy ve velmi dobré kondici. Srna se srnčetem kopírovala okraj kukuřice, kde byly nedosečené klasy triticalu. Po chvíli jsem opět „pískl“ srnče. Srna chvíli jistila směrem ke mně, ale posléze se začala v klidu pastvit. Svoje srnče měla u sebe. Blížila se 21.00 hod. a začínalo se šeřit, když srna začala jistit směrem k šumenskému potoku. Těmto místům kolem potoků, které jsou níž, než okolní terén říkáme „jamy“. Rozhodl jsem se ještě jednou písknout, abych srnce vytáhl ven. Srna po chvíli jištění však i se srnčetem zatáhla do kukuřice. Najednou sledují pohyb na kraji „jamy“, ale zjišťuji, že to není srnec, ale lončák. Vidím pouze část hlavy po světla. Lončák jistí terén před sebou, a najednou vyráží ke kukuřici do míst, kde zatáhla srna se srnčetem. Takže na srnče jsi dostal chuť říkám si, a rychle beru svoji 6,5x57 do rukou. Lončák udělal velkou chybu, zastavil se před kukuřici a zase jistil. To mi stačilo k rychlému zamíření, a polem se nese ozvěna výstřelu. Lončák se láme a padá k zemi, snaží se zvednout, ale udělal jen několik kroků a znovu padá, a to již definitivně, jen silně odkazuje. Srnec mi asi není přán, ale to určitě přijde. Po chvíli přistupuji k ulovené zvěři, a vzdávám hold, jak velí tradice. Lončák po vyvržení vážil 38 kg. Děkuji patronům myslivosti za projevenou přízeň. Lovu zdar.
vložil: Josef Vršan
vloženo: 8.8.2014 05:45
zobrazeno: 3963x
hodnocení: 55 hlasů



Komentáře:

12.8.2014 09:04 vložil H.J.
Lovu zdar!
11.8.2014 18:33 vložil Zdeněk Bárta
Lovu zdar.
9.8.2014 21:07 vložil Jakub Grundman
Lovu zdar!
9.8.2014 19:22 vložil Lubomír Stejskal
Lovu zdar!
9.8.2014 16:31 vložil Milan Flora
Pepi, Lovu Zdar!
9.8.2014 07:28 vložil Josef Vršan
Kamarádi a přátele děkuji za přáni.Lovu zdar
8.8.2014 22:53 vložil Jiří Zilvar
Lovu zdar !
8.8.2014 21:09 vložil Jakub Rybár
Lovu zdar, Gaston s princeznou již koukají po dalším lončákovi :-)
8.8.2014 15:53 vložil ladislavkohousek
Lovu zdar.
8.8.2014 12:37 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar,Pepo!!!!
8.8.2014 12:24 vložil Václav Boxan
Lovu zdar!
8.8.2014 12:04 vložil Leoš Bárta
Přeji Lovu zdar!!
8.8.2014 11:59 vložil Jiri Krampera
LOvu Zdar!
8.8.2014 11:35 vložil dusan kacerek
Přeji LOVU ZDAR!!!
8.8.2014 10:27 vložil Zbyněk Oliva
Lovu zdar!
8.8.2014 09:38 vložil Ivo Hanáček
Lovu zdar!
8.8.2014 09:27 vložil František Zapalač
Lovu zdar!! 1*
8.8.2014 09:01 vložil Miroslav Franěk
Pepo -Lovu zdar!
8.8.2014 08:37 vložil Vlastimil Pavlíček
Přeji lovu zdar !!!
8.8.2014 08:18 vložil Milan Ječný
Pepo,lovu zdar.
8.8.2014 08:07 vložil Lubomír Prokeš
Lovu zdar!!! 1****
8.8.2014 06:54 vložil Petr Gogolka
Lovu zdar.
8.8.2014 06:36 vložil Děda z lesa
Lovu zdar !
8.8.2014 06:26 vložil Jiří Mach
Lovu zdar.
8.8.2014 06:05 vložil Jaroslav Vlosovský
pepíku lovu zdar.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.