17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Kňour - vydařené šoulání
Kňour - vydařené šoulání
vloženo: 17.1.2018 16:00
autor: Radek

úlovky (svět)

Estonsko
Estonsko
vloženo: 1.11.2017 07:32
autor: Václav Hlaváček

trofeje

Včerejší srnec
Včerejší srnec
vloženo: 12.7.2019 20:01
autor: Milan Jirmann

zvěř v přírodě

Říje
Říje
vloženo: 2.10.2019 09:22
autor: Děda z lesa

zbraně

Pro rybáře
Pro rybáře
vloženo: 13.9.2015 13:10
autor: Karel Obrtál

fotopast

LIška
LIška
vloženo: 20.11.2018 13:25
autor: Břetislav Staněk

myslivecké umění

sv.Hubert***
sv.Hubert***
vloženo: 12.10.2014 19:23
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243680 fotek (13 dnes)
  • 8552 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (5 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761019 komentářů fotek (16 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363032 hlasování fotek (62 dnes)
  • 57304 hlasování videí (1 dnes)
  • 39915 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 12 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Páteční podvečerní vycházka

Blíží se konec doby lovu straky obecné a tak jsem se v pátek v podvečer vypravil do revíru. Odhodlán vyzkoušet vábení strak pomocí poloprázdné krabičky se sirkami, jsem zasedl na stoličku do hustého bezového porostu, kde straky hřadují. Sám jsem byl překvapen účinností této jednoduché pomůcky a nebýt tak váhavým střelcem, mohl jsem strak ulovit i více. Překrásný slunečný den, leč s ledovým větrem mi připravil tento krásný zážitek a 3 ulovené straky během jedné jediné hodiny. Lovu zdar!
vložil: Martin Vojtěch
vloženo: 27.2.2011 11:58
zobrazeno: 3518x
hodnocení: 39 hlasů



Komentáře:

3.3.2011 11:42 vložil Vojtěch Molnár
Lovu Zdar!
28.2.2011 21:20 vložil Radim Knot
Martine lovu zdar!
28.2.2011 15:29 vložil Martin Vojtěch
Všem Lovu dík! Pro pana Davida, je to přesně jak píše kolega Fic (jen s tím počtem sirek v krabičce, to je i pro mně novinka, já dal prostě odhadem půlku.) Sám jsem okoukal tuhle věc vcelku nedávno. Dokonce zde na stránkách popisoval někdo ze členů u své fotografie tuším se sedmi ulovenými strakami detailně jak správně tímto způsobem vábit a jaká dodržovat pravidla - bylo to vcelku nedávno, jen si nevzpomínám, kdo to byl. Pro Vojtu: Byl to opravdu parádní večer! Nevím kolik jich tam přilétlo, pořád nalétávali jak jsem vábil. Odhaduji okolo 15-ti kusů. Víš, jak těžké je tam střílet, ale na 3 rány 3 straky je pro mně velký úspěch!
28.2.2011 09:05 vložil Vojtěch Louda
Lovu zdar martine, tak to jsi byl velice úspěšný potom co minule nelítaly...kolik jich tam přiletělo hřadovat?
27.2.2011 13:44 vložil Roman Erban
přeji lovu zdar,
27.2.2011 13:31 vložil Jakub Fic
jestli se nepletu tak je to klasická metoda, kdy do krabičky od syrek (nejlépe jak kdysi byly dřevěné) dáte určitý počet syrek (tuším okolo 12ti kusů) a potom třepete krabičkou a snažíte se napodobit stračí křik. S těmi papírovými krabičkami to jde také, ale lepší je ta dřevěná (ta se však již dnes těžko shání)... metoda je to ne konci února opravdu kvalitní!!! Lovci přeji Lovu Zdar a hodně dalších úspěchů při tlumení škodné =)
27.2.2011 12:11 vložil Puff
Lovu zdar,cože to máte za zajímavou metodu vábení?Rád se poučím.Dík

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.