17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Vzpomínka na loňský srpen
Vzpomínka na loňský srpen
vloženo: 12.3.2013 16:39
autor: Milan Pirožek

úlovky (svět)

Přímorožec šavlorohý - Oryx
Přímorožec šavlorohý - Oryx
vloženo: 11.3.2014 11:07
autor: Anežka Pučálková

trofeje

Srnec k padesátce...
Srnec k padesátce...
vloženo: 28.6.2014 00:23
autor: František Mlčoch

zvěř v přírodě

"Horal"
"Horal"
vloženo: 17.2.2014 19:13
autor: Svatopluk Šedivý

zbraně

Nůž
Nůž
vloženo: 26.1.2013 12:11
autor: Karel Obrtál

fotopast

LIška
LIška
vloženo: 20.11.2018 13:25
autor: Břetislav Staněk

myslivecké umění

Plastické obrazy se mně moc líbí
Plastické obrazy se mně moc líbí
vloženo: 30.3.2020 20:40
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243704 fotek (10 dnes)
  • 8555 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9802 inzerátů (6 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761030 komentářů fotek (5 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363185 hlasování fotek (108 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39918 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 7 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

pětiminutová martinská čekaná

V pátek večer jsem se plný očekávání z magického data :-)vydal k posedu, kterému říkáme „Na Dubu“. Posed se nachází přímo u kukuřičného strniště. Věděl jsem, že prasata a vysoká jsem díky těžbě v lese přestala chodit, ale myslel jsem si, že přijde alespoň liška, kuna nebo jezevec, kterému se ještě nechce spát. Ani náhodou by mě však nenapadlo, že čekaná bude mít tak rychlý spád. Po příchodu na posed jsem podniknul všechny nutné úkony. To znamená vybalit deku, podložku na sezení ; odepnout řemen z pušky a vzhledem k mrazíku si nasadit rukavice. Jen co jsem měl řemen z pušky uložený v batohu, na rohu strniště (cca 60m od posedu) vyšla liška, která si to svižným tempem namířila přímo pod posed. Stihl jsem jen rychle kouknout do dalekohledu a ověřit, zda mě nešálí zrak, nestihl jsem zapnout červený bod ani si sundat rukavici. Všechno probíhalo ve zlomcích vteřin. Rychle pušku do ramene, zamířit a…v tom se tichem ozval brokový výstřel. Liška zůstává bez jediného dalšího pohybu v ohni. Ještě chvíli sedím a vychutnávám si okamžiky této „rychločekané“. Potom slézám z posedu a jdu k úlovku. Jaké je moje překvapení, když vidím lišku – fenu, která si tělesnými proporcemi má co zadat s lišákem. Lišku jsem pověsil na žebřík posedu a čekal jsem ještě dvě hodiny, to už však přišlo jen srnčí a zajíci. Po příchodu domů jsem lišku zvážil a měla 7 kg. Střelena na cca 30m, KB ZH, r. 12 – brok 3,5mm, náboj SB minimagnum. Ještě jednou děkuji Dianě za zážitek, který se odehrál v nečekané rychlosti a sledu.
vložil: Jakub Hušek
vloženo: 14.11.2011 09:07
zobrazeno: 3062x
hodnocení: 26 hlasů



Komentáře:

15.11.2011 03:47 vložil Jaroslav Novotný
Pěkný příběh,vzal jsi to takovým fofrem,že jsi se tam nestačil ani rozkoukat,natož ohřát.LOVU ZDAR!!
14.11.2011 22:48 vložil Michael Brož
Lovu zdar!
14.11.2011 16:13 vložil petr vesely
LOVU ZDAR! oPravdu silná fena.
14.11.2011 15:07 vložil jiří marek
Lovu zdar!
14.11.2011 14:25 vložil Ladislava Pliskova
pěkné čtení, tak to má vypadat..lovu zdar
14.11.2011 12:41 vložil Erika Doležalová
Lovu zdar!
14.11.2011 11:34 vložil Ladislav Novák
Po dlouhé době skvělý popis průběhu lovu, navíc bez tradičních mysliveckých hrubých gramatických chyb.Lovu zdar
14.11.2011 11:13 vložil Jiří Lengyel,starší
Povedlo se...Lovu zdar!
14.11.2011 09:26 vložil Lubomír Prokeš
Lovu zdar Jakube!
14.11.2011 09:25 vložil Vlastimil Pavlíček
Přeji lovu zdar !!!
14.11.2011 09:08 vložil jirka plánský
"LOVU ZDAR"1*

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.