17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Nezabudnutelny jelen
Nezabudnutelny jelen
vloženo: 17.4.2013 20:54
autor: Martin Pišta

úlovky (svět)

Můj letošní
Můj letošní
vloženo: 18.1.2018 12:03
autor: Daniel Donaťák

trofeje

Nezapomenutelné ráno
Nezapomenutelné ráno
vloženo: 24.7.2020 20:46
autor: Frantisek Jenik

zvěř v přírodě

Schengenská dohoda I.
Schengenská dohoda I.
vloženo: 12.1.2020 10:07
autor: Jiří Netík

zbraně

PRO RADOST.
PRO RADOST.
vloženo: 20.9.2019 02:35
autor: Jaroslav Vlosovský

fotopast

..tady hlídám já..
..tady hlídám já..
vloženo: 10.8.2016 18:19
autor: Jaroslav Richter

myslivecké umění

vlk
vlk
vloženo: 27.2.2018 18:54
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243651 fotek (14 dnes)
  • 8551 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (3 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760985 komentářů fotek (14 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362847 hlasování fotek (51 dnes)
  • 57303 hlasování videí (1 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 7 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Dnešní lišák z betonové sklapovací nory.

vložil: Milan Ječný
vloženo: 29.11.2011 20:51
zobrazeno: 6537x
hodnocení: 17 hlasů



Komentáře:

7.12.2011 23:14 vložil František Mlčoch
OK!
6.12.2011 15:14 vložil Jakub Steinocher
Děkuji za informaci, o případných úspěších nebo vychytávkách mne Františku prosím informujte. Já dnes noru také přivezl, ve čtvrtek ji jdeme zakopat ...
2.12.2011 22:55 vložil František Mlčoch
Dnes je nora 14dní zakopaná,takže jsme ji ráno natáhli naostro....
1.12.2011 14:35 vložil František Mlčoch
U nás jsme ji zakopali a 14dní nechali vyvětrat.Dovnitř jsme dali zbytek z.běhu z úhynu srny a pár psích granulí.Tyto granule jsem poházel i v těsném okolí umělé nory.Škodná je na ně zvyklá,protože tak vnadím a bere je.Ještě chci dovnitř nory nasypat malinko rybí moučky.Nora je zakopána kousek od potoka a velké rákosové houštiny.Vkládáme do ní velké naděje,vloni na sněhu stopoval kolega lišky,které ve velké míře zatahovaly do tohoto rákosí.Napadlý sníh rákos polámal a to udělalo suché "kapsy",kde měla škodná super kryt.Ve vedlejším úseku za rok používání odchytili 2lišky,jezevce a psíka mývalovitého.Osobně si myslím,že odstřel v noře není dobrý.Jednak z důvodu zavětření /jak popisuje kolega/ a pak kvůli poškozování nory.Byl jsem u "vyhánění "jezevce z této nory.Vše vyřešila tyč ze slabšího roxoru,prostrčená kontrolními otvory.Další tyč natvarovaná do čtverce tvořila rám vložený do ústí pytle.Podle mě se touto "vychytávkou" minimalizovala možnost úniku chycené škodné.Potřeba je samozřejmě dvou lidí...
30.11.2011 19:28 vložil Jakub Steinocher
Lovu zdar! Vnadíte do nor, nebo v okolí nor nějakým způsobem ?
30.11.2011 16:13 vložil Radek Przybyla
Lapací nory jsou super. Máme je cca 3 měsíce v počtu 4 kusů. Dvě jsou dosti slabé (asi špatná lokalita) ale dvě dávají o svojí nepostradatelnosti vědět. Liška sice žádná ale zato nějaký ten jezevec, kuna a kočky tam taky lozou slušně. Lapacím norám zdar!!!
30.11.2011 14:19 vložil Josef Malaník
tak to je parádní, my ji máme cca 2 měsíce a zatím jen jednu a stále čekáme na úspěch. Ale to chce čas a úspěch se dostaví, nebo teda spoň tomu věřím(-:
30.11.2011 11:24 vložil Petr Pořádek ml.
Co to má s tou hlavou? :-))
29.11.2011 22:16 vložil Stanislav Chaloupecký
Zdar sklapovacím norám,taky jsme ve sdružení 2 umístili,ale liškám se do nich moc nechce.Lapají se nám hlavně jezevci a kočky.Ale jinak fungují dobře.
29.11.2011 21:49 vložil Milan Ječný
Zdar,Pepé,lišák byl uloven klsicky brokou střelou při otevření nory jak při normálním norování.Nora je umístněna na vrchu úvoza,kde jsou jezevčí nory druhý rok a je v pořadí třetím kusem odchyceným v této sklpovačce.Tyto nory máme v MS tři a můžu říct,že se to vyplatilo.
29.11.2011 21:09 vložil Josef Malaník
a jak dloho tam noru máte danou? toto byl první úspěch?
29.11.2011 21:08 vložil Josef Malaník
Lovu zdar, jen dotaz - to jste ji střelili přímo u nory nebo v noře?? Kamarád mi kdysi říkal že to jednou taky udělali a pak se jim tam hodně dlouho nic neukázalo.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.