17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Můj první srnec
Můj první srnec
vloženo: 26.8.2012 11:51
autor: Michaela Mikšíková

úlovky (svět)

Jelen Polsko 2011
Jelen Polsko 2011
vloženo: 16.2.2012 19:58
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Trofej jelena z úlovků
Trofej jelena z úlovků
vloženo: 24.11.2016 13:52
autor: Ondřej Tomek

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 16.1.2013 13:07
autor: Marek Drha

zbraně

Pro radost
Pro radost
vloženo: 20.1.2019 12:28
autor: jan koštoval

fotopast

čuník
čuník
vloženo: 8.6.2013 08:13
autor: micinka

myslivecké umění

***
***
vloženo: 16.8.2015 15:03
autor: Jiří Lengyel,starší
Statistika
  • 243709 fotek (6 dnes)
  • 8556 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761031 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363199 hlasování fotek (20 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39918 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 5 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Sobotní ráno

Už nějaký čas trávím ranní i večerní čekané prakticky na jednom místě a snažím se ulovit srnečka I.VT, který se ale zdržuje v lánu vysoké pšenice a odmítá se kamkoli hnout a z obilí je z něj vidět jen hlava (resp. většinou tak půl hlavy). V sobotu ráno jsem proto vyrazila na jiné místo - ikdyž mě to samozřejmě táhlo zase za srncem :-) Zvolila jsem louku u lesa, obklopenou kukuřicí, abych zjistila, zda je tady nějaké srnčí (této louce už totiž od loňského podzimu říkám Zakletá, protože zvěř zde dříve vždy byla ve slušném počtu, ale teď se objeví jen sem tam ojedinělý kus a nikdo neví, proč a kam zmizeli..). Taky jsem byla zvědavá, jestli tady necourají prasátka a v neposlední řadě jsem čekala i lišky, protože jednu fenu a jednoho lišáka se mi zde v zimě nepodařilo ulovit.
Na kazatelnu usedám ještě za šera a dlouho se dívám do prázdné louky. Až před pátou hodinou se z lesa ozve kos. Nemám tyhle černé křiklouny příliš v lásce, ale občas jejich hlasité nadávání uvítám - bývá totiž neklamnou známkou toho, že v okolí slídí predátor. Dalekohledem kontroluji louku - nic. Pomalu přejíždím po prvním řádku kukuřice a už ji vidím :-) Kmotřička se plíží trávou, na chvíli mi zmizí za zatáčkou, ale vzápětí už vybíhá na louku. Nechce se ale zastavit, zkouším zamyškovat, ale je snad hluchá :-) Prošmejdí půl louky a vrací se ke kukuřici. Vedu ji v kříži puškohledu a když konečně na okamžik zarazí, její osud je zpečetěn..

Lišče - fena, hmotnost 4 kg. Vzdálenost 60m, 308Win a SB SP 11,7g. Lovu zdar.
vložil: Erika Doležalová
vloženo: 24.7.2012 10:57
zobrazeno: 2715x
hodnocení: 32 hlasů



Komentáře:

25.7.2012 07:54 vložil Michael Brož
Lovu zdar!
25.7.2012 07:12 vložil jirka plánský
Lovu Zdar.
25.7.2012 06:20 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
25.7.2012 00:48 vložil Jan Horáček
Dobrý popis lovu se všemi informativními údaji. Lovu zdar!
24.7.2012 20:19 vložil Marta Kunešová
Lovu zdar!!!
24.7.2012 18:49 vložil František Zapalač
Lovu zdar!!
24.7.2012 17:54 vložil Milan Ječný
Lovu zdar.
24.7.2012 13:15 vložil pepa
Lovu Zdar.
24.7.2012 12:57 vložil Zbyněk Oliva
Lovu zdar!
24.7.2012 12:30 vložil Lubomír Prokeš
Lovu zdar!!!
24.7.2012 11:39 vložil Jaroslav Novotný
LOVU ZDAR,kdo si počká,ten se dočká.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.