17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

kamarádův beran
kamarádův beran
vloženo: 5.4.2013 12:48
autor: Jaromír Skoda

úlovky (svět)

Zimbabwe díl 13.
Zimbabwe díl 13.
vloženo: 4.1.2018 12:09
autor: Radek

trofeje

najväčší....
najväčší....
vloženo: 14.2.2019 11:35
autor: pali1

zvěř v přírodě

Blízká setkání 3
Blízká setkání 3
vloženo: 24.3.2019 16:48
autor: Pavel Komárek

zbraně

Belgičanka s vyhazováky
Belgičanka s vyhazováky
vloženo: 10.7.2017 21:30
autor: Jiří Netík

fotopast

***
***
vloženo: 29.1.2015 07:34
autor: Ladislav Mlynský

myslivecké umění

vlk na dreve
vlk na dreve
vloženo: 1.2.2016 17:44
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243702 fotek (8 dnes)
  • 8555 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9801 inzerátů (3 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761028 komentářů fotek (3 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363159 hlasování fotek (82 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39917 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 4 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Srnec od posedu Na Smrku


Na tohoto srnce jsem podezřívavým okem koukal hned z kraje doby lovu. Bohužel, nenechal mě přijít blíž, než na cca 250 metrů, takže jsem měl pouze matnou představu, co je zač. Opatrné chování ale vypovídalo spíše o starším kusu. Do karet mi ale teď hrál fakt, že zemědělci nedávno posekli a na louce byla tráva ani ne pod kolena. Zasedl jsem v osm a po chvíli párkrát zkusil zavábit srnu - u nás už říje běží plným proudem, včera mi jiný srnec dvakrát pokládal srnu doslova pod nosem. Na pískání žádná reakce, tož jsem se uvelebil pod smrkem v kopřivách. A na židličce s trojnožkou před sebou se snažil ignorovat dotěrné komáry. Ve třičtvrtě na devět na louku vyrazil tenhle krasavec. Rychle jsem obeznal a měl jsem jasno, že můžu štechrovat napínáček. Bohužel srnec přeběhl louku až k lesu a začal se pást až za mřížovým kopřiv a nízkých větví. Trpělivě jsem čekal až (zda) vytáhne více do louky. Po nějakých deseti minutách se na mě usmálo štěstí, srnec udělal ty tři důležité kroky, které mi umožnily spolehlivě namířit. V tu chvíli se otočil vítr a srnec okamžitě strnul a jistil směrem na mě, bylo jen otázkou vteřin, kdy znejistí a odskočí. Jasně jsem před ním viděl pár nešťastně vysokých stvolů, proto jsem volil ránu na nekrytý krk. Po ráně na 60 metrů zůstal v ohni. Podle zubů pokrytých sraženou barvou zatím odhaduju 4-5 let, uvidí se zítra na očištěných a hlavně za pořádného světla. V říji jistě chybět nebude, v okruhu 300m tam máme minimálně tři lepší nápadníky, silné šesteráky. 5,6x52r - Savažka platí! Lovu zdar!
vložil: Ivo Ondráček
vloženo: 16.7.2013 23:20
zobrazeno: 3488x
hodnocení: 24 hlasů



Komentáře:

18.7.2013 12:27 vložil Jaroslav Vybíral
Lovu zdar!
18.7.2013 09:36 vložil Tomáš Z.
Lovu zdar.
18.7.2013 06:13 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
17.7.2013 21:02 vložil Vilém Slavík
Lovu zdar.
17.7.2013 20:36 vložil Vlastimil Pavlíček
Přeji lovu zdar !!!
17.7.2013 20:33 vložil Václav Boxan
Lovu zdar!
17.7.2013 20:01 vložil Ladislav Stašek
Lovu zdar!
17.7.2013 16:23 vložil petr husman
Lovu zdar
17.7.2013 15:23 vložil bohuslav šeda
Lovu zdar.
17.7.2013 12:39 vložil Jiří Veselý
Lovu zdar.
17.7.2013 12:07 vložil Zbyněk Oliva
Lovu zdar!
17.7.2013 08:28 vložil Lubomír Prokeš
Lovu zdar!!!!
17.7.2013 06:11 vložil Milan Ječný
Lovu zdar.
16.7.2013 23:36 vložil jiří marek
Lovu zdar Ivo!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.