17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

dobrý štont
dobrý štont
vloženo: 13.1.2018 19:09
autor: martin z

úlovky (svět)

Můj letošní
Můj letošní
vloženo: 18.1.2018 12:03
autor: Daniel Donaťák

trofeje

ÚLOVKY SEZONY 2017
ÚLOVKY SEZONY 2017
vloženo: 15.1.2018 11:19
autor: Petr Waclawek

zvěř v přírodě

Blízká setkání 3
Blízká setkání 3
vloženo: 24.3.2019 16:48
autor: Pavel Komárek

zbraně

 Milenky mého mysliveckého dědu č.2
Milenky mého mysliveckého dědu č.2
vloženo: 3.4.2013 21:27
autor: František Mlčoch

fotopast

okolo polnoci-to je jeho čas.....
okolo polnoci-to je jeho čas.....
vloženo: 10.12.2019 13:23
autor: pali1

myslivecké umění

Vyřezávaná podložka pod "zbraně"
Vyřezávaná podložka pod "zbraně"
vloženo: 7.3.2018 15:50
autor: jirka krbeček
Statistika
  • 243636 fotek (7 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9797 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760963 komentářů fotek (9 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362771 hlasování fotek (48 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39911 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 10 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Dosled

Neodmítám žádný dosled. Je 17,00 hod. a kapse mi opět vibruje mobil. Volá mi kolega myslivec z vedlejší honitby. Host pravděpodobně postřelil koloucha, a potřeboval by to prověřit a zkontrolovat psem. Domlouváme si místo setkání a já vyrážím i s Gastonem do sousední honitby. Na místě mě čekají oba dva. Nejprve mi popisují situaci při lovu a to, že na nástřelu není žádná barva, že to zkoušeli s jezevčíkem hosta, ale nejsou si jistí. To má každý vůdce psa vždy velkou radost, ale nevadí, jsme tu proto, abychom pracovali. Cestou k nástřelu se ještě oba dohadovali, zda vlastně hledali na správném místě – to mě opět potěšilo. Proto jsem nechal Gastona na dlouhém řemeni, aby si sám našel místo případného nástřelu. Samozřejmě nejprve začal přeznačkováváním pachu svého předchůdce – jezevčíka. Dělali jsme na pasece kruhy, při třetí obrátce Gaston napnul do té doby volný řemen. Obeznávám toto místo a vidím kapky barvy na trávě. Volám na oba, že máme barvu a vyrážíme po stopě. Asi po 100 m začíná smrková houština, kde se letos dělala prořezávka, prostě lahůdka sama větev apod. Ale stále barva je to dobré. Dostáváme se na další paseku a tady začíná barva přibývat, je tmavá – to budou zasažená játra. Navíc se kus ztočil a schází z kopce dolů pasekou. Po dalších asi 50 m Gaston zvedá hlavu a před námi pod smrčkem leží již zhaslý kolouch .Celková délka dosledu odhadem 500m od nástřelu. Myslivecké kynologii a Lovu zdar.
vložil: Josef Vršan
vloženo: 2.12.2012 06:11
zobrazeno: 2039x
hodnocení: 35 hlasů



Komentáře:

4.12.2012 07:21 vložil Miroslav Franěk
Další velký bod pro Gastona!Je vidět ,že s Gastonem jste pro kolegy myslivce nepostradatelní a stále v pohotovosti.
3.12.2012 19:23 vložil Jan Aubus
gratulace Gastonovi, vážený pane Vršane, mohl byste napsat, kolik už má za sebou Gaston dosledů, je to pašák..:-)
3.12.2012 14:44 vložil J. Král
Gaston už by měl dostávat metály.Kolik už zachránil zvěřiny? Máte přehled?
3.12.2012 12:57 vložil František Mlčoch
1*!
2.12.2012 10:54 vložil Lubomír Prokeš
Lovu zdar!!, 1****
2.12.2012 09:18 vložil Tomáš Kraus
Dobrá práce psa i vůdce! Pěkně napsané!
2.12.2012 09:16 vložil bohuslav šeda
Zase dobrý:-)Josef pes k nezaplacení.
2.12.2012 08:38 vložil rene gabriel
Staré dobré pravidlo,pes se udělá jen praxí,čím víc úspěšných dosledů tím lépe pro psa.Gratulůji .
2.12.2012 08:30 vložil mader tomaš
Ahoj Pepo Gastona taková práce vždy potěší upřimné Lovu zdar Tobě i Gastonoj
2.12.2012 06:59 vložil Jirka Ambrož
Výborná práce a krásně popsaný dosled.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.