17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

dar od našich patronů. Děkuji
dar od našich patronů. Děkuji
vloženo: 10.8.2014 13:43
autor: Tomáš Pražák

úlovky (svět)

Kanada
Kanada
vloženo: 17.5.2014 09:18
autor: Děda z lesa

trofeje

Jelen ze včerejších úlovků
Jelen ze včerejších úlovků
vloženo: 3.11.2015 08:24
autor: Děda z lesa

zvěř v přírodě

V říji
V říji
vloženo: 4.10.2019 09:41
autor: Děda z lesa

zbraně

 Milenky mého mysliveckého dědu č.2
Milenky mého mysliveckého dědu č.2
vloženo: 3.4.2013 21:27
autor: František Mlčoch

fotopast

***
***
vloženo: 29.1.2015 07:34
autor: Ladislav Mlynský

myslivecké umění

darček pre kamoša..
darček pre kamoša..
vloženo: 3.2.2016 16:29
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243686 fotek (6 dnes)
  • 8553 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (3 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761025 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363073 hlasování fotek (30 dnes)
  • 57305 hlasování videí (1 dnes)
  • 39917 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 9 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Lišák


Lišák od mlýnského potoka,
Plán vysoké máme splněný a tak jsem se rozhodl, obeznat kout honitby v okolí mlýnského potoka. Protože je kaňkování v plném proudu, vzal jsem si kromě foto vybavení také svoji oblíbenou 6 5x,57. Je lehká a praktická. Nad farskou cestou Sára zvedla 7 ks vysoké, jako kdyby věděla, že již nebudu lovit, tak odcházela zcela v poklidu nahoru na „plantýrku“. K velké radosti jsem zjistil, že se nám do tohoto koutu vrátila i černá, měla pěkně pobuchtováno v bažince za hájenkou. Protože bylo pěkně, rozhodl jsem se posadit v kazatelně na kraji lesa, s tím že by se mohla ukázat jak srnčí tak i liška, když je to kaňkování. Kolem lesa byly ještě zbytky sněhu a námraza. Bylo to šťastné a rozumné rozhodnutí. Připravil jsem si fotoaparát na stativ a čekal. Za chvíli vytáhlo nahoře pod farskou cestou srnčí, ale na pěkné foto to bylo daleko. Po další chvilce vytáhl i silný lišák, ale pohyboval se jen při okraji lesa, byl velmi opatrný. Vytáhl jsem myškovačku a lehce pískl. Lišák zpozorněl, ale dělal, že to neslyší. Zatáhl do lesa, a jak jsem očekával, objevil se nedaleko kazatelny, ale zůstal stát na kraji a jistil. Asi něco „tušil“, protože opět zatáhl do lesa. Když zatahoval, tak jsem opět slabě pískl. To už jsem ho asi obelstil, protože se vrátil a začal hledat autora toho myšího pískotu, asi ještě „ neobědval“. Tak jak jsem měl připravený fotoaparát, udělal jsem dvě fotky, ale cvaknutí závěrky se lišákovi nelíbilo, ale nezradilo ho to. Velmi opatrně hledal to myší hnízdo, a stále jistil. Opatrně jsem vyměnil „foťák“ za svoji 6,5x57. Protože zbraň byla připravená, jen jsem natáhl napínáček, a usadil kříž na komoru lišáka. Zazněl výstřel a zasažený lišák udělal přemet do boku, a zůstal v ohni, jen silně odkazoval. Srnčí nad námi chvíli jistilo a posléze se dal pastvilo. Přistupuji k ulovenému lišákovi, smekám a vzdávám hold, jak velí tradice. Vzhledem k tomu, že kule velkou škodu neudělala, nechám si lišáka vyčinit. Děkuji patronům myslivosti za projevenou přízeň při lovu a krásné nedělní odpoledne. Lovu zdar.
vložil: Josef Vršan
vloženo: 13.1.2020 06:02
zobrazeno: 10583x
hodnocení: 50 hlasů



Komentáře:

23.1.2020 08:56 vložil Petr Hruška
Lovu zdar!
21.1.2020 18:56 vložil René Hlaváč
LOVU ZDAR! Pěkný příběh Pepo"
15.1.2020 17:48 vložil Lubomír Prokeš
Lovu zdar!!
15.1.2020 07:24 vložil Přemek Majer
Lovu zdar!
14.1.2020 17:32 vložil Václav Boxan
Lovu zdar!
14.1.2020 15:03 vložil Milan Dejda
Lovu zdar
14.1.2020 13:13 vložil ladislavkohousek
Lovu zdar.
14.1.2020 11:26 vložil michal velecký
Lovu zdar!
14.1.2020 06:21 vložil Josef Vršan
Kamarádi a přátelé děkuji za přáni.Lovu zdar
14.1.2020 04:53 vložil Martin Vaculík
Lovu zdar!
13.1.2020 21:08 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar, Pepo!
13.1.2020 19:59 vložil Radek Dlouhý
Pěkný lovecký příběh.Lovu Zdar!
13.1.2020 19:56 vložil Pavel Charvát
Lovu zdar.
13.1.2020 19:05 vložil Drahoš Hikl
Lovu zdar!Dík za příběh.Dobrý lišák.
13.1.2020 19:05 vložil jiri rajs
1°****
13.1.2020 18:39 vložil Miroslav Kučera
Lovu zdar !
13.1.2020 17:27 vložil Jiří Šikl
Lovu Zdar
13.1.2020 16:24 vložil Jiří Netík
Lovu zdar!
13.1.2020 15:20 vložil Blanka Klatovská
Lovu zdar.
13.1.2020 15:16 vložil Milan Jirmann
LOVU ZDAR!!!
13.1.2020 13:38 vložil H.J.
Lovu zdar!
13.1.2020 10:24 vložil Václav Bujáček
Lovu zdar.
13.1.2020 10:01 vložil Jiří Cikryt
Lovu Zdar!
13.1.2020 07:25 vložil Kamil Plíšek
Pepo "Lovu zdar!" a díky za příběh 1***
13.1.2020 07:15 vložil Jiří Zábran
Lovu zdar.
13.1.2020 07:02 vložil Roman Macho
Lovu zdar !!!!!
13.1.2020 06:52 vložil Václav Cibulka
Přeji Lovu Zdar !
13.1.2020 06:45 vložil Jaroslav Novotný
LOVU ZDAR!!!!!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.