17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Vychozený BOJOVNÍK
Vychozený BOJOVNÍK
vloženo: 15.12.2017 11:18
autor: Jaroslav Klemsa

úlovky (svět)

neptun
neptun
vloženo: 17.2.2012 09:41
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Letošní srnci
Letošní srnci
vloženo: 10.10.2018 11:26
autor: Petr Waclawek

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 8.1.2013 08:29
autor: Marek Drha

zbraně

Nové zapažbení lankasterové jednušky, moje práce.
Nové zapažbení lankasterové jednušky, moje práce.
vloženo: 23.3.2020 20:31
autor: Stanislav Satoria

fotopast

Ta se povedla....
Ta se povedla....
vloženo: 12.1.2016 00:28
autor: Luděk Kubánek

myslivecké umění

sv.Hubert
sv.Hubert
vloženo: 23.4.2020 13:24
autor: Carpin
Statistika
  • 243652 fotek (1 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760985 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362862 hlasování fotek (0 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 2 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Pro bažanty

Na podzim se boudy naskladní a pak je to snadné.
vložil: Milan Ječný
vloženo: 11.3.2013 22:39
zobrazeno: 2994x
hodnocení: 12 hlasů



Komentáře:

22.3.2013 17:21 vložil Skrofa
Lukáši, tak už jsem objevil svídu i u nás (bílou i krvavou). Takže jí zkusím namnožit. Už se těším, až bude bělat parádu (a hlavně užitek) v honitbě. :-)
15.3.2013 23:47 vložil Lukáš Pantlík
On na to staci trochu vetsi zahon :-) neni to az takova hruza, ale je fakt ze tech zahonu postupne pribyva :-) diky za tip mrknu na to.
15.3.2013 20:16 vložil Skrofa
No na vás nemám ;-) já teprve s množením keřů začínám. Ale na 2000 řízků bych potřeboval malou školku. Mimochodem, jestli to neznáte, tak toto je docela zajímavá stránka -> http://www.energybulletin.cz/?q=clanek/ceske-kere-stromy-stromokere-aneb-rosti-nase-puvodni
15.3.2013 10:52 vložil Lukáš Pantlík
Svída roste skoro všude :-) Hodně kolem dálnic, u nájezdů a sjezdů z cest, taky ve městech v parcích. Nemusí to být jen červená, je i svída bílá. Taky jsem o ní "nevěděl", dokud mi nebyla poprvé ukázána a její řízkování. Od té doby ji vidím všude kolem :-) My si s bráchou každý rok děláme cca 2000 řízků svídy i zobu :-)
13.3.2013 19:39 vložil Skrofa
U nás jsem tedy svídu nikde neviděl, ale kdybych ji někde objevil, zkusím jí namnožit. Vloni jsem připravil asi 50 řízků ptačího zobu, také dobře zakořeňuje (alespoň na podzim to vypadalo, že se chytli všechny řízky). Až trochu povyrostou, půjdou pěkně do honitby. :-)
13.3.2013 10:25 vložil Lukáš Pantlík
Je to svída krvavá, dá se velmi jednoduše množit řízkováním. Množíme si je do remízků a mezí. Stačí nastříhat v tomhle období pruty, z nich nadělat řízky délky do 30 cm, do připraveného záhonu napíchat a zalévat, vyrostou parádní keře ;-) Může se ještě použít urychlovač zakořenění. Návody na řízkování se dají najít i na internetu ;-)
12.3.2013 22:02 vložil Milan Ječný
Keřovina je svída,je to rychle rostoucí,až plevel.Ptáci roznesou semínka a roste to všude,stačí aby se prut dotkl zemi a okamžitě to zakoření,jako kryt dobrý.
12.3.2013 18:51 vložil Skrofa
Pane Ječný, co je to za druh, ten červený keř? Vypadá to, že by to mohlo rychle růst a dobře plnit funkci krytu pro zvěř.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.