17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Šťastný lovec LOSA Marek host v MS Libinsko s průvodcem Malchárkem Františkem po jeho pravici
Šťastný lovec LOSA Marek host v MS Libinsko s průvodcem Malchárkem Františkem po jeho pravici
vloženo: 30.12.2015 16:48
autor: Arnošt Včelař

úlovky (svět)

Ruja 2020
Ruja 2020
vloženo: 2.10.2020 06:25
autor: NH

trofeje

Super srnec
Super srnec
vloženo: 27.6.2018 18:12
autor: jiří pečenka

zvěř v přírodě

už to začína
už to začína
vloženo: 3.9.2014 10:15
autor: Rastislav Rejko

zbraně

Kompletní repase "zetky",moje práce.
Kompletní repase "zetky",moje práce.
vloženo: 29.3.2020 15:06
autor: Stanislav Satoria

fotopast

...
...
vloženo: 26.2.2018 17:48
autor: Michal Sedlář

myslivecké umění

JELEŇ
JELEŇ
vloženo: 29.2.2012 16:43
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243680 fotek (13 dnes)
  • 8552 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (5 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761018 komentářů fotek (15 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363014 hlasování fotek (44 dnes)
  • 57304 hlasování videí (1 dnes)
  • 39915 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 13 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Zajíc Nebojsa

Před několika lety jsem si vyjel na lov na vrch Složiště v Doupovských horách. Protože přišla dešťová přeháňka, seděl jsem v autě a čekal, až přestane pršet. Když přestalo pršet, všiml jsem si ve zpětném zrcátku, že po cestě hopká směrtem ke mně zajíc. Dohopkal až autu a vlezl pod něj. Poté se zpod auta začaly ozývat rány, jako když někdo bouchá do podlahy. Posléze i škrabavé zvuky, jak zajíc zřejmě hryzal plasty. Několikrát jsem zadupal, zvuky ustaly a já doufal, že zajíc odběhl. Jaké však bylo moje překvapení, když se zvuky ozvaly znovu. To vše se opakovalo jště dvakrát a zajíc ne a ne pryč. Vylezl jsem tedy ven a zkoušel zabouchat na blatník. Také nic. Nastartoval jsem tedy auto a teprve poté zajíc vyrazil. S odstupem roku jsem seděl v autě s loveckým hostem asi o 100 m dále. Seděli jsme a připravovali si plán, kam půjdeme lovit. Mezi tím jsem mu vyprávěl tento příběh se zajícem. Skoro se mi vysmál. Netrvalo ale minutu a na cestě za námi se objevil zajíc, který stejně jako před rokem dohopkal až k autu a za chvíli se začaly ozývat mě důvěrně známé zvuky. Lovecký host zkoprněl s otevřenými ústy. Bouchali jsme, dupali na podlahu, zajíc byl stále pod autem. Co víc, za chvíli vylezl postavil se na zadní a opřel se o zadní nárazník fabie, jako by zkoumal, z čeho je. Pak se spustil a přihopkal až k předním dveřím, z nichž jsem ho vyfotil. Při větším zvětšení fotografie je dobře vidět v zorničce světla zajíce odraz zelenomodré fabie. Příhoda byla o to pikantnější, že zajíc sice odběhl, ale během chvilky se opět vrátil a pokračoval v hryzání. Musel jsem tedy opět nastartovat. Pak teprve odběhl. Asi teprve tehdy host uznal, že jsem mu nelhal. Lepší potvrzení mého vyprávění jsem si nemohl přát. Netroufnu si říci, zda to byl stejný zajíc, ale každopádně se mi to zdálo velmi zajímavé. Inu stanou se někdy věci...
vložil: Jiří Křivánek
vloženo: 22.4.2011 08:19
zobrazeno: 1811x
hodnocení: 17 hlasů



Komentáře:

22.4.2011 10:13 vložil Jiří Lengyel,starší
Moc hezký příběh...
22.4.2011 09:58 vložil Barbora Eichlerova
Wow no páni..:-) Tak tomu říkám zážitek :-) Zajíci jsou velmi plachý..:-) Gratulace..:-) Auto je tam opravdu vidět :-) Tak hodně štěstí při lovu a třeba bude další takováto fotka, ale jiného zvířete :-)

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.