17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Srnec 22.5.2012
Srnec 22.5.2012
vloženo: 23.5.2012 21:26
autor: Petr Sobek

úlovky (svět)

Magadan 2012
Magadan 2012
vloženo: 16.1.2013 17:58
autor: Sláva Dolníček

trofeje

Srnec k padesátce...
Srnec k padesátce...
vloženo: 28.6.2014 00:23
autor: František Mlčoch

zvěř v přírodě

Černá
Černá
vloženo: 11.11.2019 08:52
autor: Děda z lesa

zbraně

Sesřičky naposledy
Sesřičky naposledy
vloženo: 6.10.2013 16:00
autor: Jan Frank

fotopast

ja som ani nazaľahol....
ja som ani nazaľahol....
vloženo: 5.2.2020 12:29
autor: pali1

myslivecké umění

Jeleň
Jeleň
vloženo: 13.2.2019 16:28
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243667 fotek (0 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9796 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761003 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362970 hlasování fotek (0 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 0 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Dosled selete

Skončila poslední leč na sobotní naháňce a já jsem jel s kolegou na jedno křídlo pro ulovenou zvěř. Na konci křídla nám střelci řekli, že střelili na sele, ale že nic nenašli, akorát se jim zdálo, že sele odbíhá nějak pomaleji. Měl jsem v autě moji barvářku, tak jsme je šli ověřit.
Cora stopu vzala dobře, ale zdálo se mi divné, že sele šlo pořád do kopce a nikde žádná barva nebo nějaký znak, který by nás utvrdil v tom, že bylo sele zasaženo. Až asi po 200 metrech byla malá kapička barvy, ale potom už zase nic. Pokračovali jsme stále do kopce a já byl pořád víc přesvědčen, že je sele jen škráblé. Asi po 1200m jsme přicházeli k vývratu. Když jsme k němu došli, tak z něj tryskem vyběhlo sele a bylo v momentě pryč. Měl jsem za to, že jsme zvedli zdravou zvěř, ale když jsme se podíval do zálehu, tak v něm byla barva. Jelikož už bylo pozdě, tak jsme fenku nevypustil a odložil dosled na ráno.
Ráno jsme Coru nasadil od zálehu. Ta hned zalehla do řemenu a asi po 300 metrech nás dovedla k již zhaslému seleti. To bylo střelené na měkko a výstřel šel přes zadní běh. I s takto těžkým poraněním šlo sele stále do kopce a mimo jedné kapičky barvy a zálehu nebylo na stopě vůbec nic. Někdo by řekl, že je zvěř chybená a přitom opak je pravdou. Celkem byla stopa dlouhá asi 1,5km.
vložil: Tomáš Kraus
vloženo: 13.1.2014 20:52
zobrazeno: 1946x
hodnocení: 28 hlasů



Komentáře:

15.1.2014 16:15 vložil miloš matras
Dobrá práce, ať se pejskovi daří
14.1.2014 20:24 vložil Július Alexa
Pane Kraus a ten pocit na konci dosledu......!!!
14.1.2014 16:33 vložil Zbyněk Oliva
Dobrá práce! 1***
14.1.2014 10:08 vložil ing.Karel Rait
Tohle zaslouží VELKOU pochvalu (práce psa a zodpovědnost vůdce)!!
14.1.2014 05:57 vložil Josef Vršan
Horidoooo - dobrá práce 1*
13.1.2014 22:29 vložil Veronika Machová
Pašák! Vynikající práce fenky i pána!
13.1.2014 22:21 vložil Jiří Lengyel,starší
Pěkné....1**
13.1.2014 21:18 vložil Lukáš Vápeník
1*

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.