17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

stříbrný srnec
stříbrný srnec
vloženo: 11.4.2013 07:56
autor: Zdeněk Novák

úlovky (svět)

Dnes ráno " LOVU ZDAR "
Dnes ráno " LOVU ZDAR "
vloženo: 24.4.2019 10:42
autor: Michal / admin /

trofeje

Super srnec
Super srnec
vloženo: 27.6.2018 18:12
autor: jiří pečenka

zvěř v přírodě

Kvartet
Kvartet
vloženo: 3.2.2014 21:17
autor: Svatopluk Šedivý

zbraně

Něco ze sbírky.
Něco ze sbírky.
vloženo: 14.3.2017 10:50
autor: Ivan Nožička

fotopast

Na újedi 2
Na újedi 2
vloženo: 26.10.2017 19:11
autor: Jiří Netík

myslivecké umění

"Tužkofixoakrylová" malba na papíře
"Tužkofixoakrylová" malba na papíře
vloženo: 4.10.2012 22:15
autor: Ivo Ondráček
Statistika
  • 243680 fotek (0 dnes)
  • 8552 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761021 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363043 hlasování fotek (0 dnes)
  • 57304 hlasování videí (0 dnes)
  • 39915 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 0 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

umělka

vložil: Jakub Rott
vloženo: 10.1.2012 19:32
zobrazeno: 2561x
hodnocení: 7 hlasů



Komentáře:

11.1.2012 21:25 vložil Jaroslav Šimek
Díky za rady, trošku jsem váhal jestli je brát ale máte s nimy pozitivní skušenosti tak je taky skusíme. díky
11.1.2012 19:11 vložil Jakub Rott
Používáme roury o průměru 300 mm a 250 mm. Třicítky používáme na kotel a dvěstěpadesátky na vsuk. Ta námaha za to stojí. Těchto dor vsoučasné době jich mame již 15. Podotýkám že používáme i zapachovaci vnadidlo. Konečný vysledek je pak pěkné norovaní. Mít takoví zdroj jako ty tak roury beru všemi deseti.
11.1.2012 08:09 vložil Rumcajs
Vím, že níže uvedený dotaz nebyl určen mě, ale třeba stejně pomůžu. Na začátek podotýkám, že některé mé dále uvedené zkušenosti vycházejí z lovu v melioračních kanálech, které jsou zhotovené právě z rour větších průměrů. Sám za sebe můžu stavbu nor z betonových rour o průměru 300mm vřele doporučit. Má to jen několik specifik a možná i nevýhod, na které je třeba brát zřetel. Jedna metrová roura uvedeného průměru (betonová nikoli železobetonová) váží bez pár kil metrák (dvoustovková roura stejné délky, navíc běžně dostupná v patkovém provedení, pak váží 60kg). Dále mají třístovky tu (ne)výhodu, že jsou běžně využívané jezevci, pro které je dvoustovkou nora někdy méně přístupná, tak záleží, co chcete norovat. Nora čistě složená z rour DN 300 se navíc při špatném uvažování proudění větru může stát snadno zvěři nevyhovující. Stejně tak při snadno průchozí noře většího průměru často pes vybíhá těsně za liškou a špatně se střílí. Proto za sebe říkám. Třístovkové roury ano, ale doplněné o několik zúžení. Například dvoustovkou rourou na všechny vsuky a něco málo v průběhu nory.
10.1.2012 21:36 vložil Jaroslav Šimek
Dobrá práce, ať vám do ní lezou. A jen bych se chtel zeptat jaké používáte pruměry trubek a jaký stím mate zkušenosti??? Podařilo se mi sehnat dobrej nevysichající zdroj na třicítky zmetky z výroby ale příde mi to dost velký na nory,tak nevim jestli to brát. Lovu zdar
10.1.2012 20:21 vložil Petr Kotovic
Čím víc tím líp.Jen tak dál.
10.1.2012 19:53 vložil Jaroslav chochola
Koukám sistém z němec ale vopřeli jste se do toho chlapi každá dobře udělaná díra do země se počítá.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.