17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Zřejmě nejširší muflon na světě
Zřejmě nejširší muflon na světě
vloženo: 19.3.2015 11:25
autor: chasse

úlovky (svět)

Kanada
Kanada
vloženo: 17.5.2014 09:18
autor: Děda z lesa

trofeje

srnec 2014
srnec 2014
vloženo: 23.5.2015 07:09
autor: Jiří Zoller

zvěř v přírodě

Blízká setkání 3
Blízká setkání 3
vloženo: 24.3.2019 16:48
autor: Pavel Komárek

zbraně

Pažby na kulovnice CZ (řezby,šelak)
Pažby na kulovnice CZ (řezby,šelak)
vloženo: 18.1.2018 10:25
autor: jirka krbeček

fotopast

Žeby rys ?
Žeby rys ?
vloženo: 7.2.2013 06:24
autor: mirojevo

myslivecké umění

Černý rytíř
Černý rytíř
vloženo: 15.1.2012 09:29
autor: Petr Chloupek
Statistika
  • 243702 fotek (8 dnes)
  • 8555 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9802 inzerátů (6 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761029 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363182 hlasování fotek (105 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39918 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 9 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Letos druhý srnec

váha: 19 kg
věk: 3 let

Na čekanou jsem se rozhodl vyrazit 30.7 po asi 14ti denním pracovním vytížení, kdy jsem se ven nedostal vůbec. Volba byla jasná- ''za koupaliště'' kde děda viděl srnce, který snad měl jen jeden parůžek. Ale k tomu se dostaneme....V 19:00 jsem sedl do auta a vyrazil. Auto jsem zaparkoval asi 800m od místa kde jsem měl v úmyslu usednout. Už když jsem se k místu blížil, zahlédl jsem v protějším svahu červený flek-srnec, pomalu zatahující do nedaleké remízky. Nevěnoval jsem mu pozornost protože byl cca 500m ode mě. Pohodlně jsem se usadil do kukuřice a otřel si pot z čela, když mě vyrušil zvuk utíkající zvěře v řepě v protějším svahu. Zvednu dalekohled a vidím jak starší srnec- silný šesterák žene ''mého srnce''. Bohužel směrem ode mě. Říkám si- ten už nepříjde...Asi hodinu na to vidím že jsem se zmýlil- srnec se objevuje v protějším svahu řepného pole a jde přímo ke mě, přesazuje potok a vchází na louku která se předemnou rozprostírá. Beru dalekohled a ujišťuji se- je to on! Jako mladému lovci se mi rozklepali ruce, byl ode mne zhruba 100m, zkouším zamířit ale z volné ruky to rychle vzdávám a volím jinou taktiku- vábnička. Srnec zpozorněl a lehkým klusem se šikmo blížil ke mě, zastavil se, párkrát hrábl spárkem a zalehl, což jsem do ted nepochopil. Vábím znovu, v mžiku je na bězích a opět se rozchází šikmo ke mě. Odkládám vábničku, beru KB do ruky a zkouším zamířit, jsem opoznání klidnější ale srnec ne a ne se zastavit. Zapískej, on se ti zastaví...blesklo mi hlavou a tak sem taky udělal. Srnec se zastavil a usínajícím dnem zazněl vystřel. Zůstal v ohni. Když jsem uviděl tu trofej roklepal jsem se znovu....

Vzdálenost 60m
Zbraň KB Brno 802.1 ráže 7 x 65R
Střela Nosler balistic
vložil: Michal Kyselý
vloženo: 2.8.2012 17:05
zobrazeno: 3711x
hodnocení: 36 hlasů



Komentáře:

4.8.2012 14:06 vložil Václav Jelenek
:) Lovu zdar kamaráde! Hodně dobrý srnec.
3.8.2012 20:07 vložil Michal Kyselý
Lovu dík :)
3.8.2012 18:33 vložil René Vrbický
Lovu zdar.
3.8.2012 17:21 vložil Tomáš Just
Lovu zdar
3.8.2012 15:24 vložil Hynek Stejskal
Lovu zdar, Michale! Dobrý srnec a parádní popis...!
3.8.2012 13:36 vložil Petr Hlubek
Lovu zdar! Opravdu dobrá trofej!
3.8.2012 10:57 vložil Miloš Nejezchleb
Lovu zdar
3.8.2012 10:47 vložil Zbyněk Oliva
Lovu zdar dobrý srnec!!!
3.8.2012 08:18 vložil Tomáš Fuchs
Dobrej, Lovu zdar!
3.8.2012 06:56 vložil Michael Brož
Lovu zdar!
3.8.2012 06:52 vložil Josef Vršan
Lovu zdar - dobrá raritka
2.8.2012 22:22 vložil Vlastimil Pavlíček
Přeji lovu zdar !!!
2.8.2012 21:13 vložil Pavel Kessler
Lovu zdar
2.8.2012 20:29 vložil bohuslav šeda
Lovu zdar dobrá trofej super lov.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.