17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Životní úlovek
Životní úlovek
vloženo: 20.1.2013 16:35
autor: Josef Holeš

úlovky (svět)

neptun
neptun
vloženo: 17.2.2012 09:41
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Srnec 22.5.2012
Srnec 22.5.2012
vloženo: 23.5.2012 20:49
autor: Petr Sobek

zvěř v přírodě

Černí rytíři
Černí rytíři
vloženo: 4.2.2013 14:59
autor: Roman Těšínský

zbraně

Zajímavý nůž s baterkou
Zajímavý nůž s baterkou
vloženo: 6.4.2015 08:57
autor: Děda z lesa

fotopast

Nahoře je to nejlepší.
Nahoře je to nejlepší.
vloženo: 7.3.2012 04:48
autor: Josef Vršan

myslivecké umění

farbiar
farbiar
vloženo: 26.3.2014 19:07
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243676 fotek (9 dnes)
  • 8552 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (4 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761015 komentářů fotek (12 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362997 hlasování fotek (27 dnes)
  • 57304 hlasování videí (1 dnes)
  • 39915 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 6 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Další posila

Právě jsem zkompletoval další posilu mé lovecké výbavy. Kulovnice CZ 527 v ráži 6,5 Grendel (6,5x39) osazená picatinny lištou Contessa, kroužky Leupold QRW2 a optika Meopta 6x42 RD. Nastřelena střelivem Federal Fusion MSR 120gr.
Jsem na zkušenosti s toutu ráží zvědavý.
vložil: Petr Tihelka
vloženo: 27.9.2022 01:29
zobrazeno: 4934x
hodnocení: 12 hlasů



Komentáře:

5.10.2022 09:41 vložil Václav Palata
Zdraví Vás. Pane Tihelka, jak už to tak bývá, až po prodeji, našel jsem tu druhou gumovou krytku okuláru té mé (teď už Vaší) meopty. Poslal bych Vám ji poštou pokud byste měl zájem. Pokud ano. Pošlete mi vaši adresu smskou (číslo 774081086). A přeji ať vše slouží podle vašich představ. Myslivosti zdar!
27.9.2022 16:49 vložil Petr Tihelka
Zásobníky na 3 náboje se do CZ 527 vyráběly, teda pro ráže .222 a .223 určitě. Ještě jdou i nějaké sehnat, taky jsem dva dokupoval když to ještě jde. Je možné, že u modelu American bude vzhledem k delší hlavní a jinému profilu i o něco delší pažba, tím pádem by bylo poutko o něco dál, to je ale pouze má dedukce.
27.9.2022 16:14 vložil Pavel Haša ml.
Zdravím, ať slouží a dělá radost!!! Já měl 6,5x57R, a je mi po 6,5 celkem smutno. Uvažuji si jí časem zpět pořídit, ale spíš tak pro radost. Budu zvědav na Vaše zkušenosti. A pane Hruška, Vaší pažbu na 222 obdivuji, nic méně jsem si celkem jist že do 527 byl i 3ranný zásobník, i to by bylo možné řešení.
27.9.2022 15:48 vložil Jiří Netík
1****
27.9.2022 14:17 vložil Petr Hruška
Dík za vysvětlení. Kouknu na to vlákno. Ještě k tomu řemeni. Máme Carbinku 7,62x39 a s 56kou puškohledem se lehce převažovala dopředu. Vyřešil jsem to jednoduše poutkem zavrtaným do čela předpažbí. 5-6cm, a jak je to na rameni znát. My jsme ji ale pořídili z druhé ruky, tak ta úprava tolik nebolela. Na 222ce jsem ještě zkracoval zásobník na čtyři náboje. Dno šachty je tak zároveň s lučíkem a ten oželený jeden náboj nikomu nechybí. Myslím, kdyby to tak šlo už z výroby, nic by se nestalo a estetice by to přidalo.
27.9.2022 13:47 vložil Petr Tihelka
Zdravím Petře, předně děkuji, hlaveň je dlouhá 600 mm typ American, takže se od závěru k ústí zužuje a na rameni se neklopí. O otočení picatinny lišty jsem uvažoval od začátku, bohužel to vzhledem k její konstrukcí není možné. O praktických zkušenostech s touto ráži budu později informovat na zdejším fóru „Šestapůlkaři".
27.9.2022 09:44 vložil Petr Hruška
Ať dobře slouží, Budeme Petře rádi za poznatky s účinností této ráže na zvěř. Jen dotaz ke zbrani. Přijde mi ta hlaveň nezvykle dlouhá na 527, neklopí se na rameni dopředu? A ještě, Neuvažoval jste o otočení té weawer lišty, a tím dostat kroužky až na její okraj? Zpevnilo by to uchycení puškohledu a i esteticky by ta kolejnička nevystupovala.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.