17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Máme jich tady stále dost.
Máme jich tady stále dost.
vloženo: 8.2.2017 12:29
autor: Daniel Donaťák

úlovky (svět)

Kyrgyzstán 2018
Kyrgyzstán 2018
vloženo: 18.3.2019 22:34
autor: Petr Korbel

trofeje

Pán daněk II.
Pán daněk II.
vloženo: 4.10.2019 22:08
autor: Jiří Netík

zvěř v přírodě

Kňour
Kňour
vloženo: 12.1.2016 09:00
autor: Děda z lesa

zbraně

Legenda
Legenda
vloženo: 13.6.2014 07:59
autor: Děda z lesa

fotopast

..tady hlídám já..
..tady hlídám já..
vloženo: 10.8.2016 18:19
autor: Jaroslav Richter

myslivecké umění

jeleň...
jeleň...
vloženo: 8.1.2013 16:03
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243658 fotek (7 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760994 komentářů fotek (9 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362890 hlasování fotek (28 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 13 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Sele ze společného lovu

Na podzim jsem byl pozván ke kamarádovi na společný hon na drobnou zvěř, s upozorněním možnosti výskytu černé zvěře, na kterou byla určena i jedna z lečí. Tuto leč dělají ve stejné lokalitě každým rokem, ale už se jim dlouho nepodařilo nějaký ten kus černé ulovit, takže s tím ani nikdo moc nepočítal.... Pro jistotu jsem si do kapsy dal dvě patrony s jednotnou střelou. Ráno při srazu přivítání, kontrola dokladů, teplá polévka a dobrá atmosféra začínajícího loveckého dne. Na nástupu hospodář oznámil jednotlivé leče a zvěř kterou v nich budeme lovit. Byl to zajíc, bažant kohout a mladá zvěř černá (sele, lončák). Počasí nám přálo a tak leče běželi jedna za druhou. Ve třetí leči jsme obstoupili takový větší lesní komplex, v jehož středu byla hustá houština. Zde byla možnost výskytu černé. Honci procházeli leč a padali první brokové výstřely. I na mně vyběhl zajíc, kterého jsem ale bohužel úspěšně chybil. Asi po půl hodině mává kolega, ať jdu rychle k němu. Vybíjím tedy zbraň a svižným krokem mířím k jeho stanovišti. Ptá se, jestli mám breneky, že je v leči prase a že se obstupuje již zmíněná borová houštinka. Přicházíme na místo a hospodář mi pokládá stejnou otázku, odpovídám že samozřejmně 2 breneky mám. Dostávám od něj pokyn - ,,postav se sem, místo mně, tudy by mohlo jít a já půjdu do leče". Nabíjím si tedy a pln očekávání sleduji dění. Honci vejdou do houštinky a už hlásí prase dopředu! Prase do leva! To už vidím tmavý stín, jak se stáčí k mému stanovišti. Rozpoznávám samotné slušné sele. Ještě čekám a nechávám ho kryt stromem doběhnout na nějakých 25 m a pak střílím první ránu. Sele značí trhnutím těla a pokračuje původním směrem. Následuje druhá rána, po které se již sele láme v ohni! Mám ohromnou radost, stejně tak jako hospodář, který mi jako první přispěchal popřát lovu zdar! Bereme provaz a sele vytahujeme k cestě. Přijímám nespočet gratulací a plný dojmů a radosti probíráme dnešní lov, na kterém jsem byl vyhlášen králem honu, ještě dlouho do noci. Jako bych se při psaní tohoto zážitku znovu vrátil časem a prožil vše ještě jednou... Lovu zdar!
vložil: Martin Vojtěch
vloženo: 15.3.2011 15:18
zobrazeno: 4328x
hodnocení: 36 hlasů



Komentáře:

16.3.2011 12:16 vložil Jan Kitzberger
Lovu zdar, super..
16.3.2011 04:30 vložil Martin Vojtěch
Lovu dík! Jsem rád, že se příběh líbí...
15.3.2011 18:27 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar,fajn popis...
15.3.2011 18:21 vložil Trautenberg
Lovu ZDAR, kdo umi ten umí:))
15.3.2011 18:11 vložil Lesáček
Moc pěkně napsaný,upřímné Lovu zdar ;o)
15.3.2011 16:47 vložil Vojtěch Molnár
Hezky napsáno, Upřímné Lovu Zdar! 1*
15.3.2011 16:45 vložil Krakonoš
Lovu zdar!
15.3.2011 16:02 vložil Jiří Kučera
Upřímné Lovu zdar! Dobře popsaný průběh lovu. +1
15.3.2011 15:40 vložil Jiří Lengyel,starší
Blahopřeji jako první-Lovu zdar,hezky popsaný lov.....

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.