17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

srnec
srnec
vloženo: 25.3.2013 20:35
autor: Miroslav Jílek

úlovky (svět)

Buvol kaferský-splněný africký sen
Buvol kaferský-splněný africký sen
vloženo: 4.1.2012 19:06
autor: Josef Langmajer

trofeje

Kuba a Kubula
Kuba a Kubula
vloženo: 18.6.2019 06:57
autor: Petr Hruška

zvěř v přírodě

Jubilejní 1.000 fotografie
Jubilejní 1.000 fotografie
vloženo: 27.9.2014 08:26
autor: Děda z lesa

zbraně

Pro rybáře
Pro rybáře
vloženo: 13.9.2015 13:10
autor: Karel Obrtál

fotopast

okolo polnoci-to je jeho čas.....
okolo polnoci-to je jeho čas.....
vloženo: 10.12.2019 13:23
autor: pali1

myslivecké umění

Pod lonsku urodu srncu
Pod lonsku urodu srncu
vloženo: 29.1.2018 07:12
autor: martin pavka
Statistika
  • 243686 fotek (6 dnes)
  • 8553 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (3 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761023 komentářů fotek (2 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363073 hlasování fotek (30 dnes)
  • 57305 hlasování videí (1 dnes)
  • 39917 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 9 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Poradíte???

Ornitolog zřejmě ze mne nikdy nebude, ani jsem neměl možnost se setkat více naživo s takovými případy. Je to mladá poštolka??? Našel jsem ho na parkovišti před obchodním centrem se zlomenou letkou.
vložil: Daniel Vyoral
vloženo: 20.9.2012 13:55
zobrazeno: 2851x
hodnocení: 20 hlasů



Komentáře:

20.9.2012 22:16 vložil František Havran
Tak tak pánové, jak píšete.... Pán zřejmě chytá lelky ;)
20.9.2012 21:23 vložil Miroslav Franěk
Nyní velká ornitologická vzácnost-lelek lesní,pryč jsou ty doby ,kdy "vrčeli" v teplých letních nocích nad borovými pasekami.
20.9.2012 20:52 vložil František Mlčoch
Nádherný skvost.Jardo, rozšíření bude asi územní jsem venku dost často i v noci a u nás jsem ho nikdy neviděl...
20.9.2012 19:44 vložil Lubomír Černý
Též jsem ho u nás nikdy neviděl a to jsem v noci venku hodně často.
20.9.2012 17:48 vložil JARDA30-06
Je to lelek lesní.Až tak vzácný není,ale díky tomu,že se za potravou vydává až se soumrakem,málo kdo jej někdy viděl na vlastní oči. Je to hmyzožravec a nejlépe uděláš,když ho dopravíš do záchr.stanice. Jinak lidově "kozodoj"-díky hmyzu,který se slétaval na pastviny,kde se pásl dobytek-kozy a krávy,který je jeho potravou,si lidé mysleli,že dobytku upíjí z vemene mléko,svým širokým zobákem-ten je tak ale široký jen z důvodu,že loví hmyz v letu. Jinak nádhernej pták-mockrát jsem měl možnost jej pozorovat nad pasekami,když jsem našel jeho hnízdo-hnízdí výhradně na zemi a procento vyvedených mláďat je s ohledem na množtví predátorů velmi malé.
20.9.2012 17:17 vložil Daniel Vyoral
Kéž bych se nudil :). Fóglík bude putovat přesně tam jak říkáte.
20.9.2012 16:33 vložil Skrofa
Dane, Vy se asi nudíte, že "chytáte lelky" :-DDD Je to opravdu vzácný pták a je tažný. Předal bych ho do nějaké záchranné stanice, tam by se o něj mohli umět postarat.
20.9.2012 14:51 vložil Daniel Vyoral
Děkuji za fundované odpovědi ;)
20.9.2012 14:10 vložil David Rek
Lelek lesní, občas se rád vyhřívá po večerech na teplých asfaltových a betonových plochách.
20.9.2012 14:09 vložil Tomáš Pecháček
Dobrý den, myslím, že se jedná o lelka lesního. Je vzákný k vidění. U nás jsem ho ještě neviděl.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.