17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Ani jsem s ním nehnul:)
Ani jsem s ním nehnul:)
vloženo: 23.1.2014 15:39
autor: Kalous

úlovky (svět)

Finsko září 2012
Finsko září 2012
vloženo: 24.1.2013 10:32
autor: Marek Škráček

trofeje

Stříbrný
Stříbrný
vloženo: 11.2.2019 17:22
autor: Jeroným Levák

zvěř v přírodě

Říje
Říje
vloženo: 2.10.2019 09:22
autor: Děda z lesa

zbraně

Nové zapažbení kulobroku Merkel, moje práce.
Nové zapažbení kulobroku Merkel, moje práce.
vloženo: 28.10.2019 19:25
autor: Stanislav Satoria

fotopast

duo
duo
vloženo: 18.3.2015 20:27
autor: Karel Strych

myslivecké umění

vlk
vlk
vloženo: 28.2.2015 11:40
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243686 fotek (6 dnes)
  • 8553 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (3 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761025 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363074 hlasování fotek (31 dnes)
  • 57305 hlasování videí (1 dnes)
  • 39917 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 10 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Srnčí říje 2010

Ten večer jsem vůbec neměl chuť lovit. Chtěl jsem si jen odpočinout od všech starostí které se nějak nakupily..Pomalu jsem kráčel k lesní loučce, zasednul na kazatelnu, vdechoval svěží vzduch po odpoledním dešti a přemýšlel, odpočíval..Diana mě nenechala moc dlouho, na louce začala myškovat liška..Ne, dnes nemám chuť lovit..Dlouho mě zkoušela, začala se vzdalovat a já začal váhat, zvedám sako 85, ale už je pozdě, zmizela za teréní vlnou.. to je dobře. Přes louku pomalu přetahuje beránek, srna se srnčetem.., pořád je něco vidět, nebo slyšet co člověka "rozptýlí"..V lese, na spodním okraji louky se objevuje žlutá skvrna, srnec, starý, dobrý..pomalu přetahuje rohem louky, na kraji lesa se zastavuje a rozhlíží..Právě po takovém "pasu"..ale dnes ne, váhám, zpět se mi vrací chuť do života a energie, srnec se ztrácí ve stínu lesa..Pokud se ještě objeví..Dává si načas..Poslední paprsky dopadající na louky ozářily jeho "žlutou" barvu, když se vracel, je to "on", odhaduji vzdálenost, 250?,promítám si balistickou křivku 30-06 a porovnávám ji s hrudí srnce.. Musím těsně pod hřbet, mám dobrou oporu, srnec zastavuje na kraji lesa, poslední vteřiny než se znovu ztratí, stojí dobře, na široko.. s výstřelem se láme v ohni, s odstupem byl slyšet úder kule..Na všechny starosti zapomínám a "běžím" vzdát poctu dobrému srnci, vždyť je to první, z Pouští..Zůstal jsem v revíru přes noc, bylo teplo, nebe plné hvězd, tak jsem spal na lovecké chatě, na verandě a dlouho přemýšlel o té "naší" myslivosti a...
vložil: Martin Šlechta
vloženo: 15.2.2011 22:26
zobrazeno: 3578x
hodnocení: 27 hlasů



Komentáře:

17.2.2011 11:17 vložil J. Král
Lovu zdar Martine. Očividně ti to jde ikdyž se nestřílí do papíru.Byl jsem s tebou párkrát na střelnici na půdě lesárny v Písku. Taky jsi mne mohl trochu nakazit uměním střílet, resp. trefovat!!!!
16.2.2011 09:09 vložil ing.Karel Rait
Lovu zdar!Moc pěkně napsané,klobouk dolů i za tu dalekonosnou ránu! To byla už skutečně velká vzdálenost,když byl u 30.06 slyšet úder kule.
16.2.2011 03:26 vložil Martin Vojtěch
Lovu zdar a bod za příběh!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.