17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Kňour
Kňour
vloženo: 8.10.2018 14:19
autor: Michal Klouda

úlovky (svět)

neptun
neptun
vloženo: 17.2.2012 09:41
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Super srnec
Super srnec
vloženo: 27.6.2018 18:12
autor: jiří pečenka

zvěř v přírodě

Krovinorez
Krovinorez
vloženo: 6.5.2017 10:45
autor: Rastislav Rejko

zbraně

Pro rybáře
Pro rybáře
vloženo: 13.9.2015 13:10
autor: Karel Obrtál

fotopast

...
...
vloženo: 7.5.2016 16:47
autor: František Popílek

myslivecké umění

srnček
srnček
vloženo: 18.3.2014 19:48
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243680 fotek (13 dnes)
  • 8552 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761021 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363043 hlasování fotek (0 dnes)
  • 57304 hlasování videí (0 dnes)
  • 39915 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 1 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

50ka

Někdy v srpnu se za mnou stavil kamarád,jestli bych sehnal divočáka tak 50kg na jeho narozeniny které má začátkem listopadu. Jasně a kdyby se mě náhodou nedařilo, pomohou kolegové z našeho spolku. Nebudu spěchat,koncem října času dost, pole posekána, čuníci budou mít hlad. Jenže počasí koncem října nedává moc šancí,potom vichřice.Takže ven jsem se dostal až včera. Vítr stále dost fučí, proto nelezu na posed ale zůstanu stát vmáčknutý mezi smrčky na okraji lesa. Je kolem 22 hodiny, Vduchu si nadávám co tu dělám, nic není slyšet jen vítr. Jen slušná viditelnost mě drží na místě. Před půl dvanáctou vychází na pole dvě bachyně a asi deset selat. Zatím jsou mimo, ale pomalu jdou ke mě. Po 20 minutách už jde střílet, ale stále váhám, jestli nepřijdou ještě další! potřebuju tu 50tku! Po další čtvrt hodince již nejde čekat, trochu výstřel uspěchám a tuším horší zásah, sele odchází krokem a já nestihnu přebít. Moje pomocnice Aja leží vedle mě, pomalu dává zrychleným dechem najevo netrpělivost, už chce vyrazit. Po chvíli vyrážíme po silně pobarvené stopě. Fenku pouštím na volno, okamžitě mizí v lese, kde sele dostihne a zadrží do mého příchodu. Dostřelná rána, poděkování fence, vzdání pocty zvěři a pak cesta domů. Lovu zdar!
vložil: Limberský Jiří
vloženo: 31.10.2017 20:43
zobrazeno: 4403x
hodnocení: 19 hlasů



Komentáře:

29.11.2017 23:35 vložil Jan Horáček
To je pravda, Eriko. :-)
11.11.2017 09:53 vložil Erika Doležalová
Pořád lepší, když zvěř vychází, než když vyleze nebo zaleze :-) Lovu zdar.
3.11.2017 14:27 vložil Milan Jirmann
LOVU ZDAR!!!
2.11.2017 15:15 vložil Limberský Jiří
Máte pravdu p. Horáček,přesto jsem se dočetl na http://nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php?art=3572,že zvěř vychází...Děkuji za Váš názor. Lovu zdar.
1.11.2017 22:43 vložil Jan Horáček
No dobrý, Jirko. Docela dobře se to četlo. Ale vychází Myslivost každé první pondělí v měsíci nebo taky vychází dítě ze školy, apod. Bachyně na pole vytahují. Lovu zdar.
1.11.2017 20:05 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar!
1.11.2017 19:14 vložil Pavel Charvát
Lovu zdar.
31.10.2017 20:47 vložil Jaroslav Kreuz
Lovu Zdar.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.