17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Tři jednou ranou
Tři jednou ranou
vloženo: 6.3.2016 11:52
autor: Milda Hájek

úlovky (svět)

Čarovné augustové ráno.Srnec 8 r.
Čarovné augustové ráno.Srnec 8 r.
vloženo: 30.8.2020 17:39
autor: hubertushk

trofeje

Kamarádův srnec
Kamarádův srnec
vloženo: 9.7.2019 06:18
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

Kňour
Kňour
vloženo: 12.1.2016 09:00
autor: Děda z lesa

zbraně

R 8
R 8
vloženo: 3.5.2018 12:40
autor: Ondřej Trlifaj

fotopast

Rys
Rys
vloženo: 6.2.2012 07:57
autor: Vladimír Zach

myslivecké umění

Pod lonsku urodu srncu
Pod lonsku urodu srncu
vloženo: 29.1.2018 07:12
autor: martin pavka
Statistika
  • 243634 fotek (5 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760963 komentářů fotek (9 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362764 hlasování fotek (41 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39911 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 10 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

S Katkou na Soutoku - 3

Romantik by si přál, aby tyto kaprovité ryby uvízlé v zaplavené louce byly původními divokými (šupinatými) kapry. Realita je taková, že to jsou introdukovaní amuři uniklí z VDNM (svědčí o tom jejich četné oděrky - byli zřejmě potlučeni turbínami vodní elektrárny).
vložil: Jiří Wenzl
vloženo: 4.4.2020 02:37
zobrazeno: 2767x
hodnocení: 17 hlasů



Komentáře:

4.4.2020 17:16 vložil tomáš pátek
Samej kapr kam moje oko dohlédne po štice ani vidu:-))
4.4.2020 15:34 vložil Jiří Šikl
A v levém horním rohu je štika?
4.4.2020 14:34 vložil Jiří Wenzl
Toto jsem o divokém kaprovi teď našel na netu: "Původní divoký kapr (někdy označovaný jako sazan) je ryba žijící v proudných řekách s teplou vodu a má daleko k dnešním vysokotělým vyšlechtěným liniím určeným k chovu ve stojatých vodách. Svým nízkým tělem připomíná spíše amura, má velké zlaté šupiny, dva páry vousků a mohutné zaoblené ploutve. V současnosti je stále vzácnější a pravděpodobně největší nebezpečí pro něj představuje křížení se šlechtěnými kapry vysazovanými nebo uniklými do řek ." Tak nevím...
4.4.2020 14:20 vložil Jiří Wenzl
Pane Dvořáku, hádka není na místě - jsem rovněž jen rybář konzument (amura konzumuji na Vánoce, chutná mi víc než tradiční kapr-lysec mnohdy s bahenní příchutí). Pokud jsou to opravdu původní divocí (dunajší?) kapři, tak o to bylo naše tehdejší pozorování cennější. Nechtělo se mi věřit, že by mne tehdy potkalo takové štěstí.
4.4.2020 13:52 vložil Jindřiška Padalíková
1****
4.4.2020 09:14 vložil Jiří Netík
Jsem jen rybář konzument, těžko můžu posoudit. Amur je velmi chutná ryba. Na Soutoku je přes 50 druhů ryb a připravuje se nějaké natáčení dokumentu o rybách.V úterý budou volat filmaři, chtějí nějaké záběry ze soutoku.
4.4.2020 08:04 vložil Karel Dvořák
Nechci se hádat s Vámi pane Jiří, ale na fotografii zcela jistě nejsou amuři ale kapři!!!!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.