17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Tlumení škodné
Tlumení škodné
vloženo: 29.2.2020 16:14
autor: Martin Hanáček

úlovky (svět)

konec loňské sezony
konec loňské sezony
vloženo: 19.3.2014 07:00
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Kuba a Kubula
Kuba a Kubula
vloženo: 18.6.2019 06:57
autor: Petr Hruška

zvěř v přírodě

Sele
Sele
vloženo: 13.4.2016 07:57
autor: Děda z lesa

zbraně

Sestřičky
Sestřičky
vloženo: 6.10.2013 15:58
autor: Jan Frank

fotopast

niekoľko fotiek z rána.....3
niekoľko fotiek z rána.....3
vloženo: 9.12.2019 11:54
autor: pali1

myslivecké umění

nové
nové
vloženo: 22.1.2015 19:08
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243686 fotek (6 dnes)
  • 8553 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (2 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761022 komentářů fotek (1 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363055 hlasování fotek (12 dnes)
  • 57305 hlasování videí (1 dnes)
  • 39916 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 12 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Premiérové lišče.

Včera večer jsem se posadil na stoličku na kraji louky, kde jsem několikrát viděl vysokého špičáka, který je ovšem velice opatrný a už několikrát mi ukázal, kdo je pánem téhle louky. Sotva jsem se usadil a roztáhl trojnožku pro zbraň, spatřím na louce zhruba na 80 kroků lišče. Protože, pokud je to možné, nikdy nenechám odejít lišku bez rány, Srnec musí jít stranou. Lišče se zanedlouho staví na široko a já mačkám spoušť. Po ráně vyskočilo lišče do vzduchu, začalo se točit na místě a po chvilce odskočilo do vyšší trávy, kde jsem ho již neviděl. Znervózněl jsem, protože jsem si byl ranou jistý a reakce lišky mne překvapila. A aby toho nebylo málo, ve směru, kterým liška zatáhla se rozbekal srnec a já vidím, jak odskakuje do nedaleké strouhy, byl to můj špičák. Zůstal jsem sedět a doufal jsem, že se před setměním ještě vrátí, ale mýlil jsem se, k večeru vytáhlo na louku několik srnců, ale ten můj zůstal v bezpečí krytu. Protože večer již nebylo na dohledávku světlo, rozhodl jsem se nechat dohledávku na ráno a využít této možnosti pro výcvik mého jezevčíka. V 7 hodin jsme již na místě a já poprvé nasazuji Atose na ‚ostro‘ je to premiéra pro nás oba. Liška nebyla daleko, sotva třicet metrů od nástřelu, ale hledala by se mi samotnému ve vysoké trávě špatně. Atos ale, k mé veliké radosti šel po 12 hodin staré stopě s přehledem a k lišce mě dovedl. Bylo to jeho vůbec první setkání s liškou a také první dosled zvěře. Mám z něho velkou radost!
Lovu zdar
vložil: H.J.
vloženo: 13.8.2013 14:00
zobrazeno: 2755x
hodnocení: 14 hlasů



Komentáře:

14.8.2013 08:25 vložil Michael Brož
Lovu zdar!
14.8.2013 06:58 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
13.8.2013 21:56 vložil Roman Poštulka
Lovu zdar!
13.8.2013 21:12 vložil Zbyněk Oliva
Lovu zdar!
13.8.2013 17:52 vložil Blanka Klatovská
Lovu zdar.
13.8.2013 17:41 vložil Martin Keller
Lovu zdar!!!!
13.8.2013 16:39 vložil Václav Karmazín
Oběma Lovu zdar!!! Nyní je na řadě ten srnec.
13.8.2013 14:52 vložil Stanislav Lesk
Lovu Zdar!
13.8.2013 14:33 vložil Milan Ječný
Lovu zdar,pochvala pejskovi.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.