17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Kanček.
Kanček.
vloženo: 12.6.2012 18:17
autor: Pavel Orovčík

úlovky (svět)

Sibiř
Sibiř
vloženo: 1.9.2017 20:46
autor: František Strnad

trofeje

Zlatá rarita
Zlatá rarita
vloženo: 10.8.2018 09:27
autor: Antonín Pospíchal

zvěř v přírodě

Liška v oboře
Liška v oboře
vloženo: 2.6.2020 08:32
autor: Děda z lesa

zbraně

Nůž - damašek a paroh
Nůž - damašek a paroh
vloženo: 3.8.2016 12:49
autor: Karel Obrtál

fotopast

Na újedi 2
Na újedi 2
vloženo: 26.10.2017 19:11
autor: Jiří Netík

myslivecké umění

.S.
.S.
vloženo: 24.1.2013 18:02
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243632 fotek (3 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9797 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760955 komentářů fotek (1 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362733 hlasování fotek (10 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39910 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 6 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Velice starý býk pižmoně severního - Grónsko

Býk byl už samotný, nechodil ani s druhým býkem jak je to u býků "samotářů" běžné. Chodil údolím doslova jako duch, pomalu, ale využíval kameny a terenní nerovnosti tak že byl vždy vidět pár vteřin než opět zmizel. Podařilo se nám ho v jeden okamžik spatřit na vzdálenost asi tak 500m než zmizel v údolí malé říčky která vtéká do velké ledovcové řeky která je na fotce vidět. Býka se podařilo po chvilce obeznat a ujistit se že se jedná o samotného starého býka. Vždy jsme ho měli možnost spatřit na velmi krázkou dobu a díky terénu bylo nutné se rychle rozhodnout kudy býkovi zkusíme nadejít. Bylo to později odpoledne po celodenním chození, měli jsme v nohách už více než 15km, ale vidět tkovéhoto býka je vždy příliv nové energie na další kilometry... Diana stála při nás a tak se nám podařilo obejít údolí ve směru kterým šel býk. Když jsme se k býkovi dostali blíž a měli ho možnost pozorovat déle než pár vteřin, bylo patrné že se jedná o velmi staré zvíře, nebylo nijak obzvášť silné v trofeji ani v těle, ale bylo velmi staré. S ohledem na staří a už nyní velmi zajímavý průběh lovu se lovec rozhodl že chce býka zkusit ulovit. Pro změnu jsme využili terénních nerovností abychom se dostali k býkovi blíže. Byl na druhé straně rokle kterou protékala říčka, mezi námi, již nebyla žádná další terenní nerovnost, ani kámen který by nám poskytl možnost se nepozorovaně k býkovi dostat blíž. Býk pomalu šel údolím a okusoval trávu, o nás evidentně zatím neměl tušení. Několik okamžiků jsme všichni býka pozorovali, stará vlna na jeho hřbetu, úbrusy na rohách i srostlá čelenka jasně potvrzovali vyzrálost a stáří býka. Byli jsme 160m od býka a lovec se rozhodl pro lov z tohoto místa. Půjčil jsem mu svůj batoh jako podložku pod pušku, býk stál v ideální pozici a tak ticho Grónska na pár chvil přerušil výstřel. Býk naznačil komorovou ránu, pár kroků těžce popoběhl a zůstal stát, zazněl druhý výstřel a býk udělal pár kroků zpátky... je to vždy zvláštní pocit když se podaří ulovit takto starý kus zvěře z přírody kde prožil dlouhý život. Byl to opět jeden z nezapomenutelnýc zážitků lovu v Grónsku
vložil: Radek
vloženo: 23.9.2018 12:09
zobrazeno: 4416x
hodnocení: 14 hlasů



Komentáře:

23.9.2018 19:18 vložil Vlasta Szo"keová
Lovu zdar !

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.