17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Štěstí občas sedne i na v...
Štěstí občas sedne i na v...
vloženo: 10.2.2019 15:50
autor: Petr Hruška

úlovky (svět)

Karpatské jelene z maďarsko-ukrajinskej hranice
Karpatské jelene z maďarsko-ukrajinskej hranice
vloženo: 18.9.2015 07:34
autor: NH

trofeje

Šesterák
Šesterák
vloženo: 21.8.2017 06:27
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

Sluníčko občas hřeje
Sluníčko občas hřeje
vloženo: 9.3.2018 09:55
autor: Děda z lesa

zbraně

Bixa Ant.Sodia Ferlach 16/9,3×72R
Bixa Ant.Sodia Ferlach 16/9,3×72R
vloženo: 23.6.2017 08:45
autor: Igor Filo

fotopast

Opatrná
Opatrná
vloženo: 5.6.2016 15:04
autor: Kamil Špaček

myslivecké umění

Můj první pokus v osmi letech
Můj první pokus v osmi letech
vloženo: 15.1.2017 18:11
autor: Matyáš Langmajer
Statistika
  • 243715 fotek (12 dnes)
  • 8557 videí (2 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9797 inzerátů (2 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761031 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363230 hlasování fotek (51 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39919 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 14 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Abnormalita

V revíru MS Přílepy-Kněževes kolega ulovil srnce 1.věkové třídy s nezvykle přerostlými spárky.
vložil: Miroslav Franěk
vloženo: 12.6.2016 07:21
zobrazeno: 2819x
hodnocení: 17 hlasů



Komentáře:

13.6.2016 16:57 vložil Jan Bachratý
Ulovil jsem dva kusy s přerostlými spárky.První byl dvouletý srnec špičák s několikačetnou zlomeninou předního běhu ,vůbec na něj nedošlapoval a tak se na něm spárky neobrušovaly.Poprvé jsem ho s tímto zraněním viděl někdy v zimně. Ulovit se mi ho podařilo až po žnich.Byl v dobré kondici,ale zlomený běh mu v kosti lýtkové bezvládně vlál.Druhý kus byla srna slabé kondice a podle spodní čelisti hodně stará +8let ta mněla spárky přerostlé na všech bězích.Foto viz ulovky.
13.6.2016 11:31 vložil Michal Ferdics
Mám žiaľ podobnú skúsenosť od nás zo žitného ostrova, s jedným kusem veľmi slabé srnčí, ktorú som sledoval celú zimu a potom na začiatku leta keď som si už myslel že zimu prežila som našiel už len pozostatky a ratice na oboch predných nohách vyzerali presne takto. Kus sa zdržiaval v húštine kde sa jednoducho streliť nedal, srnka doslova bydlela v násipci pre bažanty, niekoľko krát sa my stalo v zime keď som zakrmoval, že sa na mňa dívala z 10 metrov ako ležala pod krmelcom, potom len pomali odišla na 30-40metrov ale krmelec bol v takej húštine, že strielať sa jednoducho nedalo tak som aspoň prikrmoval a dúfal, že to nejak prežije. Niekoľkokrát som ju mal na 10 metrov ale čo mala s raticami som si nevšimol a dúfal som, že ak ju budem aspoň prikrmovať nejak sa z toho dostane, žiaľ som jej asi len predĺžil utrpenie, lebo ako som už spomenul našiel som jej pozostatky asi 80 metrov od krmelca a až potom som si všimol ratice, aj som ich odfotil, žiaľ starším telefónom, ktorý už doslúžil. A až vtedy som si uvedomil že som mal radšej ukončiť jej trápenie v zime aj z 5 metrov bolo to pre ňu lahšie, vtedy som si na celý život zapämetal, že keď v zime uvidím podobný veľmi slabý kus treba ukončiť jej trápenie hoci aj z 5 metrov!
12.6.2016 09:03 vložil Josef Zrostlík
Také jsem toto viděl z fotopasti u nás v honitbě.
12.6.2016 08:22 vložil Milan Janovský
Není to srnec domácí chovaný na hluboké podestýlce????

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.