17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Tři jednou ranou
Tři jednou ranou
vloženo: 6.3.2016 11:52
autor: Milda Hájek

úlovky (svět)

Dnes ráno " LOVU ZDAR "
Dnes ráno " LOVU ZDAR "
vloženo: 26.4.2019 06:11
autor: Michal / admin /

trofeje

Super srnec
Super srnec
vloženo: 27.6.2018 18:12
autor: jiří pečenka

zvěř v přírodě

Černá koule
Černá koule
vloženo: 7.2.2018 09:49
autor: Děda z lesa

zbraně

Sestřičky
Sestřičky
vloženo: 6.10.2013 15:58
autor: Jan Frank

fotopast

čuník
čuník
vloženo: 8.6.2013 08:13
autor: micinka

myslivecké umění

JELEŇ
JELEŇ
vloženo: 29.2.2012 16:43
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243651 fotek (14 dnes)
  • 8551 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (3 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760985 komentářů fotek (14 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362851 hlasování fotek (55 dnes)
  • 57303 hlasování videí (1 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 9 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Knoflíkáč z dnešního rána

Lesu Zdar,
dnes ráno se mi podařilo náhodně ulovit další jedničku. Za celou ranní šoulačku jsem viděl 5srn, 2šesteráky II.věkové a dvouletého vidláčka. Už jsem jel domů a ještě jsem si řekl, že se kouknu na louku v lese, kde jsem na začátku května viděl srnu se dvěma loňskými srnčaty. Nakouknu do louky a uprostřed se paství srna, po chvíli zatahuje, tak se otáčím na cestu k autu a v tu chvíli vytahuje naproti v opačném rohu louky kus. Pohled dalekohledem prozradí střapec, tudíž srnec s téměř neviditelnými knoflíčky. Jenže jak na něj, srnec v louce, z žádné strany se k němu nedá došoulat aniž bych ho zradil, zalehám v okraji lesa, flintu podložím dalekohledem a svetrem a už mířím na cca 150m vzdáleného knoflíka. Když se stáčí na široko, padne rána. Srnec v ráně značí výskokem všech čtyř běhů do vzduchu a klikatým odskokem se ztrácí v kraji protějších bříz. Ránu značil, ale opět jsem zklamán účinkem střely Nosler S&B. Po 20ti minutách jdu s Borkem, kterého jsem měl tentokrát s sebou na nástřel. Na trávě vidím mohutné stříkance barvy, pes zalehne do šňůry a občas zahlásí. Po 30m vidím v kraji lesa za smrkem zhaslého srnce, vypouštím psa ať si také užije úspěch.
Po vzdání pocty zhaslému srnci prohlížím vstřel a výstřel. Vstřel nižší komora těsně za linií běhu, rozstřelené srdce, výstřel protějším pleckem o průměru 10cm, jak kule zasáhla kloub. Po této ráně střelivem RWS by srnec zůstal v ohni, navíc s podstatně menším poškozením kusu. Další zkušenost s tímto nábojem; jedinou přednost, kterou bych vyzdvihl je jeho přesnost.
Bylo to ale krásné a vydařené ráno.
vložil: Libor Ambrož
vloženo: 24.5.2011 12:39
zobrazeno: 4557x
hodnocení: 29 hlasů



Komentáře:

24.5.2011 16:55 vložil Vojtěch Louda
Lovu zdar pěkný příběh
24.5.2011 13:26 vložil Radek Švarc
Lovu zdar

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.