17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Rychlé TRIO.
Rychlé TRIO.
vloženo: 6.12.2017 09:36
autor: Daniel Donaťák

úlovky (svět)

Medvěd z Azerbajdžánu
Medvěd z Azerbajdžánu
vloženo: 1.5.2016 08:23
autor: Radek

trofeje

Kamarádův srnec
Kamarádův srnec
vloženo: 9.7.2019 06:18
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

Blízká setkání 3
Blízká setkání 3
vloženo: 24.3.2019 16:48
autor: Pavel Komárek

zbraně

Zajímavý nůž s baterkou
Zajímavý nůž s baterkou
vloženo: 6.4.2015 08:57
autor: Děda z lesa

fotopast

..tady hlídám já..
..tady hlídám já..
vloženo: 10.8.2016 18:19
autor: Jaroslav Richter

myslivecké umění

Vyřezávaná podložka pod "zbraně"
Vyřezávaná podložka pod "zbraně"
vloženo: 7.3.2018 15:50
autor: jirka krbeček
Statistika
  • 243686 fotek (6 dnes)
  • 8553 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (2 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761022 komentářů fotek (1 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363054 hlasování fotek (11 dnes)
  • 57304 hlasování videí (0 dnes)
  • 39916 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 9 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

úspěšný dosled

Včera okolo 23:00 mi zavolal kolega ze sdružení, že střílel na divočáka a jestli bych přijel se psem. Vzal jsem pouze Kenta, na nástřelu byla barva kousek jater. Pes zaběhnul do řepky a navigace ukazovala 200 metrů, když nastal boj v řepce. Vypadalo to, že tam nebylo jenom to jedno prase, pes se vrátil a posutpoval před námi do těch deseti metrů. Přiznám se, že se mi v té tmě v řepce moc pokračovat nechtělo :-). Tak jsme se domluvil na ráno, to už jsem vzal i fenku a pustli jsme je oba dva do řepky,psi po chvíli vyběhli a běželi po louce podél řepky, do remízu vzdáleného cca 180 metrů, po chvíli vyběhli z remízu a mířili přes louku pryč, domníval jsem se, že je zlákalo srnčí. Snažil jsem se je odvolat, po chvíli zahlásil pes hlubokým hlasem a hned na to začala hlásit i fenka. Na navigaci bylo 280 metrů. Pes už nehlásil, pouze fenka... šli jsme přes louku k řepce a cca 10 metrů v řepce bylo slyšet, že pes divočáka drží, ten se snažil klást ještě odpor, ale už neměl síly. Život divočáka byl ukončen. Foto je pořízeno okamžitě po vytažení dovičáka z řepky. Přiznám se, že jsem psíkům moc nevěřil, když vyběhli z té řepky a běželi úplně jinam :-),což byla velká chyba.Pes moc dobře ví, co dělá... Byl to první dosled černé zvěře fenky. Divočák měl po vyvržení 45 kg. Lovu zdar a děkuji psům, za pěkný zážitek, když se za ranního klidu ozvývalo jejich hlášení.
vložil: Jan Aubus
vloženo: 19.7.2013 12:56
zobrazeno: 1721x
hodnocení: 13 hlasů



Komentáře:

21.7.2013 13:21 vložil František Nikodem
Gratuluji, foxli jsou na tyto dohledávky fajn
20.7.2013 06:16 vložil Josef Vršan
Dobrá práce - "důvěřuj svému psovi" to je staré pravidlo, ale pravdivé.
19.7.2013 20:40 vložil Jan Aubus
přátelé, děkuji....
19.7.2013 15:49 vložil bohuslav šeda
Gratulace k výkonu obou psů a jak bylo napsáno věř psovi.A ta navigace to je super.
19.7.2013 15:39 vložil Michal Filip
Dobrá práce! Někdy je dobré nemyslet a psovi důvěřovat :-)
19.7.2013 13:49 vložil Daniel Vyoral
Pěkný příběh, dobří foxli a super vybavení ;)

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.