17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

květen 2014
květen 2014
vloženo: 3.6.2014 18:19
autor: Holický Jan

úlovky (svět)

Na skok za hranice Čr
Na skok za hranice Čr
vloženo: 4.11.2020 19:40
autor: Martin Saifrt

trofeje

Tak se mi vrátili kamarádi ze Slovenska. :-)
Tak se mi vrátili kamarádi ze Slovenska. :-)
vloženo: 17.10.2014 10:51
autor: Pavel Číp

zvěř v přírodě

Že by chrutí ?
Že by chrutí ?
vloženo: 6.2.2015 08:50
autor: Děda z lesa

zbraně

Hirsch III.
Hirsch III.
vloženo: 19.4.2015 10:27
autor: Karel Obrtál

fotopast

srneček
srneček
vloženo: 8.6.2013 08:15
autor: micinka

myslivecké umění

Diviak...
Diviak...
vloženo: 9.3.2013 22:26
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243686 fotek (6 dnes)
  • 8553 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (3 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761023 komentářů fotek (2 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363059 hlasování fotek (16 dnes)
  • 57305 hlasování videí (1 dnes)
  • 39916 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 8 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

umělka

vložil: Jakub Rott
vloženo: 10.1.2012 19:32
zobrazeno: 2562x
hodnocení: 7 hlasů



Komentáře:

11.1.2012 21:25 vložil Jaroslav Šimek
Díky za rady, trošku jsem váhal jestli je brát ale máte s nimy pozitivní skušenosti tak je taky skusíme. díky
11.1.2012 19:11 vložil Jakub Rott
Používáme roury o průměru 300 mm a 250 mm. Třicítky používáme na kotel a dvěstěpadesátky na vsuk. Ta námaha za to stojí. Těchto dor vsoučasné době jich mame již 15. Podotýkám že používáme i zapachovaci vnadidlo. Konečný vysledek je pak pěkné norovaní. Mít takoví zdroj jako ty tak roury beru všemi deseti.
11.1.2012 08:09 vložil Rumcajs
Vím, že níže uvedený dotaz nebyl určen mě, ale třeba stejně pomůžu. Na začátek podotýkám, že některé mé dále uvedené zkušenosti vycházejí z lovu v melioračních kanálech, které jsou zhotovené právě z rour větších průměrů. Sám za sebe můžu stavbu nor z betonových rour o průměru 300mm vřele doporučit. Má to jen několik specifik a možná i nevýhod, na které je třeba brát zřetel. Jedna metrová roura uvedeného průměru (betonová nikoli železobetonová) váží bez pár kil metrák (dvoustovková roura stejné délky, navíc běžně dostupná v patkovém provedení, pak váží 60kg). Dále mají třístovky tu (ne)výhodu, že jsou běžně využívané jezevci, pro které je dvoustovkou nora někdy méně přístupná, tak záleží, co chcete norovat. Nora čistě složená z rour DN 300 se navíc při špatném uvažování proudění větru může stát snadno zvěři nevyhovující. Stejně tak při snadno průchozí noře většího průměru často pes vybíhá těsně za liškou a špatně se střílí. Proto za sebe říkám. Třístovkové roury ano, ale doplněné o několik zúžení. Například dvoustovkou rourou na všechny vsuky a něco málo v průběhu nory.
10.1.2012 21:36 vložil Jaroslav Šimek
Dobrá práce, ať vám do ní lezou. A jen bych se chtel zeptat jaké používáte pruměry trubek a jaký stím mate zkušenosti??? Podařilo se mi sehnat dobrej nevysichající zdroj na třicítky zmetky z výroby ale příde mi to dost velký na nory,tak nevim jestli to brát. Lovu zdar
10.1.2012 20:21 vložil Petr Kotovic
Čím víc tím líp.Jen tak dál.
10.1.2012 19:53 vložil Jaroslav chochola
Koukám sistém z němec ale vopřeli jste se do toho chlapi každá dobře udělaná díra do země se počítá.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.