17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Kňour
Kňour
vloženo: 27.12.2012 15:01
autor: Jindřich Ruml

úlovky (svět)

Rusko 2019
Rusko 2019
vloženo: 27.10.2019 04:23
autor: mirojevo

trofeje

Kamarádův srnec
Kamarádův srnec
vloženo: 9.7.2019 06:18
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

Liška
Liška
vloženo: 27.10.2020 05:45
autor: Josef Vršan

zbraně

Moje babky z Ferlachu
Moje babky z Ferlachu
vloženo: 13.1.2017 14:42
autor: jan koštoval

fotopast

...
...
vloženo: 26.8.2012 13:04
autor: Josef Cimerman

myslivecké umění

na dreve
na dreve
vloženo: 19.5.2019 13:46
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243632 fotek (3 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9797 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760955 komentářů fotek (1 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362733 hlasování fotek (10 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39910 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 6 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Sele postižené prašivinou

vložil: Jiří Křivánek
vloženo: 8.6.2011 12:11
zobrazeno: 2642x
hodnocení: 5 hlasů



Komentáře:

10.6.2011 20:58 vložil Přemyslivec
Děkuji za uklidnění. Naivní snad nejsem, ale myslím, že už jsem viděl v naší myslivosti dost, takže bych se už dneska nedivil ničemu. Ten zahraniční lovec byl podle mě blázen. Odkud byl, jestli se můžu zeptat? Vím že třeba němci jsou na podobné věci hodně hákliví. Pokud máte takových případů víc, tak to je dost nalevačku. Přecijen prašivá liška není k užitku, ale u divočáka je to kvůli znehodnocené zvěřině docela škoda. Tak Vám přeju, ať máte podobných úlovků co nejmíň. Myslivosti zdar.
10.6.2011 19:57 vložil Jiří Křivánek
Ještě jsem zapomněl, ten kus v levé části snímku šel podobně jako sele do kafilerie.Prase bylo silně vyhublé a mělo nezhojené silně zhnisané střelné poranění.
10.6.2011 19:53 vložil Jiří Křivánek
Přesně tuto reakci jsem čekal, i když přišla poměrně pozdě. Sele ulovil zahraniční lovec na naháňce a iniciativně je i sám vyvrhl, takže tomu nebylo možno zabránit.Sele sice pocty dostalo, na výřadu však nebylo. Jak vidno, nedostalo ani plombu. Pro Přemyslivce: Doufám, že nejste tak naivní a věřil tomu, že by toto někdo konzumoval. Faktem zůstává, že se v poslední době stále častěji objevují více či méně postižení jedinci.
10.6.2011 16:26 vložil Přemyslivec
Lovu zdar. Je dobře že bylo sele uloveno, ale jinak čumím jak jste odvážní. Proč jste ho vyvrhovali? To si někdo vzal ke kozumaci? Podle levého dolního rohu snímku koukám, že je na výřadu. To jste jich takových měli víc, nebo je to mezi zdravými kusy? U nás teda nevím o případu prašivého praseta, ale je pravda, že my jich tu moc nemáme. Možná tam kde jsou stavy vysoké, je prašivina regulační prvek, jako u přemnožených lišek.
10.6.2011 14:05 vložil Miroslav Komárek
I přes prašivynu jste ho vyvrhly? Do pytle a směr kafina!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.