17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Mámy zlatý srnec
Mámy zlatý srnec
vloženo: 26.5.2015 09:14
autor: Ondřej Bakule

úlovky (svět)

PL 2015
PL 2015
vloženo: 13.2.2016 07:12
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Pan Zub
Pan Zub
vloženo: 2.4.2018 19:13
autor: punťacák

zvěř v přírodě

Černá koule
Černá koule
vloženo: 7.2.2018 09:49
autor: Děda z lesa

zbraně

Rytina na jednušce vlastní výroby, moje práce
Rytina na jednušce vlastní výroby, moje práce
vloženo: 11.2.2020 18:30
autor: Stanislav Satoria

fotopast

brum,brum...1
brum,brum...1
vloženo: 8.4.2020 13:47
autor: pali1

myslivecké umění

Pod lonsku urodu srncu
Pod lonsku urodu srncu
vloženo: 29.1.2018 07:12
autor: martin pavka
Statistika
  • 243712 fotek (9 dnes)
  • 8556 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9796 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761031 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363226 hlasování fotek (47 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39919 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 17 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Kontrola nástřelu

Sára,
Včera jsem vyrazil na černou. Měsíc pěkně svítí, takže nejlepší čas na lov černé. Tentokrát to bylo k Mlýnskému potoku na kazatelnu, které říkáme „holenek“. Podle přezdívky, kterou měl starší kolega, který již není mezi námi. Kazatelna stojí na kraji bažiny, a sousedí přímo s pastvinou. Je to někdy takové malé „zoo“. Z jedné strany ohradníku krávy a z druhé černá zvěř. Ve 21.15 hod. padly nade mnou v lese asi 1,5 km dvě rány rychle za sebou. V tomto místě byl Vojta. Protože vím, že Vojta střílí dobře, tak si říkám sám pro sebe. Buď tam jsou dva kusy, nebo nic. Za malou chvílí mi vrní mobil. Vojta se dotazuje, zda jsem v lese. Posléze mi popisuje situaci. Přicházel k žebříku, když se najednou před ním asi 20 m objevilo 5 lončáku. Protože jsme lovecké chodníky vyhrabávali minulý týden, tak šel pěkně potichu a lončáci o něm nevěděli. Byl z toho tak překvapen, že když chtěl namířit, tak dostal „třesavku“, a první ránou určitě chybil. Druhou ránou si také nebyl jistý, a navíc nikde ani kapička barvy. Smutným hlasem sděloval, že po dlouhé době se dostal do černé zvěře a tak si to pokazil. Protože, jak jsem již uvedl, vím, že střílí dobře, jsem se rozhodl, že svoji čekanou ukončím a pojedu se Sárou zkontrolovat nástřel, pro svůj i Vojtův klidný spánek, že jsme proto udělali, co jsme mohli. Za čtvrt hodiny jsem byl na místě. Vojta měl pečlivě označený první nástřel. Tady opravdu nebyla ani kapička, pouze zápory v jehličí, které směrovaly proti kopci. Tak jsem Sáře povolil barvářskou šnůru, a táto, začala opisovat kruhy. Když jsem s ní dělal třetí kruh asi 40 m od prvního nástřelu, Sára zabrala a vedla mne směrem k malému hřebínku, šli jsme směrem k vzdálené pasece. Nikde však ani kapička barvy. Byli jsme asi 600 m od nástřelu, když Sára zvedla nos od země a táhla z „vysokým nosem“. Bylo mi to jasné, lončák je někde před námi. To už znám Sáru dobře. Tak jsem ji pustil na volno, a za pár vteřin již slyšíme její hlášení z jednoho místa. Bylo to na kraji paseky. Byl to Vojtův třetí kus černé. Předcházející dva mu zůstaly v ohni. Tak jsem mu vysvětlil, jak je důležitá kontrola nástřelu, a zvlášť u černé. Lončák byl střelen na měko, a díky malé vzdálenosti nedošlo ani k prostřelení. Samozřejmě jsem Vojtovi pomohl s ošetřením uloveného kusu. Myslivecké kynologii zdar.
vložil: Josef Vršan
vloženo: 19.7.2019 06:26
zobrazeno: 3444x
hodnocení: 34 hlasů



Komentáře:

26.7.2019 10:17 vložil Přemek Majer
Dobrá práce pejska, nádhera. Lovu zdar!
19.7.2019 20:50 vložil Drahoš Hikl
A ještě dík za příběh:-)
19.7.2019 20:49 vložil Drahoš Hikl
Lovci a dosledu Lovu zdar.Sáře pochvala.
19.7.2019 16:12 vložil bohuslav šeda
Jjo dobrá práce gratuluji k dosledu.
19.7.2019 15:38 vložil Jiří Cikryt
Lovci i psovodovi velké Lovu Zdar! Sáru pohladit a kus buřtu.
19.7.2019 15:32 vložil Vlasta Szo"keová
Krásný příběh a Lovu zdar 1***
19.7.2019 12:30 vložil Ladislav Bodi
Sáře zdar 1*****
19.7.2019 11:46 vložil Lubomír Prokeš
Lovci Lovu zdar!! Pepovi a Sáře díky za dosled i příběh!!!
19.7.2019 08:28 vložil Václav Bujáček
Lovu zdar.
19.7.2019 08:23 vložil Kamil Plíšek
Vojtovi "Lovu zdar!" a Tobě díky za příběh, Pepo 1***

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.