17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

sobotní norování
sobotní norování
vloženo: 22.1.2017 17:49
autor: Václav Šantora

úlovky (svět)

Lišák při měsíčku
Lišák při měsíčku
vloženo: 26.2.2013 00:30
autor: Daniel Donaťák

trofeje

Dnešní oslava sv. Huberta.
Dnešní oslava sv. Huberta.
vloženo: 4.11.2017 17:44
autor: Petr Waclawek

zvěř v přírodě

Už jsou
Už jsou
vloženo: 8.3.2018 09:54
autor: Děda z lesa

zbraně

 Milenky mého mysliveckého dědu č.2
Milenky mého mysliveckého dědu č.2
vloženo: 3.4.2013 21:27
autor: František Mlčoch

fotopast

**
**
vloženo: 26.1.2020 10:36
autor: Rostislav Jurdič

myslivecké umění

Když jsem na náledí zlomil pažbu
Když jsem na náledí zlomil pažbu
vloženo: 24.2.2017 06:15
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243680 fotek (13 dnes)
  • 8552 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (5 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761019 komentářů fotek (16 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363014 hlasování fotek (44 dnes)
  • 57304 hlasování videí (1 dnes)
  • 39915 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 5 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

MS Topol Kozojedy


Sanitární odlov.
vložil: Pavel Oulický
vloženo: 28.12.2017 11:07
zobrazeno: 6745x
hodnocení: 15 hlasů



Komentáře:

31.12.2017 15:38 vložil Jaroslav Vosmik
Pavle lovu
31.12.2017 10:43 vložil PavelF
Upřímné Lovu zdar úspěšnému lovci !! Ale jak někdo může na 100% tvrdit, že zrovna tento divočák přišel o běh ustřelením ? U nás se pohyboval kňour, kterému chyběl úplně celý běh s celou kýtou. Komplet zahojené, taky někdo bude tvrdit, že takové zranění bylo způsobené postřelením ? Kdybych zde měl zacházet do detailů, ano zvěř v takovém "stavu" máme lovit, nazýváme tento lov jak už zde zaznělo - sanitární odstřel. Když se podíváte na ulovený kus, je ve výborné kondici, zranění komplet zahojené, jak je vidět divočákovi nic nechybělo. O nevhodnosti do chovu zde nemůže být řeč, ustřelený běh či zlomený běh se do genetiky "nepřenáší". Abych se dostal k tomu na co chci poukázat, pojmenování - sanitární odstřel si představuji docela jinak, jakožto zvěř ve špatném stavu, zvěř těžce se pohybující a tak dále. Nechci zde rozpoutat nějakou diskuzi, sám bych takový lov a ne jen u černé zvěře nazval sanitární odstřel, jen je to na pozastavení se nad danou situací.. Myslím si, že kdyby divočák nebyl ulovený, určitě by mu dále nic extra nevadilo, tím NECHCI říct - nelovit zvěř se třemi běhy.
29.12.2017 13:14 vložil kunst libor
Smutný pohled. Souhlas s Romanem,o náháňkách, a nejen o nich, se do černé řeže hlava nehlava a pak tu každý projevuje lítost nad prasečími invalidy a plácáme se po ramenou za ukoncení trápení.....jak pokrytecké :(
29.12.2017 08:03 vložil Václav Vondrák
Romane přesně tak :-(
28.12.2017 20:02 vložil Roman Skřejpek
Ač ji nazýváme zvěří rytířskou,chováme se k ní jako........Co dodat,jistě to není záměr lovce,zvěř postřelit a nedohledat,ale nejvíce to vždy obserou divočáci.Hlavně že máme plné tlamy etiky.
28.12.2017 12:23 vložil Jiří DOHNAL
Lovu zdar. Je v dobré kondici. Vitální zvěř.
28.12.2017 11:57 vložil bohuslav šeda
Lovu zdar ,další chromajzlík co toho dost vydržel.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.