17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Kapitální
Kapitální
vloženo: 26.9.2012 22:53
autor: Kamil Kolb

úlovky (svět)

Bezoar Ibex - turecký démon
Bezoar Ibex - turecký démon
vloženo: 6.3.2016 08:07
autor: Radek

trofeje

Kamarádův srnec
Kamarádův srnec
vloženo: 9.7.2019 06:18
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

Černí rytíři
Černí rytíři
vloženo: 4.2.2013 14:59
autor: Roman Těšínský

zbraně

DOBRÁ PRÁCE.
DOBRÁ PRÁCE.
vloženo: 22.12.2012 07:49
autor: Jaroslav Vlosovský

fotopast

Opatrná
Opatrná
vloženo: 5.6.2016 15:04
autor: Kamil Špaček

myslivecké umění

*farbiar*
*farbiar*
vloženo: 15.3.2014 16:10
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243702 fotek (8 dnes)
  • 8555 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9802 inzerátů (6 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761029 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363182 hlasování fotek (105 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39918 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 7 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Lončák 72 kg

váha: 72 kg
věk: 1 let

Střelen 30.9.2012. Vyšel z kukuřice, střela na velkou komoru. Dohledán ráno.
vložil: ivo bena
vloženo: 4.10.2012 11:05
zobrazeno: 6541x
hodnocení: 11 hlasů



Komentáře:

7.10.2012 14:11 vložil Robin Vytisk
gratuluji
6.10.2012 15:27 vložil Josef Strejc
Zdravím Ivo,dle fota je vidět,že jak píšeš z velké komory barvilo hodně,dle šmouhy jak bylo taženo.Po takové ráně neodejde daleko a dobrý pes ho zahlásí za chvilku.Nechápu proč dost velké prase,jste nechali do rána v honitbě ležet.Jestli jak většina myslivců píše o zapaření a tím k znehodnocení zvěřiny je veliká škoda,protože v některých honidbách kde loví tři divočáky za sezonu by toto nerozdýchali a lovec tuplem.Lovu-Pepa
5.10.2012 12:04 vložil Jan Novák
Ivo s tím fotografem si to asi vážně nemyslel.Jasně že nafouklé jako kopačák vypadá jinak a můžeš ho rovnou kulit do kafilerie.I v tomto případě přifouklé je a kdo někdy takové prase vyvrhoval tak má zafixovaný ten odér o kterém zkušení kolegove hovoří.Já osobně bych zvěřinu nepozřel a zajisté ani nikomu jinému nedal. Celkem přesně to napsal kolega Lengyel.
5.10.2012 09:11 vložil bronisla Benáček
karle ja jeste primo nafoukle prase nevidel.ale nerikej ze to poskodi jenom lovecke pravo.nekomu by te mohl vzit vazne a pak se z tokoveho masa akorat pos.... v takovejch pripadech se rika ze to ma svou specifickou vuni ale nic to nemneni ne tom ze maso je nepozivatelne
5.10.2012 09:01 vložil bronisla Benáček
po 2 hodinach usmrceneho zvirete dochazi vlivem tepla a vlchka k mnozenini bakterii.streva je zacnou propoustet a vsechno konci v mase.zbytek udela teplo diky spatne propustnosti kuze.pan jiri ma pravdu to byva casto naruzovele a tim nepozivatelne.prasata jsou potreba lovit to chapu mame je celorocne v honitbe ale mnelo by se doopravdy strilet vetsinu selat.slabsi bachynky na snizeni stavu.
5.10.2012 06:20 vložil Josef Vršan
Lovu zdar -
4.10.2012 20:55 vložil Tomáš D.
Spíš by se mělo pořešit z čeho máme mít silné kňoury, když na samotného lončáka střílí každý na počkání.
4.10.2012 19:05 vložil Jiří Lengyel,starší
o-říznout
4.10.2012 19:03 vložil Jiří Lengyel,starší
Přátelé,mluví ze mě zkušenost,nejde o nafouknutí,ale o to že od večera do rána nevyvržený divočák bývá velice často"zapařený" a tím zvěřina nepoživatelná.Stačí jen říznou do svalu,pokud je růžová a má zvláštní odér,je "vymalováno" a pak zbývá jen ta kafilerie......
4.10.2012 17:12 vložil ing.Karel Rait
Lovu zdar!Skutečně nafouklé prase vypadá jinak.Maximálně hrozí poškození loveckého práva.
4.10.2012 15:51 vložil Milan Jirmann
Přeji lovu zdar. To se někdy stane, že se najde až ráno. Vypadá to, že rána sedí dost nízko. Má to cenu lovit taková prasata, jinak nás brzy sežerou. LOVU ZDAR!!!
4.10.2012 14:59 vložil Milan Vrána
Nafouklé prase vypadá trochu jinak. Má cenu pane Benáčku vůbec chodit do lesa a prasata lovit? Lovci Lovu Zdar a bod za dosled.
4.10.2012 14:48 vložil bronisla Benáček
jeste ted vypada ze prase neni vyvrzene.po tolika hodinach je to akorat na kafinu.ma potom cenu strilet takova prasata kdyz pak jeste zaplatite za odvoz.mnel jsi vybrat mensi a mnel si aspon obed

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.