17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Ešte iný pohľad...
Ešte iný pohľad...
vloženo: 10.7.2020 11:27
autor: Miloš Bukoven

úlovky (svět)

Ještě Kanada
Ještě Kanada
vloženo: 18.5.2014 08:38
autor: Děda z lesa

trofeje

Včerejší srnec
Včerejší srnec
vloženo: 12.7.2019 20:01
autor: Milan Jirmann

zvěř v přírodě

už to začína
už to začína
vloženo: 3.9.2014 10:15
autor: Rastislav Rejko

zbraně

Něco ze sbírky.
Něco ze sbírky.
vloženo: 14.3.2017 10:50
autor: Ivan Nožička

fotopast

Daněk
Daněk
vloženo: 22.2.2018 19:26
autor: Aleš Náhlý

myslivecké umění

ŕŕŕŕ...
ŕŕŕŕ...
vloženo: 7.4.2013 18:11
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243689 fotek (9 dnes)
  • 8554 videí (2 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (3 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761025 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363075 hlasování fotek (32 dnes)
  • 57305 hlasování videí (1 dnes)
  • 39917 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 6 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Druhý srneček

váha: 9 kg
věk: 1 let

Celý minulý týden se nesl v duchu příprav na inženýrské státnice. Do lesa jsem se dostal jenom jednou. Čistě lesnické věci mi od stanovení etátu, přes pěstování lesa a těžbu až po nejrůznější druhy hub a brouků nedělaly problém. Ale ta ekonomika, to bylo peklo.. Tudíž všechen čas jsem trávil doma a na les nebylo ani pomyšlení.... První co bylo, když jsem přijel domů, tak jsem oznámil, že jsem teda inženýr a že mizím do lesa. Takže rychle flinta, pes a jelo se... Při šoulačce jsem uviděl srnečka, téměř v těch samých místech, kde jsem lovil letos prvního ročka. No pochopitelně jsem si ho zradil,a než jsem stihnul zvednout flintu, byl fuč. Dnes, na třetí čekané mi srneček vyšel ven z mlaziny a postával různě mezi smrčky. Až udělal jeden krok a ukázal komoru. V tu chvilku mačkám spoušť. Čeho si však všímám, tak toho, že srneček se poněkud natáhl dopředu, již však nedokážu zastavit pohyb prstu - asi to znáte, že chcete najednou přestat, ale už to udělá "bum"..... Věděl jsem, že to bude "na játra"... Srnec zmizel za menším smrčkem, tak jsem jako nekuřák čekal pár minut bez cigaretky. Poté slézám z žebře dolů, když vidím srnce, jak jde pryč.... "Tak to néééé", říkám si v duchu a dostřeluju srnce ranou na krk, po které už zhasíná. Poté následuje vzdání pocty a pečlivé ošetření zvěřiny.... Děkuji patronům za vydařený lov. Nicméně, ještě jsem viděl na 100 metrů srnečka stejné "kvality", takže třeba zas příště...
vložil: František Havran
vloženo: 1.6.2013 00:10
zobrazeno: 3657x
hodnocení: 31 hlasů



Komentáře:

2.6.2013 13:35 vložil Kateřina Kolářová
Lovu zdar! A gratulace ke státnicím :-)
1.6.2013 18:39 vložil Václav Boxan
Lovu zdar!
1.6.2013 15:09 vložil Michael Brož
Gratuluji a Lovu zdar!
1.6.2013 13:24 vložil František Havran
Lovu zdar. Eriko, když se podíváš na místo, kde jsou u sebe spárky běhů, tak pod tím je tmavší skvrna, na konci žeber.... játra, trávník.... hold ne vždy je posvícení...
1.6.2013 10:37 vložil František Zapalač
Lovu zdar a gratuluju k titulu 1*!!
1.6.2013 10:14 vložil Erika Doležalová
Lovu zdar a gratulace k tomu inženýrovi :-) Kam šla ta první rána?
1.6.2013 10:10 vložil Václav Karmazín
Lovu zdar! Také zároveň gratulace ke státnicím.
1.6.2013 09:45 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar!
1.6.2013 09:14 vložil Lubomír Prokeš
Lovu zdar !! a gratuluju k titulu 1****
1.6.2013 09:13 vložil Jan Bachratý
Lovu Zdar
1.6.2013 08:39 vložil Zbyněk Oliva
Lovu zdar!!!
1.6.2013 08:14 vložil pepa
Lovu zdar.
1.6.2013 07:59 vložil Milan Ječný
Lovu zdar.
1.6.2013 07:39 vložil Filip Wewiora
Lovu zdar "inženýre"!
1.6.2013 07:30 vložil Petr Fuks
Lovu zdar!
1.6.2013 07:14 vložil Jaroslav Vlosovský
Lovu zdar. Gratuluji k úspěšnému absolvování státnic a získání titulu inženýr.
1.6.2013 07:10 vložil Josef Vršan
Lovu zdar

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.