17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Rok 2012
Rok 2012
vloženo: 31.7.2020 18:55
autor: juraj krnan

úlovky (svět)

Můj první kamzík
Můj první kamzík
vloženo: 11.10.2013 23:35
autor: Daniel Donaťák

trofeje

Stříbrný
Stříbrný
vloženo: 11.2.2019 17:22
autor: Jeroným Levák

zvěř v přírodě

Na naháňce,netrefil...
Na naháňce,netrefil...
vloženo: 31.1.2013 12:39
autor: Pavel Morávek

zbraně

Komplet
Komplet
vloženo: 22.2.2014 11:28
autor: Děda z lesa

fotopast

...
...
vloženo: 11.7.2017 20:17
autor: Michal Vokurka

myslivecké umění

Plastické obrazy se mně moc líbí
Plastické obrazy se mně moc líbí
vloženo: 30.3.2020 20:40
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243632 fotek (3 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760963 komentářů fotek (9 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362750 hlasování fotek (27 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39911 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 9 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Idarův dosled raritního srnce

Sedím si takhle v klidu na posedu u řepky, když mi v kapse vrní mobil. Koukám a on to náš hospodář. Vím, že tady má loveckého hosta a tak mu to vezmu. Nejsou to upřesňující informace k zítřejší brigádě, ale klasika. Jsme tam a tam, stříleli jsme a nemáme ani srnce ani nástřel. Za čtvrt hodinky jsme s Idarem na místě. Ten je zase natěšený a nemůže se dočkat. Opravdu není nástřel a tak prověřujeme hranu lesa a louky, kudy údajně srnec po ráně zatahoval. Značil prý zadní běh. Idar hledá kudy z louky do lesa a moc se mu to nezdá, nicméně do těch kopřiv vleze, pak mě protáhne houštinou a vrátí se zpět na louku. Zkoušíme to znovu a nic, na louku se ale vracíme z druhé strany oplocenky stojící za houštinkou a ejhle barva. Idar si to ověří zpět až k nástřelu a pak už za to vezme a vyrazí. Po cca 200 m nacházíme lože s barvou a po dalších pár metrech, kdy jsem si jistý, že máme barvu, pouštím Idara na volno. Mizí ve tmě a mě zbývá jen čekat odkud a jestli se ozve. Netrvá to ani dvě minuty a hlásí, pomalu se posouvá, ale daří se mi je dojít. Idar hlásí do zarostlé odvodňovací strouhy ve smrkovém stojáku. Jak se přiblížím, srnec vyrazí aniž mi dá příležitost vystřelit. Nicméně znovu ho Idar staví asi po 50m v houštině a tam už se mi daří ho dostřelit. Horidooo. Od hosta má srnec prostřelené obě kýty bez přestřelení kostí. Pravá pučnice je po nějakém nárazu vylomená a parůžek se pohybuje. LOVU ZDAR!
vložil: Jiří Cikryt
vloženo: 26.7.2019 23:55
zobrazeno: 3058x
hodnocení: 22 hlasů



Komentáře:

29.7.2019 20:34 vložil Vlasta Szo"keová
1***
29.7.2019 15:57 vložil Blanka Klatovská
1****
28.7.2019 21:14 vložil Jiří Cikryt
No teď jsem to vyvedl, dal jsem si omylem hlas.
28.7.2019 13:13 vložil František Mlčoch
1*!
28.7.2019 10:31 vložil Drahoš Hikl
Idarovi pochvala, bez něj by byl srnec ztracen,střelec měl mušku nějak mimo.Lovu zdar.
27.7.2019 21:40 vložil Jiří Netík
1****
27.7.2019 20:47 vložil Václav Bujáček
1*****
27.7.2019 16:11 vložil Jindřiška Padalíková
Lovu zdar! Idarovi velkou 1 za dobrou práci!
27.7.2019 07:32 vložil radek snabl
Výborný pes! Lovu Zdar!
27.7.2019 07:13 vložil Josef Vršan
Dobrá práce 1***

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.