17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

"Pohádková "říje 2013 SK I.
"Pohádková "říje 2013 SK I.
vloženo: 26.10.2013 12:19
autor: Milan Opava

úlovky (svět)

Puszta vydala princa. 6 r. 147,2b
Puszta vydala princa. 6 r. 147,2b
vloženo: 14.7.2020 19:46
autor: hubertushk

trofeje

Hotová trofej
Hotová trofej
vloženo: 2.8.2020 10:56
autor: Milan Jirmann

zvěř v přírodě

Skok
Skok
vloženo: 21.1.2015 19:37
autor: zdenek spacek

zbraně

Nůž vyrobený tátovi k narozeninám
Nůž vyrobený tátovi k narozeninám
vloženo: 22.7.2015 15:57
autor: Milan Stýblo

fotopast

Berou
Berou
vloženo: 6.2.2018 16:32
autor: Milan Jirmann

myslivecké umění

vlk
vlk
vloženo: 28.2.2015 11:40
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243667 fotek (0 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9796 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761003 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362970 hlasování fotek (0 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 0 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Antonstál-říje 1910

vložil: michal velecký
vloženo: 9.12.2015 11:05
zobrazeno: 4010x
hodnocení: 14 hlasů



Komentáře:

9.12.2015 18:04 vložil michal velecký
Pan Anton Dreher byl v té době jeden z nejbohatších lidí monarchie.Podnikal v pivovarnictví a investoval obrovské množství finančních prostředků do tohoto revíru.Počínaje loveckým zámečkem přes zřizování nových pastevních ploch pro zvěř(louka malá a velká grófova,brynzíčka,chladná,barvířka atd.),zřizoval centrální krmné zařízení(futrovňa,jedlovina)po perfektně vyškolený personál na možnosti té doby.V té době byla čest pro lesníka pracovat v tom revíru.
9.12.2015 17:07 vložil Jan Novák
Dnes je heslo peníze.
9.12.2015 17:06 vložil Milan Jirmann
Pane Kale, ono to není tak jak píšete, od roku 1945, ale až od roku 1993, kdy skončilo nájemní období. Rozdrobily se velké honitby a zanikly oblasti chovu, kde se jelení zvěř chovala a vše co se týkalo chovu a lovu určoval poradní sbor dané oblasti. U nás jsme do té doby měli také dobré jeleny. Dnes už bohužel tady nejsou. Čím to asi je? Odpovím Vám sám. Lidskou hladovostí! LOVU ZDAR!!!
9.12.2015 16:26 vložil Vladimír Kal
Souhlasím s panem Jirmannem. Setkával jsem se s tím na naháňkách Peníze to vše vyřešily. Jinak jsem někde četl, že na bývalých hrabstvích se zásadně nelovili jeleni I. věkové třídy. Bohužel, tenkráte to šlo. Podmínek proč to nešlo po roce 1945 bylo více .....
9.12.2015 14:18 vložil Milan Jirmann
To bude tím pane Jiří, že pan hrabě lovil pouze vyzrálé jeleny a mladé nechával dozrát. Asi to byli jiní hospodáři než dnes, kdy je tomu naopak. Oni si ty jeleny dokázali vychovat. Dnes se střelí všechno co jen vystrčí hlavu z lesa. A to pod heslem, když ne já, tak soused. To je opravdu smutné. LOVU ZDAR!!!
9.12.2015 13:10 vložil Jiří Lengyel,starší
Když se tak dívám na tuto fotografi atak se neubráním nostalgii,takoví byli jeleni před více jak sto lety a dnes po sto letech aby se takovíto jleni hledali se svíčkou,smutné.....
9.12.2015 13:06 vložil Jiří Lengyel,starší
1**

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.