17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Srnec z Paseckých kopců ke čtyřicetinám
Srnec z Paseckých kopců ke čtyřicetinám
vloženo: 3.8.2012 18:30
autor: Radomír Břeň

úlovky (svět)

neptun
neptun
vloženo: 17.2.2012 09:41
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Dnešní oslava sv. Huberta.
Dnešní oslava sv. Huberta.
vloženo: 4.11.2017 17:44
autor: Petr Waclawek

zvěř v přírodě

V říji
V říji
vloženo: 4.10.2019 09:41
autor: Děda z lesa

zbraně

Nessmuk
Nessmuk
vloženo: 13.4.2016 20:07
autor: Miroslav Pixa

fotopast

Rys u strženého srnčete.
Rys u strženého srnčete.
vloženo: 30.1.2019 22:44
autor: Lubomír Černý

myslivecké umění

Igor Pičulin - Slovinský malíř III.
Igor Pičulin - Slovinský malíř III.
vloženo: 23.7.2020 21:20
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243664 fotek (13 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9796 inzerátů (8 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761001 komentářů fotek (16 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362936 hlasování fotek (74 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 9 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Moje první lištička

Když kolega ulovil z nově zbudovaného žebříku srnčí tak jsem si řekl, že je čas zkusit podívat se na lišky. Minulý týden jsem byl tedy zasednou poprvé na nový žebřík, ale bez většího úspěchu. Kromě sojky a zajíce jsem prakticky nic neviděl. V pondělí jsem se rozhodl, že půjdu zkusit štěstí znovu. Jak jsem jel, tak jsem narazil na hlavní cestě na sražený kus srnčího. Vrátil se domů a že ho zkusím položit na vnadiště a že se uvidí. Pár dní jsem nechával místo bez povšimnutí aby zvěř nebyla ničím rušena. Včera přálo hezké počasí a tak se již nedočkavě v 07:00hodin plížím z domu a paní domu vše pokorně odkývám. Po krátké cestě zasedám a promítám si hlavou jestli vnadiště zabralo. Po usednutí zjišťuji, že srneček je značně odhrabán. Mezitím pozoruji jak se sojky honí. Čas plyne a nikde žádný pohyb. Přiblížila se devátá hodina a stále nic. Najednou podemnou něco zašuští a já se opatrně podívám co to je a ony se to dvě myši prohánějí. Tak je tak chvíli pozoruji. Po zvednutí hlavy náhle zjišťuji, že to byla asi dost velká chyba. Najednou se přes ochoz mihla lištička. Než stačím vzít zbraň do ruky je za břízkami a jen vidím jak mizí v mlazině. Proklínám myšáky a netrpělivě sleduji zdalipak se ještě nevrátí. Ve strnulé poloze ještě vyčkávám cca 10minut a potom si celou situaci znovu přehrávám a vyčítám si zmařenou chvíli. Sedím již jen letmo nezaujat a pozoruji přírodu a krásnou po týdenním dešti modrou oblohu. Když v tom zleva spatřím pohyb. Otočím hlavu a ona to zpět má lištička. Zřejmě si oběhla rajón aby pozjišťovala co se v okolí děje a pomalu se blíží k návnadě. Zprvu zastavuje a jistí. Udělá pár kroků a opět jistí. Já v té době mám již svou zbraň v ruce a vyčkávám kudy se bude ubírat. Rozhoduje se, že dnes bude hodovat na vnadišti. Pro mě dobré rozhodnutí, ale bohužel pro ni moc nešťastné. Pomalými krůčky směřuje s návnadě, jistí, otočí se a znovu jistí. Jako by ji něco říkalo, že vše není v pořádku. Já již na nic nečekám, zalícím a střílím. Po výstřelu se lištička zlomila a bez sebemenšího odkazování zhasla v ohni. Celý upocený, že již mám ulovenou svou první lištičku a bez sebemenších problémů uklidňuji tep a volám domů. Celý šťastný, že se lov tak náramně zdařil. Opětuji Dianu a s úlovkem spěchám domů.
Pes, uloven 7.6. 2012, ve 21:10h. Brok SaB 12/70-3,5mm, cca 25m.
vložil: Jiří DOHNAL
vloženo: 8.6.2012 10:14
zobrazeno: 2900x
hodnocení: 15 hlasů



Komentáře:

9.6.2012 08:20 vložil Jiří Malý
Lovu zdar.
8.6.2012 17:49 vložil Jiří Rozehnal
Lovu zdar!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.