17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

muflon
muflon
vloženo: 10.12.2014 23:51
autor: Jiří Kejkrt

úlovky (svět)

Čarovné augustové ráno.Srnec 8 r.
Čarovné augustové ráno.Srnec 8 r.
vloženo: 30.8.2020 17:39
autor: hubertushk

trofeje

uloveno NP Šumava, honitba Kašperskohorské městské lesy
uloveno NP Šumava, honitba Kašperskohorské městské lesy
vloženo: 18.9.2012 10:42
autor: Ondřej Koubek

zvěř v přírodě

Při lovu
Při lovu
vloženo: 5.3.2017 16:50
autor: Václav Vašíček

zbraně

Luxus!
Luxus!
vloženo: 20.2.2012 16:53
autor: Michal Jaroš

fotopast

...
...
vloženo: 6.10.2019 08:36
autor: Miroslav Svoboda

myslivecké umění

Kočí Jan Uher  *1912
Kočí Jan Uher *1912
vloženo: 29.1.2020 18:22
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243655 fotek (4 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760985 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362866 hlasování fotek (4 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 0 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Dnešní srnec .

Srnčí říje se dostala do druhé půlky a ta možnost odlovení III.VT již nastala.I přes deštivé počasí,kdy přeháňky občas ustaly jsem se rozhodl jít do lesa a zkusit nějakého srnce přivábit.Zasedl jsem na sedačku a dalekohledem jsem projížděl ještě nepokosené porosty,že by se něco pohlo jsem nezaregistroval. Po půl hodině jsem vzal do ruky svoji vábničku a začal první serii milostného hlasu.Z přilehlé meze vyšel velmi dobrý mladý šesterák.Přišel až pod sedačku,kde zašal hrabánkovat a najednou upřel zrak do polí.Vzal jsem do ruky dalekohled a podíval jsem se stejným směrem.Zhruba 80 metrů od sedačky stojí ve vysoké trávě kus srnčího.Podle postavy se jednalo o starého srnce,ale nemohl jsem pořádně přečíst co nosí na hlavě.Dlouho jsem se nerozmýšlel a rychle vzal do ruky kulovnici.Opřel jsem se o madlo sedačky a večerním tichem zaburácel výstřel z mé 308.Srnec střelen na komoru a zůstal v ohni na místě Váha srnce 12,kg, stáří 8+.Děkuji Dianě a sv.Hubertovi za krásný i když deštivý den a mého zatím možná nejstaršího srnce.
vložil: Tomáš Palička
vloženo: 30.7.2011 21:53
zobrazeno: 3735x
hodnocení: 23 hlasů



Komentáře:

1.8.2011 13:41 vložil Erika Doležalová
Lovu zdar, je to parádní trofej!
31.7.2011 11:13 vložil Vojtěch Molnár
Lovu Zdar!
31.7.2011 09:48 vložil Tomáš Palička
Pane Vilšer takovýto srnec by byl odstřelový i v jednom roce,ale já jsem nemohl přečíst zda to je ulomené nebo nějaká abnormalita atd.V naších podmínkách,kde na polích dvacet let nikdo nehospodaří a jsou zarostlé vším možným je takovéto srnce těžko odlovit.Na jednu stranu dobré pro zvěř,ale špatně se tam loví a nevíte co vám může přijít. To je právě na této lokalitě krásné a určítá pohotovost v daném místě musí být na místě. Jinak nejsem unáhlený střelec a lovím již skoro 25 let.
31.7.2011 08:39 vložil Tomáš Palička
Stáří tohoto srnce s přesností na rok nelze zřejmě určit,jelikož už mu toho moc už nezbylo.Je to můj zatím nejstarší srnec a zda ho učaroval hlas milostné srny z mé vábničky Faulhaber to už nám neřekne.Na tuto vábničku jsem si přivábil již mnoho dobrých odstřelových srnců.Právě takové staré mazáky jsem si přivábil v podobném počasí jako bylo včera.
31.7.2011 08:18 vložil Petr Hruška
Lovu Zdar!! Můžu se zeptat na co vábíte?
30.7.2011 22:52 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar!Už bylo na čase,ulovit ho...
30.7.2011 21:58 vložil Michal Fechtner
Fajnovost. Lovu zdar!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.