17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Kńour MS Libinsko ze dne 27.9.2017
Kńour MS Libinsko ze dne 27.9.2017
vloženo: 30.9.2017 17:02
autor: Arnošt Včelař

úlovky (svět)

Jelen Polsko 2011
Jelen Polsko 2011
vloženo: 16.2.2012 19:58
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

***
***
vloženo: 6.4.2015 01:01
autor: Jaroslav Vlosovský

zvěř v přírodě

Schengenská dohoda I.
Schengenská dohoda I.
vloženo: 12.1.2020 10:07
autor: Jiří Netík

zbraně

V dílně...
V dílně...
vloženo: 8.1.2016 11:48
autor: jirka krbeček

fotopast

Liška.
Liška.
vloženo: 17.1.2018 14:19
autor: Bohumír Petříček

myslivecké umění

sv.Hubert
sv.Hubert
vloženo: 23.4.2020 13:24
autor: Carpin
Statistika
  • 243680 fotek (13 dnes)
  • 8552 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (6 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761021 komentářů fotek (18 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363043 hlasování fotek (73 dnes)
  • 57304 hlasování videí (1 dnes)
  • 39915 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 12 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Liška

Včera jsem se vydal odpoledne do honitby rozhodnut ulovit srnče. Vydal jsem do míst kde vytahuje srna s dvěma srnčaty z nichž jedno je evidentně slabší. Je tam postaven žebřík, ke kterému jsem chtěl přišoulat, a potom chvílí počkat až bude srnčí vytahovat v klidu na louku. Jak tak sedím na žebříku a čekám, tak pode mnou v listí šustí hraboši a myši. Konečně vidím vytahovat z buřeně první kus srnčího. Je to srna, za ní za chvíli obě srnčata. Nikam nespěchám, obeznávám zvěř a čekám až se pomalu přiblíží na jistou mysliveckou ránu. V tom zaregistruji, že to šustění listí je nějaké intezivnější a zjištuji, že asi 30 m ode mne je liška a „myškuje“. Je tak zabrána do lovu, že kolem sebe nic nevnímá. Vzhledem k tomu, že byla v pravo ode mne jsem to měl přes ruku, a abych si ji nezradil, jsem se nechtěl moc hýbat. Naštěstí liška byla zaujatá lovem myší tak, že prošla si 15 m pod žebříkem, tak že se dostala na mou levou stranu aníž by zaregistrovala jakékoliv nebezpečí. Pomalu jsem si dával zbraň do ramene, když mne asi zpozorovala srna a začala jistit směrem ke mně. Toto mi naštěstí pomohlo, protože liška zůstala chvílí v klidu a pozorovala srnčí zvěř. To jsem již pokládál kříž puškohledu na komoru lišky, a v zápětí padla rána. Liška udělala salto ve vzduchu, dvakrát se zamotala dokola a zhasla. Samozřejmě srna se srnčaty na nic nečekala a zatáhla zpět do krytu buřeně. Nevadí srnče ulovím jindy. Samozřejmě se mi sešeřilo, takže jsem foto udělal ráno za světla. Zbraň 6,5x57. Děkuji naším patronům. Lovu zdar.
vložil: Josef Vršan
vloženo: 21.11.2012 05:11
zobrazeno: 3735x
hodnocení: 54 hlasů



Komentáře:

22.11.2012 23:09 vložil Milan Flora
Pepi, Lovu Zdar!
22.11.2012 22:04 vložil Bohumil Flanderka
Jsi MYSLIVEC.Lovu zdar.
22.11.2012 09:14 vložil Vlastimil Pavlíček
Přeji lovu zdar !!!
22.11.2012 06:56 vložil Josef Vršan
Děkuji za přání kamarádi a kolegové - Lovu zdar, pro p.J.Malého- lovím v okolí obce Bělá pod Pradědem
21.11.2012 21:19 vložil Miroslav Franěk
Lovu zdar! Pepo.
21.11.2012 20:50 vložil František Mlčoch
Lovu zdar,Pepo!
21.11.2012 19:44 vložil Ivan Procházka
,LOVU ZDAR,
21.11.2012 19:24 vložil Martin Vojtěch
Lovu zdar!
21.11.2012 19:09 vložil Zbyněk Oliva
Lovu zdar!!!
21.11.2012 18:08 vložil František Zapalač
Lovu zdar!1*
21.11.2012 16:07 vložil Jaroslav Valeš
Lovu zdar.
21.11.2012 15:46 vložil Jaroslav Novotný
LOVU ZDAR,kamaráde!!!!!
21.11.2012 15:40 vložil Lubomír Prokeš
Lovu zdar!!!
21.11.2012 12:26 vložil Vojtěch Molnár
Lovu Zdar!
21.11.2012 11:32 vložil Jiří Zábran
Lovu zdar.
21.11.2012 10:22 vložil bohuslav šeda
Lovu zdar.
21.11.2012 10:21 vložil jirka plánský
Lovu zdar
21.11.2012 08:11 vložil Michael Brož
Lovu zdar!
21.11.2012 07:39 vložil Tomáš Kraus
Lovu Zdar!
21.11.2012 07:13 vložil Pavel Procházka
Lovu zdar.
21.11.2012 07:02 vložil Jiří Malý
Lovu zdar,pohodová myslivost,tak jak by se to mělo dělat,zřejmě na to máte čas a podmínky,mohu se zepta v které části Jeseníků lovíte?ať se daří i dál.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.