17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Cíl chovu III. - Ze života jednoho srnce
Cíl chovu III. - Ze života jednoho srnce
vloženo: 12.8.2015 15:58
autor: Jiří Novák KL

úlovky (svět)

Keď Diana praje.
Keď Diana praje.
vloženo: 10.7.2014 16:15
autor: Jan Chlpáň

trofeje

srnec a srna
srnec a srna
vloženo: 2.1.2014 14:08
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

Sele
Sele
vloženo: 13.4.2016 07:57
autor: Děda z lesa

zbraně

PÁR MÝCH NOŽŮ...
PÁR MÝCH NOŽŮ...
vloženo: 13.11.2017 05:42
autor: Jaroslav Vlosovský

fotopast

LIška
LIška
vloženo: 20.11.2018 13:25
autor: Břetislav Staněk

myslivecké umění

Glejt na krále honu
Glejt na krále honu
vloženo: 12.11.2017 08:23
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243651 fotek (14 dnes)
  • 8551 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (3 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760985 komentářů fotek (14 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362857 hlasování fotek (61 dnes)
  • 57303 hlasování videí (1 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 15 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Abnormalita

V revíru MS Přílepy-Kněževes kolega ulovil srnce 1.věkové třídy s nezvykle přerostlými spárky.
vložil: Miroslav Franěk
vloženo: 12.6.2016 07:21
zobrazeno: 2809x
hodnocení: 17 hlasů



Komentáře:

13.6.2016 16:57 vložil Jan Bachratý
Ulovil jsem dva kusy s přerostlými spárky.První byl dvouletý srnec špičák s několikačetnou zlomeninou předního běhu ,vůbec na něj nedošlapoval a tak se na něm spárky neobrušovaly.Poprvé jsem ho s tímto zraněním viděl někdy v zimně. Ulovit se mi ho podařilo až po žnich.Byl v dobré kondici,ale zlomený běh mu v kosti lýtkové bezvládně vlál.Druhý kus byla srna slabé kondice a podle spodní čelisti hodně stará +8let ta mněla spárky přerostlé na všech bězích.Foto viz ulovky.
13.6.2016 11:31 vložil Michal Ferdics
Mám žiaľ podobnú skúsenosť od nás zo žitného ostrova, s jedným kusem veľmi slabé srnčí, ktorú som sledoval celú zimu a potom na začiatku leta keď som si už myslel že zimu prežila som našiel už len pozostatky a ratice na oboch predných nohách vyzerali presne takto. Kus sa zdržiaval v húštine kde sa jednoducho streliť nedal, srnka doslova bydlela v násipci pre bažanty, niekoľko krát sa my stalo v zime keď som zakrmoval, že sa na mňa dívala z 10 metrov ako ležala pod krmelcom, potom len pomali odišla na 30-40metrov ale krmelec bol v takej húštine, že strielať sa jednoducho nedalo tak som aspoň prikrmoval a dúfal, že to nejak prežije. Niekoľkokrát som ju mal na 10 metrov ale čo mala s raticami som si nevšimol a dúfal som, že ak ju budem aspoň prikrmovať nejak sa z toho dostane, žiaľ som jej asi len predĺžil utrpenie, lebo ako som už spomenul našiel som jej pozostatky asi 80 metrov od krmelca a až potom som si všimol ratice, aj som ich odfotil, žiaľ starším telefónom, ktorý už doslúžil. A až vtedy som si uvedomil že som mal radšej ukončiť jej trápenie v zime aj z 5 metrov bolo to pre ňu lahšie, vtedy som si na celý život zapämetal, že keď v zime uvidím podobný veľmi slabý kus treba ukončiť jej trápenie hoci aj z 5 metrov!
12.6.2016 09:03 vložil Josef Zrostlík
Také jsem toto viděl z fotopasti u nás v honitbě.
12.6.2016 08:22 vložil Milan Janovský
Není to srnec domácí chovaný na hluboké podestýlce????

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.