17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Dobrý srnec 97 bodů CIC
Dobrý srnec 97 bodů CIC
vloženo: 1.2.2013 09:41
autor: Aleš Náhlý

úlovky (svět)

 už je v Alpách zase klid
už je v Alpách zase klid
vloženo: 18.9.2020 09:04
autor: Antonin Mikulec

trofeje

Exkurze Maďarsko 2007
Exkurze Maďarsko 2007
vloženo: 17.2.2020 09:01
autor: Děda z lesa

zvěř v přírodě

Černá
Černá
vloženo: 11.11.2019 08:52
autor: Děda z lesa

zbraně

"Pažba pro Barona von Grünbach"
"Pažba pro Barona von Grünbach"
vloženo: 5.1.2018 08:04
autor: jirka krbeček

fotopast

LIška
LIška
vloženo: 20.11.2018 13:25
autor: Břetislav Staněk

myslivecké umění

akát 41 x 29 cm
akát 41 x 29 cm
vloženo: 18.1.2017 15:30
autor: Michaela Píchová
Statistika
  • 243712 fotek (9 dnes)
  • 8556 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761031 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363211 hlasování fotek (32 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39918 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 13 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

první čekaná s novou flintou

Nedávno jsem si pořídil novou "hračku" Remington v ráži 30-06 Sprindfield. Kolem 17 hodiny vyrážím a po pěti minutách jízdy jsem na místě. Vystupuji z auta, dalekohledem prohlédnu strniště před sebou a pak vykročím k posedu. Vylezu na něj, uvelebím se a hned v lesíku za sebou uslyším prasknutí větvičky. Otočím hlavu doprava, ale nikde nic. Najednou z druhé strany slyším šustění. Pomalu se otočím zpět a pod posedem mi běží nádherná liška. Beru flintu, dám ji do ramene, z prstu pravé ruky sundám rukavici, odjistím, položím kříž v puškohledu na hřbet lišky, ta ale stále upaluje dál! Písknu. Liška zpomalí, ale v mírném poklusu běží stále ode mne pryč. Pískám podruhé. Liška se zastavuje a otáčí se naširoko. Kříž už sedí těsně za předním během. Mačkám zpoušť a ozve se ohlušující rána. Liška padá v ohni, jen ještě jednou zvedá hlavu. Již mám přebito a vše jistím přes puškohled. Druhá rána je zbytečná, liška zhasíná. Zvedám hlavu a koukám na pole před sebou. Všude stojí srnčí a jistí. "Že jich ale je", říkám si. Začnu počítat. 1,2,3 ... a končím na čísle 71 ks!!!
vložil: 30-06
vloženo: 10.2.2013 19:14
zobrazeno: 3163x
hodnocení: 20 hlasů



Komentáře:

11.2.2013 21:12 vložil Filip Ouřada
Lovu zdar!!! :)
11.2.2013 19:32 vložil ladislavkohousek
Lovu zdar.
11.2.2013 10:44 vložil Jiři Chládek
Lovu zdar.
11.2.2013 10:36 vložil Václav Boxan
Lovu zdar!
11.2.2013 10:33 vložil Michael Brož
Lovu zdar!
11.2.2013 09:24 vložil Daniel Donaťák
Lovu zdar!
11.2.2013 09:12 vložil Petr Hudeček
Tak se zadařilo.Lovu :)
11.2.2013 07:19 vložil 30-06
Jo, jo, kulobrok mám taky, ale jak jsem napsal. Je to nová flinta a zatím si na sebe zvykáme. :-) K tomu celoplášti - jak zvěř značí zásah? Odchází z nástřelu? Srnčí se k nám stahuje na zimní obdbí, v létě, když jsou všude řepky, jich tolik vidět není.
10.2.2013 20:51 vložil Jaromir Vávra
Gratulace k dobré flintě, dobré trefě, stavům srnčího a drobná výčitka ke střílení lišek trhavými střelami, píšete, že když běžela, tak byla nádherná, teď když z ní lezou střeva, tak už moc hezká není, že... Já chodím s kulobrokem - do 40m broky, nad 40 celoplášť.
10.2.2013 20:24 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar!Jiří má pravdu,kéž by to bylo tak i u nás....
10.2.2013 20:18 vložil Jiří Lengyel,starší
To je radost,tolik srnčího....

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.