17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Podhorský král. č. 2   17.10.2019
Podhorský král. č. 2 17.10.2019
vloženo: 21.10.2020 07:47
autor: Ivo Lajčok

úlovky (svět)

Po roce v Rakouských alpách
Po roce v Rakouských alpách
vloženo: 23.10.2020 19:35
autor: Václav Bartoněk

trofeje

Včerejší srnec
Včerejší srnec
vloženo: 12.7.2019 20:01
autor: Milan Jirmann

zvěř v přírodě

Říje
Říje
vloženo: 2.10.2019 09:22
autor: Děda z lesa

zbraně

Rytina schránky CZ 557,moje práce.
Rytina schránky CZ 557,moje práce.
vloženo: 14.4.2020 20:21
autor: Stanislav Satoria

fotopast

Kdo z koho?
Kdo z koho?
vloženo: 30.10.2020 20:35
autor: Jan Mikula

myslivecké umění

srnček
srnček
vloženo: 28.3.2015 19:56
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243651 fotek (14 dnes)
  • 8551 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (3 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760985 komentářů fotek (14 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362854 hlasování fotek (58 dnes)
  • 57303 hlasování videí (1 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 11 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Náš krb

Roman Skřejpek jistě promine nekalou konkurenci, ale jedná se o naši "samotvorbu" před více než 30ti roky. Vhodný materiál nebyl, tak byly použity kameny z devastovaného německého hřbitova a rozpadlé stodoly s břidlicovou krytinou. Dílo se skoro podařilo, jen blízko něj se nedá vydržet a v rozích se mrzne. Můžete jej jako znalec ohodnotit...
vložil: Děda z lesa
vloženo: 11.6.2013 18:39
zobrazeno: 2308x
hodnocení: 12 hlasů



Komentáře:

12.6.2013 14:00 vložil Roman Skřejpek
Vážený (Dědo)vím o tom své,často mne zákazníci staví do podobných situací a svolí jen tehdy že krb zůstane v podobě jakou zbudoval,dědeček,manžel či otec.Vždy vyslechnu ne jeden příběh,někdy veselí a někdy také smutný.Také jsem jeden krb postavený manželem paní která mne oslovila,musel vybourat doslova do mrtě.Až se sama paní rozhovořila o tom,že jí manžel u toho krbu i s kamarády znásilnil.Dokonce jsem i tu suť musel ještě ten den odvést.I s tím se setká Kamnář:-( S pozdravem Roman
11.6.2013 22:39 vložil Děda z lesa
Díky Romane, popřemýšlíme - pokud nezvítězí nostalgie.
11.6.2013 22:19 vložil Roman Skřejpek
Každé dílo které je tvořeno z lásky,tak vychází od srdce a samo sebou možností stavitele.Před třiceti roky bylo vhodného materiálu málo,pokud jaký byl.Krb má své kouzlo a hanit jej rozhodně nebudu.Je to jako se zbraněmi,jeden se zhlédne v Blásru a druhý by tu svoji zetku a nebo ZH po tátovi v životě nevyměnil.Vzhledem k tomu že se jedná o otevřený krb,tak jeho účinnost je do 15% a spíš méně,v praxi to znamená že z deseti polen 8,5 vyletí komínem a jedo a půl polena nám dá teplo.Tato situace však jde vyřešit,tak že se do portálového vstupu krbu zabuduje krbová vložka Consul.Ta se vyrobí přesně na míru a jen se zasune do portálového vstupu(portáloví vstup je ta díra kde dědo topíte,kam nakládáte a kde hoří.Spotřeba paliva klesne o dvě třetiny a účinnost krbu se zvedne o 40-50%,což v dnešní době při cenách topného dříví není zrovna málo.Další výhodou je možnost krb při topení opustit a nebo naložit na noc bez obavy že můžeme vyhořet a také můžeme použít při topení i dříví,třeba ze smrku,to se jinak v krbu nedá spalovat,protože při hoření často střílí.Ve vložce probíhá hoření za sklem a tudíž nebezpečí nehrozí. S pozdravem Roman
11.6.2013 19:55 vložil Lubomír Černý
Je prostě třeba si umět sednout,vypadá dobře a také ladí s kocourem na stěně.)))

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.