17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Kňour
Kňour
vloženo: 27.12.2012 15:01
autor: Jindřich Ruml

úlovky (svět)

Finsko září 2012
Finsko září 2012
vloženo: 24.1.2013 10:32
autor: Marek Škráček

trofeje

Dnešní úspěšné ráno.
Dnešní úspěšné ráno.
vloženo: 25.9.2017 11:00
autor: Petr Waclawek

zvěř v přírodě

Dva kusy na jedno zmáčknurí
Dva kusy na jedno zmáčknurí
vloženo: 8.1.2015 08:57
autor: Děda z lesa

zbraně

Nessmuk
Nessmuk
vloženo: 13.4.2016 20:07
autor: Miroslav Pixa

fotopast

Náš král
Náš král
vloženo: 16.3.2018 19:58
autor: Petr Hruška

myslivecké umění

*
*
vloženo: 21.2.2016 11:07
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243686 fotek (6 dnes)
  • 8553 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (3 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761023 komentářů fotek (2 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363059 hlasování fotek (16 dnes)
  • 57305 hlasování videí (1 dnes)
  • 39916 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 14 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

DOMÁCÍ CHLEBÍK.

vložil: Jaroslav Vlosovský
vloženo: 4.12.2023 01:30
zobrazeno: 2517x
hodnocení: 16 hlasů



Komentáře:

6.12.2023 07:19 vložil Drahoš Hikl
Ahoj Jardo.Díky moc za recept.Až vyzkoušíme dám vědět.
5.12.2023 07:16 vložil Jaroslav Vlosovský
Recept je moc dobrý a levný, ale časově náročný. Suroviny:1kg hladké mouky,1lžíce soli a celého kmínu, 3-5středních uvařených brambor,1 kostka droždí,1lžička cukru a 7dc vlažné vody. Brambory nastrouháme na jemno, přidáme sůl, kmín a mouku. Z 2deci vody, cukru a droždí uděláme kvásek. Když vykyne, tak přidáme k ostatním surovinám, dolijeme zbytek vlažné vody a vypracujeme těsto. To dáme na 40min.kynout. Potom na pomoučeném vále rozválíme těsto asi dva až tři cm tlusté. To pak přeskládáme podélně na půlku a půlku ještě na půlku, aby vznikl čtvercový bochník. Necháme třicet minut kynout.. Poté opět rozválíme a přeskládáme a zas dáme na 30 minut kynout.Toto opakujeme třikrát.Mezitím si dáme kafíčko,nebo svařáček a připravíme si pekáč, do kterého dáme naolejovaný pečící papír. Pak těsto na vále vypracujeme do tvaru chleba, dáme do pekáče a ještě 1hod necháme kynout. Předehřejeme si troubu ( ne žádné domácí pekárny, ani nějaké zvláštní trouby) na 200 stupňů a potom tam dáme chleba a pečeme takto 20min. Poté snížíme na 180 stupňů a pečeme další 1a půl hod. Sledujeme zbarvení a podle toho pečení ukončíme. Čas konečného pečení také záleží na troubě, A to je vše, přeju všem, co to vyzkouší dobrou chuť.
5.12.2023 06:36 vložil Drahoš Hikl
Jardo radost pohledět.Mohl by jsi ooslat recept pro nás zájemce třeba do pošty nebo i sem?Upečen v běžný troubě?Nějaké postupy jsme zkusili s různým výsledkem:)Domácí pekárnu nemáme. Díky
4.12.2023 20:47 vložil Jiří Malacka
Jaroslave, dovez ho, já dodám búček a červené.
4.12.2023 19:00 vložil Vlasta Szokeová
1***
4.12.2023 11:10 vložil Antonín Polách
Tak recept sem,já už jsem pořádný chleba nejedl ani nepamatuju.
4.12.2023 09:10 vložil Roman Macho
Vypadá krásně !!! 1*****
4.12.2023 08:24 vložil Vladimír Grande
1*************************
4.12.2023 07:29 vložil Kanina Lubomír
1***

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.